Jump to content
Българският форум за музиканти

Fender Telecaster Custom 72'


Recommended Posts

  • Отговори 93
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Отговорено (Редактирано)

Баси красотата е станала :thumbs_up:

 

Едит: И на звук ме кефи много!

Редактирано от vurbito
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

..наскоро видях в нета модела на китариста John 5 - Fender J5 Telecaster, с който доста си прилича китарата от тази тема...изцяло черен цвят, бели кантове, двойни адаптери и пр....на мен лично не ми харесват телекастърите, но в този вид фендерската телеакстър форма определено ми изглежда по-впечатляваща и модерна...

...а за звука може да се съди от албумите на John 5...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Крайният резултат ми харесва на вид - стилна рок китара. Хубаво е, че на теб ти харесва като звук и усещане (незнайно защо не мога да чуя семпъла в момента, но ще пробвам пак по-късно).

Аз бих сменил винтчетата на пикгарда и капачките на потенциометрите - с нови ще има наистина завършен вид. Въпрос на вкус, естествено :icon_shithappens:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз съм си го мислил същото ,но все не мога да се добера до магазина ,за да си закупя от неръждаема стомана.

Това за капачките-не разбрах защо ,те не изглеждат никак стари...или просто трябва да бъдат друг модел..?

Редактирано от EAmechaniX
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз съм си го мислил същото ,но все не мога да се добера до магазина ,за да си закупя от неръждаема стомана.

Това за капачките-не разбрах защо ,те не изглеждат никак стари...или просто трябва да бъдат друг модел..?

 

 

Мисля заради разликите в цвета.

Може би ще е по естетично, ако капачките на адаптерите и главата на 3 позиционият ключ се унифицират или към бяло или към слонова кост.

 

В същност въпроса за смяна на капачката на хъмбекър ме вълнува.

Имам 2 евота, единият е виолетов, другият черен, та няма да е лошо да направя виолета също черен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На мен ми се вижда съвсем ОК така, като изключим винтчетата.

Редактирано от Evtim Djerekarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мда, това са дребни забележки по външния вид на китарата и ако се отстранят китарата ще е още по-близо до напълно завършения си изглед.

 

Точно същите винтчета за плочката едва ли могат да се намерят, освен ако не се поръчат. Фендерските винтчета за плочка са с малко особени глави и не се намират из нашите магазини/железарии. Или трябва да се поръчват нови хромирани/никелирани или да ги смени с други подобни. А може и да се изшкурят с финна шкурка и евентуално да се боядисат с някакъв спрей наподобяващ хром/никел.

 

И според мен цвета на адаптерите също би било хубаво да се уеаднакви. Може и с капачка за адаптери, както е при EMG-тата. А пластмасовото капаче на 3-позиционния ключ да е черно.

Капачетата на потенциометрите са си добре, но ако бяха стандартните, без тези буквички V,T, може би щеше да е по-хуваво. С друг модел капачета едва ли ще се връзват, защото тази плочка не е като стандартните телекастъри, които са с цилиндрични хромирани 'врътки'. Тази плочка повече наподобява стратокастърските и тези врътки са си ОК.

Ключовете също не ми изглеждат добре. ...Но различни хора - различни мнения, вкус и представи за естетика.

 

Както казах, това са дребни субективни бележки по външния вид, като сега китарата е доста по-добре от предишния и вид. Личи си, че човека се е постарал и е вложил доста средстава да я направи така.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дойде време да ви покажа една реставрация на една китара,която бе в доста окаяно състояние - Японски Томсон Мустанг от 70 -те години.Естествено китарата беше реставрирана от Новозагорският лютиер Костадин Димитров-KDbassess.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.