Jump to content
Българският форум за музиканти

Любими китаристи


Egon

Recommended Posts

Имам въпрос - разбира се всичко е строго персонално, аз също се кефя на такива "guitar rape"-ове както обичат да се изразяват много хора, но тези неща не са ли ви малко... трудни за ежедневно слушане? :) Става дума за Guthrie.

 

 

 

Лично аз не слушам ежедневно , каквото и да било и нямам такава необходимост.

Мисля че е нормално , когато се занимаваш с музика, да са ти интересни и неща , които не са по вкуса на масовия слушател.

Всъщност на мен ми звучи мелодично и приятно .... не знам защо са решили да ги наричат Rape-ове.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^ Абсолютно подкрепям, говорейки специално за Guthrie.Иначе има един куп типове, които наистина изнасилват китарите си, но не и този, той не е от тях...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Guitar rape общо взето се нарича всичко, което е сложно и майсторско. Поне с такова впечатление съм останал. Нямам идея защо така са го кръстили, но все едно. Guitar rape коментари в YouTube можете да намерите на всичко - от метъл сола, през Вай, до Хендрикс и Клептън. :) Благодаря за навременния отговор - винаги е по-интересно да чуеш разбиращото мнение, пред своето. :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

http://www.youtube.com/watch?v=t2N2sErg_jw

 

И на това ли ще кажете rape? ;)

 

Надявам се няма нужда да обяснявам колко майсторско/сложно и т.н е. :)

 

За да не съм съвсем офтопик, мога да кажа че в последно време много ме влече Уес Монтгомъри. До толкова че вече използвам перо малко по-рядко и се опитвам да свиря с палеца. За съжаление май е безсмислено... :)

 

П.П

 

http://www.youtube.com/watch?v=fXvdU7f-q7I

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

да се включа пак в моабета:

Guthrie, слушал съм по нета, малко неща наистина.

от каквото слушах, ми се струва че свири доста разбрано и мелодично, съвсем нормално

техниката му е изродска наистина. това ако приемаш за gutar rape, че човека има прецизна и чиста техника и при голяма скорост, не знам

---

а метъла, ако е прогресив, не е толкова ограничен, но и там си имат некви постановки.

също класически метал сола, хич не е майтап да вкараш някакви шредове във бърз стегнат ритъм, аз се омотвам яко и нищо не става

примерно тези на джудас, китариста на дет, и много други

те за това повечето от новите метал групички не свират сола, щото не е лесна работа :) :), мани че не било модерно

---

e тва е пълно густо, и със каква китара свири....

гутрито

Редактирано от emosms
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

Техниката не е определящ фактор - от Frusciante до Randy Rhoads. Според настроението.

 

Е, естествено има разлика от това какво човек слуша и какво иска да свири. Понякога поне, в случая при мен - моите гурута са там всичките ви гиганти-виртуози, като се започне от Ингвитата, Сатрианитата, Тосин Абаситата и много други.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

От тези, които познавам лично:

 

Боби Зашефф

Евгени Желязков

Симеон Германов

 

или с две думи: Не всичко, което се яде лети!

 

П.П. И други познавам, но за мой най-голям грях не съм ги слушал.

Редактирано от Георги Тотев
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всъщност има един китарист.

 

Всички останали са бледи негови разклонения, ама бледи та бледи. Той е измисли всички нас.....и това е Хендрикс.

 

Всичко друго е плява мили катаристи. Ние сме неговите мааааалки дечица, които цял живот ще го държим за ръчичка и ще се съобразяваме с татко.

 

Поздрави,

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мене всичко на този свят еволюира и търпи развитие и в момента има китаристи, които чисто инструментално стоят на несравнимо по-високо ниво от ''иконите'' от 60-те и 70-те години. Просто те са ''стъпили'' на техните рамене ( и на раменете на много други) и могат да видят и да достигнат до нива, непосилни за старите китаристи.

Моите уважения, и Хендрикс, Джими Пейдж и компанияса велики китаристи като влияния и като място в историята, аз също съм израстнал с тяхната музика. Те са се оказали на правилното място в правиното време. Но като техника има китаристи (като Сатриани, Гован, Aлбърт Лий и много други), които са достигнали инструментални висини, които ''дядовците'' просто не познават.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

E го Кърк Кобейн бе. Само дето е Ричи Фоукнър.

http://www.youtube.com/watch?v=ObKj40TtW1I

Редактирано от Lord Shredulous
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.