Jump to content
Българският форум за музиканти

Recommended Posts

  • 2 weeks later...
Отговорено (Редактирано)

Един скорошен реге гиг по заместване;)

Барабаните имаха липсващ хардуеър, за целта бяха "застопорени" с две кашончета :) както подобаващо съм отбелязала.

Аз бях с пищови на сцената, понеже свирехме новия им албум, който успях да чуя предния ден...

Както казаха от уважаемата публика басът не се виждаше много-много, но пък се чуваше :(

binkiesred2red.jpg

Редактирано от Viara Ivanova
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

^ Ахахаха, колко познато :)

...ако не беше толкова руса и с прибрана коса, можеше да мине и за моя снимка :):greenangel:

Редактирано от ...taka li e? - a taka.
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)
:) Ние сме навсякъде, отдето погледнеш-подмолно изниква басист :cheers2: Редактирано от Viara Ivanova
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

^ Именно "достъпността" е най-подвеждаща.

Колко басисти, които знаят кой е верният тон И могат да броят до 4 познаваш?

 

Аз лично се сещам за двама, а ако се замисля, мога да ги докарам до 4-5, но не обещавам...

 

Картечари, гъзари и т.н. - ми, за две седмици и ти ще станеш такъв ако нямаш друга работа, но басът изисква отношение, за което и цял живот не е достатъчен ако не си "избран", а и е много чуждо за много неуспели басисти, които станаха китаристи и обратното.

 

Басът обединява всичко - и ритъма, и хармонията, и мелодията... Когато се вникне в тези три (четири ;) ) неща, свържат се, намери се "свободно" място и т.н., чак след това започва да се мисли БасЪТ и как той ще определи цялостното звучене!

...и може да са два или три тона (има вечни хитове и с един тон!), но ще са на място и ще са Верните.

Един и същи аранжимент с три различни басови линии, би звучал по коренно различни, три начина ("по-различни" отколкото ако се промени нещо друго)!

 

Та, познавате ли такива басисти?

 

Въпросът не е към Роко, нито към някой, а само се развълнувах, а може да пусна и тема по случая :thumbs_up:

 

muscle.gifБасът - над, във и под всичко! muscle_2.gif

Редактирано от ...taka li e? - a taka.
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

^ Апцелутно! Офтопик, ама като стана въпрос за бас - той е най-важният в групата. Без него умираме всички, или, респективно, всички свирим като змейове. Неакадърен басист може да ме накара да си прибера китарата и да не се вестна никога повече в една група, както и обратното. Прекалено отговорен инструмент, за това и го зарязах. :godbless:

Та, познавате ли такива басисти?

 

В

Да, свиря с такъв от години, що?

 

П.П. Снимката по темата - :godbless: Нищо, че не се вижда, ние слушаме!

Редактирано от yotzzo
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Ех живот :music336:

 

Това няма нужда от представяне:

P1010084.JPG

 

На сцената - Annihilator :rocker: --> Видео от събитието

 

P1010094.JPG

 

 

След концерта им успях да се снимам с Джеф Уотърс:

 

P1010102.JPG

 

A Шмир от Distruction винаги ми е вдъхвал респект:

 

P1010101.JPG

 

 

А Жорката не знам как не го е страх от кървавата ръка, насочила среден пръст към него, хихих:

 

P1010096.JPG

Редактирано от death^metal
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Кефи ме как на всяка снимка си застинал в една и съща усмивка. Сякаш групарите са се снимали с восъчна фигура на теб :music336:

Редактирано от Valserp
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е, Вяра, на това ли учиш момчето - че заради групитата трябва да свири? Значи всичко е sex, drugs & rock'n'roll? (Така и трябва да бъде!!!) :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.