Jump to content
Българският форум за музиканти

Epiphone Black Beauty


goqe

Recommended Posts

Мисля да си купувам скоро Epiphone Black Beauty, но имам един върпос.

Как се чува?

Гледах клипчета в youtube, но трябва да съм сигурен.(Ще я поръчвам от интернет).

Ще бъде през Digitech RP50 и,нядявам се, през Marshall MG30DFX 15W.

Трябва ми както за blues песни така и за рок и метъл.

 

Някой свирел ли е нан нея или поне да я е чувал как звучи?

 

Благодаря.

Редактирано от goqe
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

емииии, като за хиляда и двайсет лева сигурно се чува хубаво...

 

аз китара за хиляда и 50 лева не бих купил без да я пипна и чуя, ама... хора всякакви... По принцип китара за над 300 лева не бих взел без да я чуя де....

зависи от човека.

 

Моя личен съвет е, ако ще даваш 1050 лева, по-добре ги дай за път ако треа и си купи, нещо дето си го пипнал...

 

само мойте 2 стотинки :hysterical:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бе и да не я пипнеш, не е задължително да има дефекти, тъй като това е едно от съображенията на Феникса, а и на много хора, пък и не само за дефекти ами и за самия звук. Ама то и да идеш някъде да ти я пуснат, у вас може пак да не звучи така, даже е почти сигурно. Пък решиш ли да я поръчваш, стискай палци всичко да й е наред и това е. Иначе от кога маршал 30dfx са по 15 вата? Или у вас тока е с по-малко напрежение :) , ако тва ше ти е модела на кубето, 30 ватово е не 15.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Тъй де 30 вата - моя грешка.

Благодаря за коментарите - ще се надявам да е в добро състояние.

Трябва ми основно за блус и рок н' рол.

Може и малко метъл от време на време.

Приемам предложения (до 500 евро).

Редактирано от goqe
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Никога не мога да разбера защо хората си купуват скъпа китара и свирят с нея в евтина ентери левъл апаратура???

 

Моя съвет е хубава апаратура и сносна китара.

 

В твоя случай няма да усетиш много голяма разлика с тва което имаш.

 

Бас държа , че моята китара за 200 лева но с 50 ватовата ми хай гейн глава ще ти скрия шапката....

 

Незнам с каква китара си в момента и с какво се занимаваш но помисли върху горното.

 

Тва са моите 5 стинки и не искам да обременявам никой с тях.....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дума да няма, постът на Метълхамър е абсолютно верен, обаче ако става въпрос за прохождащ китарист, според мен е по-добре да си вземе китара, коята му е удобна, а китара в този ценови клас е кажи-речи такава (най-малкото), а за апаратура да мисли по-натаък, поне аз съм на този принцип. Първо що годе добра китара, колкото за упражнения и репетиции, а след това идва надграждане на апаратура. Иначе съветът за сносна китара и хубава апаратура е абсолютно адекватен, но дали би бил по-джоба на всеки, който е в самото начало, а дори и след него...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^^^

Ами ако Някой ти дойде на гости с Неговата китара за 1200 лв и си плъгне в Твоята 50В хай гейн глава и скрие Твоята шапка ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

^Винаги се намира някой, който е готов да ги мери...

 

Метълхамъра е прав общо взето. Само не си споменал от колко време свириш наистина. Щото ако не е много, и от хубава апаратура няма да можеш да изкараш хубав звук, както и от хубава китара. Китарите за по 800-1000 кинта не са чак толкова превъзходни, но определено са над ниския клас. Общо взето среден. Аз си взех моята, на втората ми година от свирене (една от тях на кухарка) и не съжалявах тогава, не съжалявам и сега. Имах един Пиви Рейдж 158 и си мислех, че драйва му е точно като звука на Металика от Лоуд.... :bravo::thumbup:

т.е. и с хубав амп и без, ако не ти е много развит слуха...

Редактирано от Fenix
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

^^Но обратното също важи, тая китара за 1200лв ще звучи като китарата за 200 в слаба апаратура :thumbup:

Редактирано от sasoh
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе кат не можеш да свириш, никак няма да звучи :bravo:

 

Щото съм свирил на Гибсън за две илядо през маршал за илядо ойро и повярвай ми, съвсем не звучеше толкова велико - чувах същите неща, които и от Рейджа :thumbup::hysterical::D (бел.авт. беше по времето когато все го имах :))

 

а иначе е много вярно, това дето разправя един китарист мексиканец - най-важното (след свиренето) е съотношението китара/амп. Щото ние така можем да си чешем още много ????? и да си губим времето, а си нищо не му помагаме на човека...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Феникс, и аз имах (че и още го имам) едно пииви рейдж ама моето е 12ватово, ама както и да е. То вернно темата е блаблабла, а ние я обърнахме на квакваква. Ценните коментари дето може пича да извлече някаква полза са горе, от тук нататък става пишкомерство, а да дойда с мойта китара, па ти ела с твойта кола, че ше фана рейса заради влака.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.