Jump to content
Българският форум за музиканти

Някой друг полезен съвет


Hatered

Recommended Posts

Пея от скоро, и не съм се занимавал сериозно. Пеенето ми е далеч от идеално, но вси пак се надявам да ви хареса и да дадете някой друг полезен съвет. По принцип най-много научих от съвети и критикна, това е и смисъла на тоя пост.

 

Песента е Creep na Radiohead:

 

http://uploaded.to/?id=s5qjli

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Проблеми доста и мелодията и ритмиката.

Още първата фраза е доста неточна.

Прецени до каква степен искаш да развиваш пеенето. Ако искаш друго ниво със съвети от който и да е форум няма да стане.

Трябва да си готов да положиш целенасочени усилия поне по 30 мин дневно в продължение на месеци за да имаш конкретен резултат.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не кашляй докато записваш - НИКОГА! :thumbs_up:

 

"Скачаш" на фалцет, без да искаш...нали? За това и кашлянето - не си владееш добре гласа все още.

Интересното е, че се опитваш да фразираш (вибратото ти явно е вродено) преди да си се научил да интонираш правилно...

Моя съвет е обърнат към интонирането - опитай се да пееш по-точно/вярно - могат да ти помогнат компетентни по въпроса лица! :D

 

Успех!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Хубаво е да отидеш малко на уроци по пеене и солфеж... и малко повече чувство вкарай! :rolleyes:

Редактирано от salt
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мерси, че ми обърнахте внимание, ще взема впредвид съветите и критиката! :)

Инак що се отнася да солфеж и педагог... трябва си, ама не ми е по джоба :godbless:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имаш много интересен глас. Също така имаш и много за "дялане", но мисля, че с времето /ако продължиш да се занимаваш с пеене/ нещата биха дошли на мястото си, просто има надежда. Аз бих добавила към другите съвети още един. Гледай да издържаш фразата си докрай. Не на последната дума да "увисваш". За целта ти е необходимо правилно дишане. Има в този раздел една тема за правилното дишане, виж там прочети нещо и направи някое друго упражнение. Да ти кажа само да не се плашиш като чуеш за вокален педагог, не всички са кожодери, интересувай се няма ли някоя школа към Младежки дом или читалище, там таксите са съобразени по джоба на хората. Сега обаче е лято и всички са в почивка, но дойде ли октомври се интересувай , пак ти казвам имаш много интересен глас, заслужава си да опиташ:greenangel: Успех!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)
Имаш много интересен глас. Също така имаш и много за "дялане", но мисля, че с времето /ако продължиш да се занимаваш с пеене/ нещата биха дошли на мястото си, просто има надежда. Аз бих добавила към другите съвети още един. Гледай да издържаш фразата си докрай. Не на последната дума да "увисваш". За целта ти е необходимо правилно дишане. Има в този раздел една тема за правилното дишане, виж там прочети нещо и направи някое друго упражнение. Да ти кажа само да не се плашиш като чуеш за вокален педагог, не всички са кожодери, интересувай се няма ли някоя школа към Младежки дом или читалище, там таксите са съобразени по джоба на хората. Сега обаче е лято и всички са в почивка, но дойде ли октомври се интересувай , пак ти казвам имаш много интересен глас, заслужава си да опиташ:P Успех!

 

Мерси за съветите и окуражаващите думи, определено щи се поинтересувам, даже сега осъзнах, че има едно читалище на 5 мин. от нас. :)

Редактирано от Hatered
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ох, ше ме убиете с тия термини.

 

Ритмика, мелодика, "фразираш", пфхах :recourse:.

 

Като Глория.

 

Проблеми да, но има тембър човека и ако се занимава ше стане работата.

 

***

 

Бъркаш мелодията тотално на места и имаш фалшиви тонове. Съвет: сравнявай записа си с оригинала, фраза по фраза, франзела по франзела.

 

Освен това прекалено вяло го пееш като чувство, то верно песента си е вяла, ама ти сякаш не присъстваш.

 

Вероятно щото не си отработил песента и мислиш за изпълнението, а не за абсолютният дух Минету, пардон Маниту, който трябва да та обладае, да възпламени душата и гърлото ти, така че да възроптаеш жежко:

 

БАТ АЙМ ЪЪ КРИП!

 

Или БЪТ. :)

 

Истинското пеене е огън, а не фразеологировка.

 

И така.

 

Конструктивна критика на слушател! (от мене) :)

 

Глас долавям и потенциал. Нещо напомня на пърл джем, сиатълско нещо, може да стане нещо доста добро.

 

Педагог (ама добър) и яко копанье.

 

И инать!

 

Creeps of da world, unite!

 

Ииии, мноу разбираме всичките ве, д`еа.

 

:wallbash:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре се е получило, едно нещо ме подразни обаче, за интонирането говоря, "с" на "ш" спешъл=шпешал и "ъ" и "а"-то хиъър=хиааар. Както ми казват постоянно "ОТВАРЯЙ СИ УСТАТА!!!" вярно отвяш устата и нещата излизат много по правилно и по слушливо :) Друго нямам какво да добавя понеже всичко е казано.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.