Jump to content
Българският форум за музиканти

дилема...


anubis

Recommended Posts

^пич, тъй като ти слушам записа май-проблема с кофти диста в твоя случай не е във В-амп-а :help:

 

 

^Не съм свирил, може и така да е. Но ако само това е причината....не би трябвало това да бъде проблем...всъщност не знам, не съм пробвал.

 

^пич, тъй като ти слушам записа май-проблема с кофти диста в твоя случай не е във В-амп-а ;)
Ауу, не знаех, че трябва да показваш музикални умения в такива семпли. Точно обратното-като се покажеш пред света колко си голям това измества фокуса от самия звук.

 

 

Пич, нямаш атака. Сиреч бачкай за дясна, свири бавно, но умело и диста ше ти звукне. И не се изхвърляй с приказки, щото ти е много рано.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм слушал доста неща на един съфорумник(ако намери за необходимо, той ще си признае) със същия процесор и всичко си звучи доста по-прилично.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Просто на маршалски тип драйв, без буустер, се свири много по-различно. Трябва да си Ричи Блекмор, така да се каже.

Без артикулация и украшения, звучи много замазано и грозно. Изобщо в началото е много трудно да се свири на такъв усилвател - много специфично поведение има.

 

За слуха - това е отделно!

Ангъс Йънг свири само през Маршъл,без ефекти-зле ли звучи?

В група секви добре звучащи ефектчета за домашно свирене потъват и мажат само,звук се вади само от Ламбата..,специфичното поведение е че има Динамика,което при дигиталните шитни е немислимо.

Май казах същото по друг начин.. :help:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В група секви добре звучащи ефектчета за домашно свирене потъват и мажат само,звук се вади само от Ламбата..,специфичното поведение е че има Динамика,което при дигиталните шитни е немислимо.

Това е така потъват и то яко :secret: ама на тия дето не знаят как да си направят блендата та да им излиза в целия джангър :oops: аз лично си имам бленди за в къщи и за бенда в които свиря почти всеки процесор може да се направи така че да излезе не лош звук от него стига да го пипне човек които знае какво прави мога да дам пример с Зум 707 мисля че беше тази машинка не се слави с кои знае какво но пък човека които свири с нея е направил такива бленди че китарата излиза не се чува мазня или шит :greenangel:

П.С: А иначе това е ясно че Ламбата е по добре но искам да кажа че ако нямаш възможност за Ламба и с един процесор дори не толкова скъп можеш да звукеш много прилично ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пич, нямаш атака. Сиреч бачкай за дясна, свири бавно, но умело и диста ше ти звукне. И не се изхвърляй с приказки, щото ти е много рано.
Добре де, аз не разбирам как могат да се вадят изводи за музикалното състояние на когото и да било от такъв вид запис . Целта е една-да се чуе самият звук. Аз не съм свирил нищо специфично, а просто нещо. Така сметнах, че е най-добре. Целият запис е базиран на тази логика.

 

Въобще ти отговарям, защото смятам, че не е честно. Всъщност точно с атаката нямам проблеми. Със слуха е друга хава, обаче, хах.

 

 

 

Защо като си пусна Гитар Риг и мога да си свира парчета, а с В-Амп-а се усеща гадният звук и разваля настроението и няма състейн, и като оставя да прозвучи някой тон ми става гадно.

 

Много мъчно могат да се направят сравнения, защото, както казахме, всичко си зависи от китариста. Като изсвири нещо яко и всички си казват: "ето, супер як звук вади". А всъщност няма нищо общо със звука.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

няма да е зле да се направи една тема където всеки да пуска някакво записче с неговия драйв и да може да се чуят и сравнят, ако ще и "смоко на дървото" на Бордюр да е записан в семпъла :rocker:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пич, нямаш атака. Сиреч бачкай за дясна, свири бавно, но умело и диста ше ти звукне. И не се изхвърляй с приказки, щото ти е много рано.
Добре де, аз не разбирам как могат да се вадят изводи за музикалното състояние на когото и да било от такъв вид запис .

 

Могат :music:

то не е казано че трябва да си виртуоз :headbang:, но поне като ти дават съвет заслушай се, може пък да са прави , не да се пънеш веднага...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

.... всичко си зависи от китариста. Като изсвири нещо яко и всички си казват: "ето, супер як звук вади". А всъщност няма нищо общо със звука.

1. Виж ми подписа от какво зависи тона :beer:

2. С "Като изсвири нещо яко" - разбирам какво искаш да кажеш, но аз бих го разтълкувал така -> не когато това което свири (песента/парчето) е яко, а когато самия китарист го е изсвирил яко :headbang: Тогава си и звучи, дали тона бил кофти или не има по-малко значение.

3. Виж ми подписа :music:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кой се пъне? Тва е лошото на форумите, че комуникацията е на такова ниво и не можем се разбра.

Аз продължавам да твърдя и съм убеден, че не могат да се вадят такъв тип изводи в отрицателна посока от семпъл с такава цел. В положителна посока могат, ако е изсвирено нещо добре-то е ясно. Но в отрицателна...вече казах каква е целта, плюс това се съмнявам на някого да му се занимава да слуша внимателно и да си направи правилен извод(то си е направо невъзможно).

Оценявам, когато ми се дават съвети и се вслушвам в тях, но просто съветът не бе и нямаше как да бъде подходящ.

Подписът ти е грешен, пич. Китарист-99,99%, всичко останало-останалото :greenangel:

 

Айде стига съм се обяснявал като путка, че тряя свиръ.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

То ясно, че темата отиде на калъч, ама все пак реших да се отбележа и аз. Та:

 

@lizardman - ти, аз, както и всички останали сме толкова "добри" или не, колкото е най-гадното нещо, което изсвирим. С годините се учим да качваме нивото на най-гадното си свирене. Най-доброто няма граница. Но дори и в критично лошите си дни, готините музиканти свирят поне прилично.

 

Не казвам нищо за твоето свирене - не искам да взимам страна в ситуацията. Просто не е като "не може да се каже" чрез някой запис или слушане на живо, защото или имаш динамика, точен си ритмически, имаш добро звукоизвличане и т.н. или не.

 

едит: Изключваме случаите на свирене след обилна употреба на алкохол, наркотици и тежка храна. Въпреки че на много хора и това не им пречи да си свирят супер :icon_shithappens:

Редактирано от kitaratapesho
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

....няма да коментирам казаното до сега щото повечето не е по темата - т.е. отговор на въпроса който автора задава ...

....... ще кажа следното от личен опит ..... преди години имах за определено време и В-Амп 2 и Х В-Амп на Беринджър - и двата процесора са , поне според мен , със сходен звуков чип , ако може така да се каже и саунда им е подобен въпреки , че по спецификации В-Амп 2 би трябвало да е по добър , но честно да ви кажа разликата ако я има не е огромна - просто в В-Амп 2 има повече екстри - пък и той не случайно е и по скъп от Х В-Амп . и двата процесора имат подходящи присети и за твърда музика и за блус и за поп , естествено под твърда музика нямам предвид саунд подходящ за ултра тежък дет метъл - говоря за по стандартно хеви звучене , особено ако човек обича да си играе с говорители и прочие щото далеч не бих казал че заводските присети винаги са най удачни като комбинация между кубе и говорител . процесорите нямат дистове или овърдрайф ефекти а разчитат на гейн симулация от кубе - същото като при първообраза Лайн 6 . ривърбите , дилеите , хоруси и т.н. ефекти са прилични , начина на работа сравнително лесен , В-Амп 2 е 24 бита , има изход за слушалки и т.н. есктри . не съм пробвал всичко което е на подобна цена - имам поглед върху зумчетата от 190 лв. , върху Коргчетата от около 200 лв. и Алейсис от 170 лв. , Диджитех от този ценови клас не съм чувал на живо но имам представа от демотата в интернет .... та на базата на опита който имам и съобразено с ЛИЧНИЯ ми вкус мога да кажа че в ценовия си клас , особено ако говорим за В-Амп 2 втора ръка за 130-150 лв. процесора няма конкуренция ... просто е един от малкото ако не единствен от евтините което не зъзкат като за световно - ззззззззззззззз .... просто се изприщвам от зъзкаш звук - зума така зъскаше , дори и с симулация на говорител - на евтино :) .......... както и да е ... това е с няколко думи ..... за финал ще кажа че все пак квото и да говорим винаги става въпрос за ВКУС ........ пример - в повечето неща които съм слушал на Джейсън Бекер особено разните милиони демо записи в които ясно си личи с какъв в действително саунд свири , та в повечето записи тона му ме е изприщвал - аз такъв тон не понасям , но това съвсем не означава че Джейсън не е един он най големите китаристи за всички времена .... просто на пича му се нрави зъзкаш тон а на мен не ..... жалкото е разбира се , че пустата му съдба погоди много кофти номер и вече не ни радва със свиренето си ..... ................................................................................

......

........... да ...има и по важни неща в живота .........явно ..... на фона на които някой от по горните спорове са просто ...........

...... карай ......... живи и здрави . Цеко :icon_shithappens:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само аз мога да си разбера малоумните идеи :dance: .

Именно: Това не е песен. Това е запис със съвсем друга цел. Критиките щяха да са основателни, ако беше музика, но не е. Още нещо-както каза РокоБГ, ако вкарам динамика дистът ще звукне. Но тогава за каква обективност говорим?

Значи дистът не е лош и може да звукне ли? Ами то всичко може да звукне, ако китаристът звукне. И още:

Защо като си пусна Гитар Риг и мога да си свира парчета, а с В-Амп-а се усеща гадният звук и разваля настроението и няма състейн, и като оставя да прозвучи някой тон ми става гадно.

Защо тогава не изсвирих нещо такова и да видите за какво говоря? Ами защото в такива случаи само свирещият може да си го чуе.

 

Свиренето на записа е УЖАСНО. Но целта не е да се види свиренето, а звука.

 

Надявам се вече да схванахте идеята ми и да престанем с тоя офтопик.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.
×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.