Jump to content
Българският форум за музиканти

Srv Tight Rope


kolio_k

Recommended Posts

Понеже се заговорихме за блус на последък, а и днес попаднах на бекинг трака на едно много старо любимо парче, реших да го постна та да можем да поджемим

 

tight-rope-backing-track

 

А ето го и моя вариант, за да открия джема

srv-tight-rope

 

Плейбека е доста ляво изсвирен и с доста грешки, но пък е с пеене, а аз добавих(доста зле) една ритъм китарка. Врътнах на бързо две сола, първото има нещо общо с оригиналното на Стиви Рей, което вадих преди около 12-13 години (поне доколкото можах да си спомня), а второто е непретенциозна импровизация.

 

Ще ми интересно да получа вашите отзиви за саунда на китарата, защото го правих по по различния от обичайния за мен начин. Използвах чистия канал на Енгъла ми плюс клин буст от Fulltone Fulldrive, а китарата е добрия ми стар винтидж Фендер. Разбира се записа далеч не е оптимален, но мисля че характера на саунда си личи, почти няма драйв и е с доста атака.

 

Надявам се да се включат повече хора, парчето е благодатно за жици

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Баце , :):recourse::) :) :bravo: :bravo:

Просто перфектно. А ние сега как ще се излагаме. Поне след твоята изява ще трябва да се стягаме яко в ръцете.

А за тона ,нямам думи. Не знам дали може нещо по-подходящо да се направи. Още веднъж :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мерси много и на двама ви. Радвам се, че звука и свиренето ви допадат. Ще трябва още да го мъча (саунда), хич не ми е лесно да свиря с него.Макар, че звучи като драйв, с него се свири по скоро като с чиста китара с много атака и човек трябва да внимава на по дългите тонове, защото гасне.

 

Хайде включвайте се и вие :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мерси много и на двама ви. Радвам се, че звука и свиренето ви допадат. Ще трябва още да го мъча (саунда), хич не ми е лесно да свиря с него.Макар, че звучи като драйв, с него се свири по скоро като с чиста китара с много атака и човек трябва да внимава на по дългите тонове, защото гасне.

 

Хайде включвайте се и вие :thumbs_up:

 

 

 

:godbless:;):godbless::godbless::godbless::godbless::godbless::godbless::godbless:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

kolio_k нямаш сърце просто ....като те слушам какви сола въртиш просто ми идва да отида до заложната къща до нас и да продам всичките ми китари и компа също .. :-)

 

Супер е станало , така ако го слушам трудно ще се сетя че си добавял каквото и да е . :thumbs_up:;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Нека аз съм първия прежалил се.

Но да спомена, че трака е може би малко по-различен(има клавирче).Намерих го преди един-два месеца и си направих кавърчето тогава.(Но заглавието е спазено).

http://media.putfile.com/SRV-67

Може би сега е момента да си кажа, че ползвах тубскриймър тс5(ташак версия)+берингерския драйв от комбото и много малко сонарски реверб, който прецака всичко.Китарата е Леджънд страт, леко модната с Сиймор Дънкани(хъмбове в сингъл корпус).

П.П.Забравих да си призная, че комбото е озвучено с микрофон "Сони" от уредба и е минато през миксер Берингер уб802.

П.П.П.За Бачо Кольо няма какво да кажа, освен :rolleyes: !!!!!!!!!

Редактирано от SviStyle
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Много се радвам, че си се включил. Готино се е получило. Наистина мисля че ривърба идва малко в повечко

Иначе имам чуство че бекинг трака е същия като моя (заради пеенето)

 

Поздрави

 

п.п. Дедо Мито и Телериг, много ви благодаря за слушането и итделеното време, ако вземете и да се включите , още по гот ще е

Редактирано от kolio_k
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

SviStyle, много добре си се представил, ИМХО. Но наистина ревърба е доста, просто китарата изпада някъде много назад. Инак свирнята е куул! :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.