Jump to content
Българският форум за музиканти

Става въпрос за Metallica


duzko

Recommended Posts

Предлагам преди да пишеш иронични коментари, за да не ги категоризирам по друг начин, а да прочетеш какво пише Евтим.

Пише ранният им звук.

Предполагам, че и рекординг инженера им човека има някаква идея какво е записвал....пък и си е писал записки...пък и е така добър да ги сподели. Късните им филми са отделна работа... :greenangel:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

synchu,

няма ирония ....споделям по темата.какво съм виждал относно звука им.

:greenangel:

synchu Публикувано на Днес, 04:07 PM

просто докато съм писал, този коментар не съм го видял.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От съвременните усилватели най-близо до звука на master of puppets е mesa boogie markIV. Даже преампа на първата серия (до 94-та мисля) е точно копие на преампа на markII c+. Крайното стъпало му е с 6L6 (срещу EL34 при JCM800), но това не води до чак толкова голяма разлика, защото така или иначе използването на многобандов еквилайзер в fx-loop-а също е наложително.

Друг важен компонент е адаптерa EMG-81.

Разбира се не на последно място даунпикинга на Джеймс.

В микса на албума китарите са яко компресирани с атака от порядъка на 30 - 50 мс и ratio над 6:1.

 

Dual rectifier звучи тотално различно. V-amp, sansamp и т.н. ampове още повече.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Не че държа да е вярно !

цитат от Wikipedia набирайки автобиографията на легендарния китарист:

"Основната китара, използвана от Кърк Хамет по време на сценични изяви е собственоръчно модифициран модел на ESP M-II. Освен нея Хамет използва и е използвал редица други модели на марката ESP:

 

ESP Flying V

ESP Mummy

ESP Ouija

ESP Skull

ESP Spider

ESP Wavecaster (единствена по рода си),

както и някои други марки като Gibson Les Paul и Jackson Randy Rhodes Model"

 

същото прочетох и в едно интервю с кирк преди извесно време

Редактирано от ~Ruin~
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Най-близо до оригинала от тия дето съм гледал на живо в клуб е китариста на Еридан Димо.До колкото съм запознат ползва китара с двоен заден адаптер мюзикмен Джон Петручи или Ибанез Престиж някакъв. ...

Димо от Еридан наистина го докарва много яко това парче, и на звук и на тоноизвличане. На репетициите, на които съм ги слушал, беше с Ibanez-а и Маршалското кубенце.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе това никога не съм можел да го разбера, всеки се стреми към някакв звук, и се отделя толкова много внимание на това кой как го изкарва... личната ми препоръка: повече свирене и по-малко чудене - а добрия звук си идва с времето, доброто звукоизвличане, динамиката, стегнатоста на свиренето са много по важни от това с какъв усилвател, ефект, или китара свириш. Подражанието не води до нищо стойностно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Съгласен съм с LOE ,ето затова наща рок сцена е толкова бедна!

Защото по лесно е да подражаваш на някой отколкото,

да се помъчиш да бъдеш различен и най вече да свириш така

както ти го чувстваш, а не както са чувствали музиката

нашите идоли!!!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Защото по лесно е да подражаваш на някой отколкото,

да се помъчиш да бъдеш различен и най вече да свириш така

както ти го чувстваш, а не както са чувствали музиката

нашите идоли!!!!!

 

Съгласен съм напълно с LOE. Обаче не е лесно да се подражава на някой. Ако беше лесно щеше да има много Металики например

, защото много хора искат да им подражават, но има само една :thumbup:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Винаги е по-добре да се стремиш към свой звук отколкото да крадеш или имитираш... По добре едно малко, но истински твое нещо от колкото голямо и красиво, но чуждо. :hysterical:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много ясно, че винаги един музикант трябва да се стреми да бъде оригинален и интересен. Ама я се замислете един начинаещ музикант колко опит може да получи само от това, че чете, търси материали и изпробва различни варианти да пресъздаде желания звук на съответната банда.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.
×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.