Jump to content
Българският форум за музиканти

Любими китаристи


Egon

Recommended Posts

Стив Морз. Алън Холдсуърт.

 

Морз може и да не копа картофи толкова бързо като Малмстин, но пък се отличава с забележителна четливост при свиренето. Всеки тон е ясно отсечен. Няма мазане.

 

Един от любимите ми китаристи е Тони Макалпайн. Страшен свирач е! Но...останах гръмнат, когато видях как свири на живо. Грешки-мазане, грешки-мазане. При Морз няма такова нещо. Т.е. всеки китарист, който иска да е КИТАРИСТ, преди всичко трябва да се научи да свири четливо. Слушайте Морз.

 

Холдсуърт е китарен бог и въпреки напредналата си възраст ще отнесе всеки, който му се изпречи в китарния дуел. И пак - четливост, четливост, четливост. Плюс отворено към джаза съзнание. Невероятен импровизатор и познавач на хармонии.

 

Хе-хе, казвам ви го като човек, който спокойно изкарва 12 ноти в секунда - не бързината е важна. :punk_guitar: Слушайте Морз и Холдсуърт и ще разберете защо. :punk_guitar:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

John Norum - Europe - много ми допада стилът му на свирене и преди 20 години, и сега. С много чувство свири и същевременно с много техника.

Ritchie Blackmore - Нямам какво да кажа, страхотни сола, композиции, всичко е изпипано при него.

Steve Lukather - напоследък ми стана един от любимите китаристи като прослушах повече Тото :)

Rik Emmet - Triumph - много недооценен китарист според мен, свири страхотно...

Jimmy Page - него си го знаем :)

Michael Schenker - UFO - Освен в UFO, съм много впечатлен и от соловите му албуми, също много яки песни,мелодични , много вдъхновяващи за мен сола, а и самото му присъствие на сцената ме кефи... един такъв вечно в черно, леко наведен, мрачен :music336:

Matthias Jabs - Scorpions - също, според мен, много недооценен китарист, с много добра техника на свирене :cheers:

Редактирано от ianev_94
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

на мен са ми - Richard Zven Kruspe, Paul H. Landers, Jimi Hendrix (мир на прахта му), Jon Anderson, Jimmy Page and Ritchie Blackmore. За мен всеки един от тях е изключително велик по своему. Не мога да обясня точно защо и как са ме зарибили, а и предпочитам някои неща да си останат тайна, само мога да спомена, че това е като дрогата, само дето е много по-добро и още повече ПОЛЕЗНО (ще цитирам мислите на един голям творец - Музиката лекува, но музиката и убива!)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Синистър Гейтс (или Брайън Хенър).Китарист на групата Avenged Sevenfold.Харесва ми,защото ми бърка съзнателно.

Карлос Сантана...еми какво да кажа...само той ме успокоява.

Джими Пейдж и of course Джими Хендрикс.Последните двама ми влияят психически много силно. :(

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Със скромните си стилови предпочитания и като начинаещ, който не разбира от техника, китаристите, на които се кефя [включително и като композитори] и чиито неща искам да съм способен да свиря са:

Chuck Schuldiner разбира се от Death :cheers2: (от чиято смърт днес се навършват 9 години, Мир на праха му)

Vegard "Ihsahn" Tveitan от Emperor

Jon Nodtveidt от Dissection (Като цяло май слушам само групи с мъртви лидери за жалост...)

Pat O'Brien от Cannibal Corpse

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Malcolm Young, Jimmy Page, Slash, Ritchie Blackmore, Doug Aldrich, Phil Collen, Jimmi Hendrix, Steve Clark и естествено Негово Величество - Angus Young :lol:

Редактирано от The God Of War
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

1.Ritchie Blackmore

2.Y.J.Malmsteen

3.Axel Rudi Pell

4.Timo Tolkki

5.Matias Kupiainen

6.Jani Liimatainen

7.Roland Grapow

 

има още ма сега точно не мога да се сетя :)))

Редактирано от Elysium
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Chuck Schuldiner разбира се от Death :pray: (от чиято смърт днес се навършват 9 години, Мир на праха му)

 

+1

 

Наистина тъжна смърт...но творчеството му няма да се забрави :rockon:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.