Jump to content
Българският форум за музиканти

По-запознатите, върпос.


Recommended Posts

Публикувано (Редактирано)

Реших, че вече е време да си взема електрическа китара, свиренето на Джудас Прийстки рифове на акустична китара трябва да спре дотук. ;)

Нямам намерение да купувам нещо нечовешко, ще купя нещп семпло за малко пари колкото да ми е за първа китара.Спрял съм се на най-доброто предложение, което намерих в един бг сайт.Конкретно темата е да попитам по-запознатите какво мислят за предложението в сайта и дали си струва, да закупя комплекта.

 

http://www.camerton999.com/index.php?s=det...id=59&Link=

 

Така като гледам си има китарка, усилвател и няколко други екстри.Също виждам и думата "distortion", която е точно за моята работа -> метълче.

Та чакам коментари.

Редактирано от korn-jubi
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

1. Стагг е скапана марка, особено евтините, по 500лв не са толкова зле

 

2. Не си купувай 1000 боклука в пакет, ако трябва вземи си само китара за сега и с компютъра, тези комплекти са мега-боклук

 

3. метъл с единични адаптери би станал ако имаш много хубава китара и усилвателна апаратура, но пак няма да е достатъчно мощно и тежко звучащо, така че избери китара с двоен адаптер(хъмбъкър)

Humbucker_db.jpg

за това става въпрос

 

надявам се да не съм те разочаровал и да съм бил полезен

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

не ми отваря линка. кажи ми горе долу какви пари разполагаш за цялото обурудване.

 

до колкото знам squier bullet китарка е евтина а вади добър тон.

 

нашите съфорумници дават хубави и запазени китари, 2ра употреба.

 

мисля че по добре да си ги вземеш по отделно. но това си е лично мое мнение. ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Послушай овърдрайв.

Ако много държиш да е всичко в пакет - гледай да е на някава по известна фирма.

Скуаяр, Епифон, БС Рич, Дийн, ОЛП и тн.

Те пак са ентри левъл ( въпросните пакове), НО ПОНЕ СИ ЗАСЛУЖАВАТ ПАРИТЕ.

 

Като пак гледай китарата да е с хъмбекър.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

"СТАГГ СА БОКЛУЦИ" Е много вярно казано.Аз също предлагам да гледаш ПРОДАВАМ раздела щото излизат много хубави неща, а ако държиш да е пакет те насочвам към ибанез, защото съм с такъв пакет и свиря джудас и ти казвам FENDER SQUIER НЕ СТАВАТ ЗА ХЕВИ МЕТЪЛ.......

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

абе стават ей тея примерно са екстра

474873.jpg

 

въпреки че двойния адаптер, както и другите два са евтини пак става като за начало, докато с 3 единични не съм много съгласен

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

В такъв случай се отказвам от комплектка.

Сега остава този вариант -> китара и кубе отделно

 

Най-евтиното предложение за китара

http://www.camerton999.com/index.php?s=det...id=58&Link=

или

http://www.camerton999.com/index.php?s=det...id=54&Link=

 

Аз лично повече се кефя на Били Рей как изглежда, но вие ще кажете.

 

както и кубе

http://www.camerton999.com/index.php?s=det...d=225&Link=

 

Това как е ?

 

---------------------------------------------

Прегледах няколко страници и само това ми се стори евтино

 

http://forum.muzikant.org/index.php?showtopic=40740

 

Какво мислите ?

Редактирано от korn-jubi
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Малко е позахабена, и най-много да се наложи след време да се сменят прагчетата.

Цената не е лоша, а китарата е сравнително вървежна за метъл.

 

За метъл(ако ще взимаш нова) ти препоръчавам да се насочиш към марки от рода на Washburn, Jackson, или ако свириш много сола, може би Ibanez. Както каза овердрайв, хъмбъкерите(двойните адаптери) са желателни за метъл(за да не шуми много). Yamaha също имат нелоши метъл китари, но аз лично ги слагам по-близо до Ibanez отколкото до Washburn и Jackson. От изброените аз бих взел Washburn - слоред мен предлагат добра цена за качеството си! Това е лична преценка, разбира се, не я налагам на всяка цена.

 

Ослушай се и за китари Blade!!

http://forum.muzikant.org/index.php?showto...11&hl=Blade

 

За Stagg не съм съгласен с горните мнения, според мен подобни крайни мнения са лекомислени, и може би бяха донякъде верни за стаговете от преди 4-5 години. Според мен евтините модели на стаг и скуаер не се различават съществено по качеството на изработката(въпреки това, скуаерите като че ли по-често са от малко по-добри материали). Срещал съм стагове, които свирят приятно. Не знам сега какви материали използват, но ми се струва, че качеството на стаг сега е по-добро, отколкото тогава.

 

Освен това, за разлика от това, което разни съфорумци те посъветваха, скуаер булет, скуаер стандард стратокастер, скуаер афинити и т.н. са китари, които не са подходящи са свирене с много дисторшън.

Същото важи и за всички други стратокастер копия и имитации.

Това са китари за блус/рок, и изобщо за по-леки звуци. Много стратове след поставяне на хъмбъкери пак не звучат метълски.

Редактирано от Evtim Djerekarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

сигурно Judas Priest или Iron Maiden звучат малко метълски, защото в началото на 80те масово са слагали хъмбъкери на Фендер Страт.

Казвам го и от опит, защото имам Скуаяр стандарт, на който съм слагал "метълски" хъмбъкер и мисля че звучеше много по-добре от Джаксън или Ибанез от евтините им серии

сега за оригинален афинити с хъмбъкер не знам - може би не става

а стаговете около 400 и нагоре и те не са зле както тези за 200 - общо взето с всички марки е така

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

За фендерите и метълията: Казах, че много(не всички) стратове не звучат метълски с хъмбъкери.

Аз имам таман 2 страт копия на различни фирми(китари от дърво, без шперплати, и с maple фингърборди и грифове), с хъмбъкери на бридж позиция, и звука на ментето, пълдинката един джаксън с хубави адаптери определено е МНОГО по-метълски :).

Стратовете звучат много по-блестящо и готино и изразително за по-чисти звуци, които човек иска да излязат звънливи, но с драйв и двете китари звучат малко размазано и среднисто - няма нискочестотната тяга на другите китари, няма и метълския цвилеж при сола - става точно по-тежичък среднист рокаджийски, малко а ла бритиш звук като при голяма част от песните на мейдън(и особено лайвовете).

 

Като се замисля за Мейдън - те имат по-скоро "Мейдънски" отколкото "метълски" звук - тяхната музика е мелодична и въпросните стратове звучат приятно "натопорчено" и безшумно, но все пак, не можеш да откажеш че имат онова малко рокаджийско британско звучене.

 

Под метълско звучене имам предвид груб метълски тон, като се почне от звук тип металика 84, и като се свърши с тежките стилове. Стратовете, включени в нормална апаратура, без големи количества процесинг, нямат този тежък и мощен, а при сола цвилещ звук, който се използва в много от метъла.

 

Това имах предвид, а не че е абсолютно невъзможно да се свири метъл със страт.

Просто е по-лесно, и изисква по-малко разбиране от звук и техника, когато човек просто свири на "метълска" китара, и цели "метълски" звук.

 

Не можеш да отречеш, че и двете групи, за които говориш, ако ги сложим на скалата на метълщината, се доближават много повече до бийтълс и куийн, отколкото до кенибъл корпс ;).

 

Надявам се ще се съгласиш с мен, че Мейдън с баш метълска тупалка не излиза много автентично лесно...

Редактирано от Evtim Djerekarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Не съм експерт, но аз самият съм доволен от Ibanez Jumpstart пакета, който си взех преди 3 години.

 

Честно казано, най-много съм доволен от усилвателчето - 10W е, но работи перфектно и вади много добър звук. Даже си мислех дали скоро да не си взема 65W пак Ibanez. С един приятел сравнихме преди година неговия 25W усилвател с моя и разликата си беше очебийна (в полза на мойто бебче :) ).

 

Според мене, за начинаещ електро-китарист е по-добре някой пакет. Разликата между електричката и акустиката е огромна и докато свикнеш с новото и му разучиш чалъмите ще ти е нужно време. Аз 10 години бях само на акустика и чак сега мога да кажа, че свикнах с елката.

 

 

Имай предвид, че грифът е доста по-тесен, отколкото на повечето класически китари, така че и с това също ще трябва да свикнеш ;)

 

EDIT: После ще прибавиш и малко ефекти и работата ще заспи :D

Редактирано от prayer4eto
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А дали можеш да запишеш едно семпълче от комбинацията китара/усилвателче с някакъв микрофон.

Много ми е интересно да чуя китарата и най-вече ампчето, понеже никога не съм пробвал този пакет.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имам записани - http://myspace.com/rosenzah - "Live The Dream Again" е записвано изцяло от Line In-a към моя комп, като съм го поизчистил само леко от шума. Парчето е записвано изцяло с гейна на MAX.

 

(После чакам мнение дали не се бъркам нещо :))

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

^Именно, нека питащият за китара помисли върху тези неща и послуша.

 

За записа на prayer4eto-> Приятно звучи, харесва ми. Предполагам, това е самото ампче, с малко софтуерни ефекти на места от след записа. Парчето sorrow е добър пример за ампчето, както и starting day.

Наистина, много приятно и музикано звучащо овердрайвче има кубенцето :). Чак се учудвам.

Малко прилича на Peavey Blazer 158 и варианта му с реверб(забравих му името), и изобщо на transtube технологията на пиви, използвана в цялата серия ампове.

Редактирано от Evtim Djerekarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.