Jump to content
Българският форум за музиканти

"Тунинг"


Recommended Posts

А дали такъв адаптер(за бас) би имал приложение в/у обикновена китара?

 

Може би ще се чува слабо заради мн по-тънките струни на китарата, но пък ще допринася за доста по-брутален звук с необходимия gain :guitar:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 months later...
  • Отговори 32
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

ей хора незнам тук ли е мястото да ви питам ...ама к'во ще ми препоръчате да направя с моя орфей пловдив...електрическа е ! .........вади ми бая шум ... и незнам адаптери ли да сменям по напред кабели ли ...адаптерите са си оригиналните ...жака ми е 5ца ...на кабела е 3ка ама се свири и така ...да го сменя нали !? ....а адаптерите с к'ви ше ме посъветвате ...тези димарцио дуал саунд ???? и мн ли пари са и откъде да ги купя ? .. май най добре ще е да ви дам подробни снимки и да ми обясните кое да поправям от китарката щото си ме радва пък и нямам пари за такава каквато бих искал да си закупя ...както и да е ако може ми помогнете ..много е спешно ..благодарим страшно много ! :P

а между другото леле как заборавих ...имам и един бас орфей плд. с един адаптер е и струните са зле и за него съвет няма да е излишен ...ако някой може да ми помогне мога да му дам и снимки както вече споменах , за да е най-ефикасна помощта ...БЛАГОДАРИМ :P)) :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ей хора незнам тук ли е мястото да ви питам ...ама к'во ще ми препоръчате да направя с моя орфей пловдив...електрическа е ! .........вади ми бая шум ... и незнам адаптери ли да сменям по напред кабели ли ...адаптерите са си оригиналните ...жака ми е 5ца ...на кабела е 3ка ама се свири и така ...да го сменя нали !? ....а адаптерите с к'ви ше ме посъветвате ...тези димарцио дуал саунд ???? и мн ли пари са и откъде да ги купя ? .. май най добре ще е да ви дам подробни снимки и да ми обясните кое да поправям от китарката щото си ме радва пък и нямам пари за такава каквато бих искал да си закупя ...както и да е ако може ми помогнете ..много е спешно ..благодарим страшно много ! :)

а между другото леле как заборавих ...имам и един бас орфей плд. с един адаптер е и струните са зле и за него съвет няма да е излишен ...ако някой може да ми помогне мога да му дам и снимки както вече споменах , за да е най-ефикасна помощта ...БЛАГОДАРИМ :))) :)

Ами като начало ще ти кажа, че каквито и адаптери да сложиш, инвестицията в тези китари не си струва!!! Едно димарцио струва 2 пъти повече отколкото цялата китара :) Така, че адаптери не си купувай

 

Това, което можеш да направиш е един мод, който съм описал в една тема "екраниране"- потърси я. Освен това смени жаковете с нормални- тия петици нещо не ми звучат като хората- може да се губи някоя маса... Най-добре е да се окабели изцяло китарата и ако ти се инвестират малко пари- вземи си нови потенциометри и превключватели.

 

И пак повтарям- по-добре събери пари за нова китара отколкото да сменяш адаптерите на тази- шума ще изчезне, но тия китарки имат още много други дефекти, които ще развалят работата

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами аз съм с правил дори адаптери(и пластмасовите им части). Звука им определено е доста добър, както пиша в една друга тема в КИТАРА).

Според мен почти винаги когато човек пипне нещо по електрониката, звука и доста се променя. Кой звук е добър и кой - лош си е въпрос на вкус. Важното е да няма шум. Като цяло хъмбъкерите са по - безшумни, но звучат по - грозно(ако сте Хай-Фист).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

леле обърка ме тотално с тия истории с екранирането ...и що да е скапан орфей-а ??? айде утре ще го покажа на снимки да видим к'во не ви харесва :no:

:huh:(( маму стара ама мн яко ме обърка с тия екранации сега се навих а незнам дали че мога да го оправя ...а до ноова китара няма да стигна щото ми харесват Mosrite Blues Bender ili stereo 350 ili dryg mosrite ...ili Fender Jaguar ...друго не ми лови окото ...а какво ще рече окабеляване изцяло ????? ох немога така трябва да седна с некой от вас(спецовете) и да си поговора да ми каже кво що .... :-(:):blink::godbless:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ехо :bravo: смених си кабела и жака ...звука стана по добър като 4е ли оба4е като врътна тона и пак си пращи ..дали е щото не е екраниран орфей-я ???? (те са три коп4ета нали 2 волюм и едно тон се водят ?? ) та помощ :(

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

някой фен щи обади, но

да вземеш да си смениш врътките, аз незнам как поялник се хваща де, ама може и нещо да не е запоено като хората щом пращи на МАХ...тъй че...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

някой фен щи обади, но

да вземеш да си смениш врътките, аз незнам как поялник се хваща де, ама може и нещо да не е запоено като хората щом пращи на МАХ...тъй че...

Що да се обади? :ph34r: Напълно си прав за тва- пращенето при усилване винаги си идва от потенциометрите

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

абе хора те врътките незнам ама ми се струва 4е са си перфектни нищо им няма ...днес оба4е като свирих и забелязах че като докосна адаптерите или самия жак на кабела и пращенето спира ...като че ли ставам като проводник ..май трябва да се екранира нали както ми казвахте ???? кажете кво да направя пъ лъ съ :cheers: а и копчетата що мислите че са проблемни ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

нали щеше да има подробно описание на екранизациата ????и да я направя ли / :dance:

Чакай, че сега МЕН ме изпитват за подробното описание по теоретична електротехника :wall:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

хехе добро добро ...айде когато имаш време направи описанието на екранизацията че се навих да си направя на китарката ..и свиркай когато стане ;) благодарим мноууууу мноу мноу ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

ехх незнам как да кача снимки от компютъра в пост-а ...ама както и да е ако нещо по подробно изникне като отвора отвътре ще ти прата на е-майл ...аре мерси още веднъж до свиждане :stop: :blink:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.