Jump to content
Българският форум за музиканти

Интонационен проблем


sasog

Recommended Posts

проблема е следния:докато си настройвах китарата случайно забелязах, че 5то прагче на G (сол) струната не проичвежда същия тон както отворена B (си) струна.Добре е настроена китарата :стандартна настройка EADGBE (сори че на английски ама не ми се пише особено).Та помагайте.Китарата е акустична забравих да спомена.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 31
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Нормално - на пето прагче на сол струната е До :greenangel:

На четвърто е Си. Съмнява ме да не го знаеш това де.

 

По другите прагчета как е ?

Празните струни настроени ли са правилно ?

 

Ако смяташ, че е някакъв физически дефект/проблем - занеси я на лютиер и той ще каже със сигурност какво й има.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нормално - на пето прагче на сол струната е До :greenball:

На четвърто е Си. Съмнява ме да не го знаеш това де.

 

По другите прагчета как е ?

Празните струни настроени ли са правилно ?

 

Ако смяташ, че е някакъв физически дефект/проблем - занеси я на лютиер и той ще каже със сигурност какво й има.

:greenangel: мерси друже явно съм бил подведен от един "разбирач".Просто разбрах че китарата може да се настройва "на принципа на 5тото прагче":по 5то прагче на долното Ми да се настрои отворена Ла и т.н.Пак благодаря много

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Просто разбрах че китарата може да се настройва "на принципа на 5тото прагче":по 5то прагче на долното Ми да се настрои отворена Ла и т.н.Пак благодаря много
Да , ама не ... Само дето си има едно лееко изключение и тва е между трета Сол и втора Си . Там е четвърто прагче .
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

проблема е следния:докато си настройвах китарата случайно забелязах, че 5то прагче на G (сол) струната не проичвежда същия тон както отворена B (си) струна.Добре е настроена китарата :стандартна настройка EADGBE (сори че на английски ама не ми се пише особено).Та помагайте.Китарата е акустична забравих да спомена.

:girl_witch::metalist::angry:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това е заради подредбата на тоновете и полутоновете - между СИ и ДО няма полутонове и между МИ и ФА също няма. Ако се замислиш и подредиш струните по звучение на кварти ще видиш, точно това, което си установил :thumbs_up:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може, да. Виж тук как вървят нотите, ще се досетиш как трябва да настройваш за да звучи.

Съвсем без да се заяждам отбелязвам за протокола,че по грифа няма ноти,а тонове.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз и тонове не съм видял да има по грифа :happy:

Нали нотата е граф. изображение на тон, който пък от своя страна е звук с опредлелена...(не претендирам за точно и коректно опредление)

Все си мисля че грифа е разделен на позиции(прагчета) съотвесващи на тонове, който могат да бъдат записвани с ноти.

 

 

Както и да е, аз разбирам за кво става въпрос и "ноти по грифа" като се каже :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нотите носят информация и за ритмика освен за тонове с определена височина,а на схемата са означени тонове(е то няма какво друго да е :) ).Хубаво е да държим на коректното изказване,тъй като се вижда младежа как се е заблудил от грешна/непълна информация.Не мисля,че е обидно да се корегираме,нито аз самия претендирам за абсолютна точност в музикалния ми речник :happy:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това е заради подредбата на тоновете и полутоновете - между СИ и ДО няма полутонове и между МИ и ФА също няма. Ако се замислиш и подредиш струните по звучение на кварти ще видиш, точно това, което си установил :rocker:

точно между си и до и между ми и фа има полутон

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.