Jump to content
Българският форум за музиканти

Esp Ltd M-400 Vs Esp Ltd H-500


Deviator

Recommended Posts

Здравейте, аз отново се включвам във форума с молба :crying: Послушах съвета на много хора и отидох до Букурещ да разгледам китарите на ESP :) И ето че отново съм изправен пред дилема :) Ще гледам да бъда максимални изчерпателен:

 

Първо : линкове към двете китари - ESP H-500 и M-400

 

Ето и статистиките на двете китари:

 

 

M-400

 

• Set-Thru Construction

• 25.5” Scale

• Alder Body

• 3-Piece Maple Neck

• Rosewood Fingerboard

• 2x EMG 81 Active Pickups

• Volume & Tone Controls W/3-Way Switch

• Black Hardware

• Floyd Rose Licensed Bridge

 

 

H-500

 

• Set-thru construction

• 25.5” Scale

• Mahagony Body

• 3-Piece Maple Neck

• Rosewood Fingerboard

• EMG 81 (neck) & EMG 85 (bridge) Active Pickups

• Volume & Tone Controls W/3-Way Switch

• Black Hardware

• Strings-Thru Body Bridge

 

И така, разликите са малко - в тремолото, в адапторите и в дървото на боди-то. Като удобство и двете китари ми харесват адски много и наистина не мога да реша :) За стилове музика, които свиря, това са hard rock & heavy metal :)

 

С риск отново да досадя на някои хора с този тип тема искам да им се извиня предварително (обмислих да пиша в темата за ESP vs Schecter, но не исках да открадна темата на човека) :)

 

Благодаря предварително :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз съм непрофесионалист и затова мнението ми е непрофисионално.

 

мисля че М-сериите са за по твърд и бърз метал

 

Н серията за по класически рок.

 

завиждам ти... аз едвам успях да събера пари за м50

 

Но всичко си зависи от музиканта най вече

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Факта, че и двете китари са с активни EMG-та ги прави и двете металски китари ^^, за рок и хард рок някой друг пасивен Seymour Duncan препоръчвам. Китарите като изработка, и 2-те са чук (хубавият смисъл).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Информация от сайта на ESP:

 

M-400

Set-Thru

25.5” Scale

Alder Body

Maple Neck

Rosewood Fingerboard

Locking Nut

43mm Neck Width

Extra Thin U Neck Contour

24 XJ Frets

Black Nickel Hardware

Grover Tuners

Double-Locking Bridge

EMG 81 (B&N) Active p.u.

Finish: BLK

 

H-500 w/EMGs

Set-Thru

25.5” Scale

Mahogany Body

Flamed Maple Top

Maple Neck

Rosewood Fingerboard

42mm Earvana Compensated Nut

Thin U Neck Contour

24 XJ Frets

Black Nickel Hardware

Grover Tuners

TOM Bridge

EMG 81 (:thumbs_up: / 85 (N) Active p.u.

Finish: STBLK

Редактирано от swifter
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Здрасти! Ами искам само да ти кажа, че има още някоя друга разлика. Грифа на ESP китарите от H серията са с контур "Thin U", а от М серията "Extra Thin U", т.е. М серията имат по- тънки грифове, което някои намират за по- добър вариант при по бързо свирене. За мен лично не е от голямо значение, защото съм свирил на дебел гриф, който ми е удобен и ми беше по- приятен за сола от тънкия на друга китара. Всичко е до усещането явно... Както и да е в крайна сметка което и да вземеш от двете ще е супер китарка. Може би просто трябва да решиш дали искаш Floyd и това да ти е критерия знам ли... Другото е, че нътовете им са с 1 милиметър разлика в ширината, което се съмнявам да е толкова голям проблем :P Каквото и да решиш, успех и приятно свирене :thumbs_up: Да се похвалиш като си вземеш нещо :P

 

Поздрави!

Редактирано от swifter
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На вид ме кефи повече M400 но гласувам за H500 защото според мен ще вади по здрав тон, ако мислиш да свириш нещо тежко. Махагон-а е за предпочитане според мен, а и фиксираният мост...не че съм голям разбирач, ама тия флойд-ове са голям "пейн ин ди ес"...само настройки и простотии...ако няма да свириш сола ала Вай грабвай тази с фиксираният мост и стържи! :P иначе и 2те са хубави :thumbs_up:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

сори за оффтопика ама не се сдържах

аре да си направим фен клуб на ЕСП

който е навит ЛС

 

иначе по темата

М сериата е харесвана от мен от колкото Н сериата

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Ам пич - флойд ли искаш или фиксиран мост?

Ако мога да цитирам класика - туй е въпросЪ :thumbs_up:

 

П.П. H-500 е много по-красива :P Освен това се предполага да е малко по-висок клас. Но все пак това са по-незначителни неща.

Редактирано от AXE
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Zak Wylde е със EMG81+EMG85 сложени на махагон !състейна кърти мифки на тази комбинация...85-цата е по-универсален от 81-цата, която си е за "резачки" абе квото няма като честоти 81 се допълва от 85.

а М-400 си е Кърк Хамет модел дето картинките са различни....иначе....е същата китара, но насоката при ния си е метал-метал-метал. :P

Н-500 с махагона и 81+85 +фиксирания мост може и рокче, може и клийн тон добър, да извадиш...докато на М-400 клийна си е стъкло...защото 81-ците ..... са си това..пък и дървото си с по-ограничен състейн.

с 2 ръце за Н-500 !

ПС: аз съм свирил със V-400 Viper- много добре е ! SG дизайн, 81+85 +магхагон !Може да я скиваш...

Редактирано от Bob Rock
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Махагоновото тяло ще има по-рокаджийски плътен тон, докато елшовото ще има по-бистър, по-ясен и малко по-тънък тон. Това са принципните разлики, а за конкретната китара - трябва да се чуе.

 

Фиксирания бридж ще ти даде по-продължителен тон нп тремолото, но пък ще е фиксиран.

 

Аз лично не смятам, че има смисъл от сет-нек и нек-тру конструкция, когато китарата е с флойд, понеже той яде достатъчно много състейна на китарата.

Редактирано от Evtim Djerekarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз бих взел M400, но тва си е мое мнение, така че не ме слушай :) Има го в Бургас за към 1600 лева.

 

Имам един според мен сериозен въпрос: Бях гледал някъде в ютуб един пич сравняваше Jackson King V от най-високата серия със ESP M I или II. Оказа се, че понеже ESP-то е със активни EMG адаптери и флойд роуз, се забелязва шум от пружините в китарата или нещо от тоя род. Възможна ли е такава аномалия?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря на всички отговорили!

 

Много го мислих, много го мислих и накрая се обадих по телефона само за да чуя че H-500 са го продали преди 5 дни :S. На това му викам късмет.

 

Така де, всяко зло за добро. Говорих с хората от Dynacord и се разбрахме да ми докарат M-400 от Бургас до София и направо от тях да си я купя. Цената й е 1333.8 лв. с ДДС.

 

 

Отново благодаря за помощта.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При активни адаптери не мисля, че ще има някакво огромно значение това от какво дърво и е тялото.

Просто М-400 е за по-екстремен метъл и аз лично бих се спрял на нея.

 

 

Да, знам, че вече си решил, ама аз да ис кажа :greenball:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.