Jump to content
Българският форум за музиканти

"Тунинг"


Recommended Posts

7thString аре да те помола плссссссссссссс плсссссс моля моля моля

ше ми драснеш ли едно лично съобщение с описание на екранациата ,4е в тоя сайт нешо немога да се оправа ....на бързо ми обясни кви материали ми трябват

и дали трябва да се барат нешо потенциометри и кабеляци ...плссссссссссс хелпп

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 32
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Хем си знаех, че ще забравя да ти отговоря, хем си вярвах, че ще се сетя :godbless:

 

Начи, по принцип най-добре е да използваш материали "за целта"- примерно в Конрад има специализирана екранираща лента, даже имаше и медна, която е още по-добра, но и на по-"специализирана" цена, обаче трябва да се информираш дали няма някакви трикове в работата с нея- дали ако налепиш няколко слоя, ще има контакт помежду им т.е. дали има изолация помежду им.

 

Аз лично съм направил моята брадва с обикновено готварско фолио- 2 пласта, плътно залепени с лепило, но понеже то е изолатор, слоевете ги "зашивам" с видии и големи шайби на няколко места, като за тях слагам и кабела на масата.

 

Ето малко снимки, които да пояснят за какво става дума:

 

PICT1515.JPG

Разглобена... вижда се фолиото по задните капаци, и огънатото навън фолио, което контактува с тях като са затворени- точно до дупките на болтчетата. За тия, дето се стъписаха от гледката- ластичния плат около пружините на тремолото обира вибрациите им. Иначе се чуват като удряш по тялото на китарата. Топката кабели е неизбежна- иначе трябва на платка- все пак са 2 разделени humbucker-а и един single което прави 5 двойки жици и т.н. Абе какви сте ми, че да ви се оправдавам :P важното е да звучи а не да изглежда подредено!

 

PICT1516.JPG

Потенциометрите не са в контакт с екрана- де факто оттам минава сигнала и е добре масата му да е отделна.

 

PICT1517.JPG

Тук се съединяват всички проводници от екрана. Масата от адаптерите и електрониката върви отделно.

 

PICT1518.JPG

Връзката към тремолото, струните и шината на грифа. Отдолу се вижда шайбата, с която се свързва проводника на екрана.

 

PICT1519.JPG

Тва е "джуфката" кабели, дето влиза при електрониката ;)

 

PICT1520.JPG

Тук се вижда как са облечени дупките на адаптерите. Вътрешната страна на капака на сингъла също е екранирана- там е много шибано да се лепи фолио и да се изкара проводник.

 

PICT1521.JPG

Тва е кухината на тремолото.

 

PICT1523.JPG

Близък план на шайбата и проводника м/у нея и тремолото.

 

PICT1526.JPG

По правило тая работа по никакъв начин не влияе на външния вид на инструмента. Тва обаче не е никаква гаранция, че не човек не може да оплеска нещо. Така де- тя китарката не е дуракоустойчива.

 

П.П. като си купя нова китарка и я екранирам, обещавам да снимам timeline на операцията. Мързи ме да разглобявам до основи китарата си, само за да снимам как става работата ;) Ако някой иска, може да си донесе китарката да я разфасовам ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А, да... забравих да кажа защо проводника на екрана няма нищо общо със сигналните проводници. Целта е да се ползва стерео жак и евентуално, ако кубето позволява, или ако е модифицирано по този начин- екрана да отива директно в зануляването на контакта, а масата на сигнала- в масата на преампа. Е, аз от 6 месеца го слагам тоя стерео жак ама... тва е друга тема на разговор :godbless:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.