Jump to content
Българският форум за музиканти

Пак препоръка


aheron

Recommended Posts

Добре е, но от магазина ще вземеш по-гадни за тия пари, отколкото ако са втора ръка. Абсолютно подкрепям Metalhammer!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 56
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Знам, че не ми е мястото да давам акъл, но то е и като въпрос:

 

Теорема1: Китара + процесор + слушалки = трещиш си на макс + съседите са хепи ?

 

Теорема2: Кубе + жилищен блок + китара + начинаещ = кошмар за съседите ?

 

Поне първите месеци, докато нищо свясно не излиза, няма смисъл да го чуват и другите. Пък после хем ще си се ореантирал какво кубе ще ти трябва... по-точно може да си го избереш, като го пробваш с китара и с твойте умения! Друго е някой от продавачите да ти метне някакво соло вместо теб, нали? Все пак ти ще джангъртиш.

 

Rock on!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

никой не му пука за другите :hysterical:

 

по-добре китара за 250-300 (макс) на старо и другите пари за кубето, търси нещо с 12" говорител, в най-лошия случай 10", но не по-малко, защото 90% от малките кубета звучат като радиоточка и са мега-шит

това, че е с 12" не значи че ще свириш винаги силно - има си и волуме :cheers2:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)
това, че е с 12" не значи че ще свириш винаги силно - има си и волуме ;)

 

Но си сака волумето да е по- към мах, за да му чуеш душицата. ;) А в блока не можеш много да надуваш. Понастоящем съм в такава ситуация и знам к'во ста'а, като забия кубатурата на volume над 4. :D Затова и аз се ориентирам към practice amp за "закрито" свирене. А голямата щайга - вън на полето.

Редактирано от Rammkopf
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Обмислям варианта за начало да не си купувам кубе. Първо защото като начинаещ няма да е приятно за околните и второ защото ще искам да посъбера още няколко месеца за по-добро.... Някакви идеи каква техника да купя и колко ще ми излезе да си дрънча през слушалки?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

И аз упорито пак давам акъл....

 

Гледам си начинаещ китарист, следователно не знаеш какво може и какво не китарата. Купи си китарен процесор /около 100 лева 2-ра ръка/ или 200 нов. Тук не ми се вярва да има проблеми за употребявана техника. Преходници, ако слушалките са ти за комп /Представлява жакче, в което тъгаш слушалките, а него в където му е мястото в процесора/. С въпросната техника, ще може да изкараш достатъчно различни ефекти, за да си избереш нещо което ти харесва, като звучене. Знам, че повечето са против, но в краен случай може да сложиш и ПЦ колонки вместо слушалките за удобство.

 

Тук да вметна нещо за любителите на кубета: Китарен звук се постига със сила на звука поне над 5, другото е лигавщина според мен... аз, ок че имам лош слух, но на тихо все звучи ши**но. И без това, кубето, за да обработва звука така, че да излиза нещо приятно, трябва да е скъп лампов лигоч, другото да се изгори на клда /според мненията на потребителите у този форум/.

 

Потърси повече информация за амп-ове, за да разбереш как обработват звука, защо трябва да е точно кубе за китара, а не нормална колона. И без това няколко седмици ще ти е странно да държиш 'метлата', та може да прекараш известно време в рисърч.

Не казвам, че не трябва или изобщо няма нужда от китарен усилвател, просто не прибързвай. Помисли за какво ще ти трябва китарата. Защо свириш? Къде ще свириш? Ще си правиш клипчета и ще ги пускаш у нета? /в този случай е по-добре да включиш китарата направо в компютъра, а не през скайп микрофонче/ Ще свириш на купони? Ще свириш за твоя кеф или за кефа на съседите/приятели/роднини и тн...? Ще следваш китара /поздрави на Пешо:Р /? Ще събереш колкото ти трябват пари за амп. В последствие пак ще си използваш закупеният ефект и ще включва в кубето, тка ще има още по-приятен звук.

 

Малко офтопик:

бе кво се лигавиш, взимаш си 4 кабинета 6х12, за всеки ъгъл в стаята ти, връзваш ги към някакъв умопомръчителен драйв рак. Заставаш в центъра и жулиш Em7/11 :greenangel:

 

 

ПП: фен съм на слушалките, защото през деня нямам възможност да свиря, вечер съм навън, а после е късно да кънти няква мизерна кутийка. Слушалките имат готино изолиращо-околният-шум свойство, като не чувам дрънченето на струните, а само обработеният звук. В краен случай, ако ресторанта отсреща пусне чалга, няма как да не отвърнем на удара.

Редактирано от bai-goku
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Наистина ще взема да направя така :( Ще си купя слушалки +процесор и ще си свиркам :greenangel: Иначе човека който ще ме учи да свиря ( професионален китарист ), той си има супер яка техника и там ще надувам.... Просто за сега у нас нямам възможност да надувам на макс, иначе за по-нататък ще събера повече пари да си взема яко кубенце : ). А попринцип аз ще си свиря изцяло за собствен кеф ! По-нататък ако се науча ще свиря с приятели и т.н, но нито мисля да се занимавам професионално, нито да изнасям концерти :hysterical: Просто рока е едно от нещата за които ЖИВЕЯ, нон-стоп слушам музика и искам да започна да си я практикувам ^^

А може ли да препоръчате какви процесори да търси, слушалки и т.н... Тази техника мисля да си я взема 2ра ръка от форума, а китарката вече предпочитам да си ми е новичка :)

Благодаря на всички за съветите.

 

едит

Извинявам се за тъпия ми въпрос, но някой може ли да ми разясни за какво по-точно служи китарния процесор? Знам, че това е за ефекти, но сега рабирам, че през него мога да чувам чрез слушалки.

Редактирано от aheron
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пич,

купи си хубава китара за около 500 лв.Имате музикални магазини - действай.

Няма смисъл да се занимаваш с поръчване по интернет, защото това се прави когато се търси нещо специално.За да търсиш нещо специално трябва да имаш опит.

Китара за 500 лв рядко ще е лоша.500 лв не са малко пари.

Това за слушалките нека не го коментираме.Едни слушалки струват 30 лв и дали ще си купиш или не, не е проблем.Ти си сменяш мнението на всеки 5 минути и това в случая не е добре.

Влез в магазина и без да казваш колко пари носиш остави продавача да ти представи няколко китари.

НЕ ПРАВИ КОМПРОМИС С КИТАРАТА ЗА СМЕТКА НА КУБЕ!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

много помагаме в тоя форум - всеки съветва противоположното и накрая става 5 страници спам :hooray:

купи си Гибсън и го ръгни в Лариос 20вата с марков хай-фи говорител ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пич,

купи си хубава китара за около 500 лв.Имате музикални магазини - действай.

Няма смисъл да се занимаваш с поръчване по интернет, защото това се прави когато се търси нещо специално.За да търсиш нещо специално трябва да имаш опит.

Китара за 500 лв рядко ще е лоша.500 лв не са малко пари.

Това за слушалките нека не го коментираме.Едни слушалки струват 30 лв и дали ще си купиш или не, не е проблем.Ти си сменяш мнението на всеки 5 минути и това в случая не е добре.

Влез в магазина и без да казваш колко пари носиш остави продавача да ти представи няколко китари.

НЕ ПРАВИ КОМПРОМИС С КИТАРАТА ЗА СМЕТКА НА КУБЕ!

Ми аз затова пиша тука, да видя всички възможни начини и да си изберай най-добрия. ЗА сега съм се спрял на офертата хубава китара + процесор и слушалки. Защото не един или двама души ми казаха, че за 200 лева не мога си взема хубаво кубе :/

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Защото не един или двама души ми казаха, че за 200 лева не мога си взема хубаво кубе :/

Tова не е вярно ,за тези пари а и за по-малко можеш да си вземеш това кубе което ще ти отнесе главата .

Наблюдавай форума в купувам /продавам ,често излизат такива оферти на въпросното нещо.

EM_BHR-GM110.gif

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.