Jump to content
Българският форум за музиканти

Препоръка за кубенце


Recommended Posts

47619_p.jpg

 

The main features of the VOX AD30VT-XL include:

 

* Powerful and punchy, portable guitar amplifier with a 12AX7 tube for authentic tube amp tones

* Number of amp types: 11

* Number of effects: 11

* Noise reduction: 1

* Number of programs: 11 preset, 2 channel

* Input/output jacks - Top panel: 1 x INPUT, Rear panel: 1 x FOOT SW jack, 1 x LINE/PHONE jack

* Power amp output: maximum 30W RMS @ 8 ohms

* Speaker: 1 x VOX original (12 inch 8 ohm)

* Dimensions (W x D x H): 456 x 224 x 483 (mm) / 17.95 x 8.82 x 19.02 (inches)

* Weight: 13.5kg/29.75lbs

* Options (sold separately): VFS2 dual foot switch

 

Струва 130 паунда или 325лв. !!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

мисля че малко късно се включвам в темата но все пак ще си кажа и аз мнението. А то е:

 

Ако искаш да свириш с процесор Boss GT не ти трябва лампово кубе тъй като АЦ/ДЦ и после в лампа някакси е безсмислено. тона смачкан после демодулиран, просто няма смисъл

 

Ако искаш да свириш с лампово кубе, преди преампа никакви цифрови ефекти (че и след него :greenangel: ). Въобще цифровите ефекти се различават от процесорите (примерно за сравнение dd-6 с delay пуснат от ГТ.. ), (не че Босс ГТ6,8,10 са лоши процесори, но просто остават малко на заден план когато се използва качествена лампова техника).

 

Та моето мнение е ако искаш да си ползваш ГТ-то си вземи един транзисторен горедолу качествен амп и си свири така. Ако не ти харесва първия вариант - забравяш за Босс ГТ-то.

 

Да видим как ще дискутират и колегите мнението ми.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много добри цени. Между другото, за да спестя 5-минутното ровене, което ми отне, за да намеря шипинга до БГ, таксата е 20 паунда. Обаче има една звездичка, дето доуточнява, че не знам си кво, зависело от условията на всяка държава. Едж, ти ако си поръчвал можеш ли да ни кажеш дали ти носят нещата с куриер до врата или пак през пощи мощи се минава?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Поръчвал съм,но не до България. Живея в Лондон от доста време и нямам идея каква е далаверата за доставка до БГ. Доста хора ме питат тук дали не мога да им донеса нещо, но с риск да се повторя или да ги разочавовам - ще кажа НЕ. Пътувам до България изключително рядко и то с някаква определена цел, при което носенето на извънареден багаж ми е непосилно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...

 

Да видим как ще дискутират и колегите мнението ми.

 

Има много логика в мнението ти, но както и други преди мен са казвали - всичко е въпрос на вкус.

Аз лично също предпочитам същинския звук на амп, отколкото каквито и да е било допълнително прибавени дистери. Поне моята практика досега показа че така е по-добре. За мен де...за другите не знам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

+1 за хубав и компактен моделиращ амп с педалиера - звука може да не е точно 1:1 с лампов амп, но пък ако не си заклет лампов пурист това не би трябвало въобще да те притеснява.

 

Варианта глава+колона казваш, че не ти е удобен.

 

Колкото до VMB-тата - тези, които аз съм чувал звучат много добре за блус и рок, обаче мисля, че когато пред тях се включи процесор, те прекалено много оцветяват звука му.

Редактирано от Evtim Djerekarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ами мисля че колегите които ми препоръчаха транзисторният вариант са много прави,защото до сега не бях се замислял,че ако ползвам лампа звука ще даде някаква разлика и ще му стане много от към мекота.Лампата е добра,но за камиончета :icon_shithappens:

Мисля че може да се изпише още малко по темата

благодаря ви добрата насока

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Воксчето радва много, но забелязах едно негативно качество, че няма спийкър аут. Аз мислех да взема едно лампово или хибридно ампче и да го изкарам през 2х12, но явно няма да е такова.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Воксчето радва много, но забелязах едно негативно качество, че няма спийкър аут. Аз мислех да взема едно лампово или хибридно ампче и да го изкарам през 2х12, но явно няма да е такова.

 

Здравейте,

 

Speaker out имат по-големите му събратя - AD50VT i AD100VT.

А и ги има във вариант с 2x12" Celestion говорители.

Даже един AD50VT 212 се продаваше наскоро в секцията "Продава"

 

Поздрави.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.