Jump to content
Българският форум за музиканти

Пак препоръка


aheron

Recommended Posts

Ами момчета малко ме обърквате :Д И аз се чудя какво да правя последно :rulez: Дали не е по-добра идея да съм в началото на слушалки? Причини : дразня околните + не толкова добро кубе. Мисля да си събера за нещо по-добро.... Чудя се.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 56
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Отговорено (Редактирано)

ОК, нека го направим малко по-необъркващо, като изреждаме плюсове и минуси.

 

В този ценови диапазон, за който говорим:

 

Кубетата:

+Звучат малко по-добре от процесорите

 

-Шумни са и изходите им за слушалки обикновенно не предлагат добър звук

 

-Нямат много вградени ефекти, а като начинаещ китарист сигурно ще ти е интересно, пък и необходимо, да си поиграеш с по-голям асортимент от такива, за да разбереш как горе-долу да постигаш звукът си.

 

-При евентуално участие ще трябва да го разнасяш, както и да си играеш с озвучаване, което може-би ще ти е повече като главоболие

 

Процесорите:

+Голям набор от ефекти

 

+Малко по-добър изход за слушалки

 

+Където и да отидеш да свириш, единственото, което ти трябва е вход към усилвателя

 

-Ами звучат си изкуствено(макар, че се съмнявам в началото да ти пука или да го забелязваш много)

 

 

Та... когато си говорим за по-голям бюджет, процесорите изостават зад кубетата, но като за ~200лв. смятам, че процесорът е по-доброто решение.

Мое мнение, де.

Редактирано от Valserp
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Най-добре кубе+ процесор а :rolleyes: ?

едит

половината казват кубе, другата процесор, аз нищо не разбирам и не знам какво да правя :Д

Редактирано от aheron
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами пробвай и двата варианта, достатъчно си подготвен теоритично, и който ти хареса повече на ТЕБ, това е според мен...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Е то с кубе много ясно, че по-добре, просто искам да е хубаво кубето, а за такова до 200 лева не ми отговаря на скъпата китара :Д

 

голяма дилема, много се чудя :rolleyes:

Редактирано от aheron
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

На 29 този месец си вземам китарата и все още се чудя дали това да е Jakson JS 30( 500lv.) Като се и ма впредвид бедния избор у Варна и това, че ще взимам на изплащене и мога само от РФ ( имам пари само за китарата шото )...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Mи не мога да си взема нито 2-ра ръка, нито от чужбина ( имам си причина момци, КАТЕГОРИЧНО се отписват тези варианти, дълга е за обяснение, лично и много тъпо )

Затова единствения вариант си остава магазините от Варна. Освен това се сещате, че 520 лева за китара не са много ( като се има впредвид, че ми е първа ), затова не очаквам супер як звук и т.н. Търся удобство, дизайн, нещо което да ме кефи и да ми свърши работа за няколко години докато (ако ) се науча и си взема по-скъпа китара. И да е що годе качествен звук ( НЕ не искам като китарата на Ричи Блекмор ), който да не пръщи и т.н, сещате се...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абстрахирай се от грандомански мнения, за 500 и няколко лева можеш да си намериш добра китара! Якият рокаджииски звук в повечето случаи зависи от задкитарната техника.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Джаксъните не бих ги нарекъл удобни, но аз съм свикнал с "като на Блекмор"

иначе Винтидж V100 не продават ли във РФ във Варна?

Ще пообиколя магазините тия дни, ще запиша имената на китарите от този клас ( от 400 до 550 лева ) и ще ви ги дам да препоръчате, кое е най- добро :lol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе, човек, стига си питал куцо и сакато тук, от разстояние всеки може да дава акъл, като ми кажеш марка дали ще добия представа каква китара е това???

1. Взимаш някои дето разбира от китари

2. Казваш му колко пара имаш

3. Отивате до магазина, ти вдъхновено му посочваш: "тази искам!"

4. Той я хваща и отсича - да тази е супер или пък- не тази е пълен минет!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тогаз ще помоля някой от форума да помага, че никакъв такъв не познавам...

 

п.п

Ся почвам да се углеждам за нещо втора ръка, ако имате предложения пишете

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.