Jump to content
Българският форум за музиканти

Комерс?


Recommended Posts

Според мен не са имали предвид задължително възможности като скорост и техника, а по - скоро стилово разнообразие и композиция. Така де не знам...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 40
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

И двете им са на много високо ниво, особено композициите им. А техниката им нема да я коментираме, защото не сме дорасли за такива неща. :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

За да не стават битки за щяло и не щяло, първо се дефинирайте какво е това комерс, например Deеp Purple какво са ?! Или пък Cradle of Filth, Iron Maiden ...

Ма то май и за тези банди ще има полемика.

Ся конкретно - едно време бях съгласен на компромиси, само и само да джангъря в банда, нещо да става, ама нищо не ставаше - та за това реших, че така и така не излезе нищо с компромисите, поне да опитам как е без тях.

 

...

И двамата твърдят, че в Necrophagist свирят на 40% от възможностите си.  :)  :)  :)  Ако тези момчета искаха да правят комерс, щяха да свирят на 1% от възможностите си.

the_gorer - и аз съм им фен на тия, ама тука може да са се поизхвърлили малко, аре дай боже следващият албум да разгърнат възможностите си :green:

Редактирано от fracture
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)
За да не стават битки за щяло и не щяло, първо се дефинирайте какво е това комерс, например Deеp Purple какво са ?! Или пък Cradle of Filth, Iron Maiden ...

Мисля, че в случая под комерс трябва да се разбира музика /както и друго изкуство/, която се прави заради парите - когато създаваш дадена песен например, първото, за което мислиш, е тя да отговаря на модерните тенденции; да е стилово издържана именно в тези тенденции, за да се слуша и купува като топъл хляб; да е мах. лесно възприемчива от възможно най-широк кръг от хора /ако хванеш тия между 12-16г. най-добре/; да се събира в 3 минути, щото така искат от радиото, въпреки че може да има материал и за два пъти по толкоз....И независимо, че нещо друго ти харесва и ти се иска да направиш, все си дъниш комерсиалното звучене...не заради друго, а защото то се купува! Накратко - парите определят музиката, а не обратното! Е за това, мисля, говорим в случая...

 

 

май няма смисъл да изреждам примери за изпълнители, всеки си се сеща за достатъчно много

Редактирано от Burton
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами да драсна и аз нещо... Хората са в заблуда за много голяма част, свързана с понятието комерс и не на място според мен го използват. Ако комерс е :green: на "бачкане"- така не го одобрявам. Обаче ако полагаш труд, влагаш собствените си идеи и оставяш своя следа в творчеството защото това ти е отвътре- на 100000 процента го одобрявам. За мен много по- истински е Майкъл Джексън отколкото един вокал на местна пънк банда. И ще кажа защо. Значи първо този пънкар се крие зад понятието "ъндърграунд" и му е позволено да не прави качествена музика, второ имиджа, който той изгражда за него се явява много по- комерсиален фактор, имайки в предвид влиянието му върху околните чрез него. Не ме разбирайте погрешно- слушам и много комерсиални банди, и много ъндърграунд банди! :green:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе, знаете я оная приказка: "Музикант къща не храни!"

 

Предпочитам да си имам занаятецм, а музиката... ако хората харесват нещата ми - още по-добре! Някой лев отгоре е добре дошъл.

 

Бих желал някой ден, ако се събера с хора за свирня, да свирим по концерти и фестивали, ама ей така, помежду другато. Без претенции, че ние трябва да свирим последната вечер, да сме с най-добрите тон-режисьори и т.н.. Знаете простотията, която тегне над тия мероприятия!

 

Една песен - хит! Ей ти ги паричките... останалото е кеф от собствените звукоизвличания.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

точно туй е проблема че пари не се изкарват ако си музикант и творш по свой начин...освен ако не се ебаси късметлията

а не е задължително комерсите да правят лоша музика. тука пак споменавам особено любимите ми System of a Down :D

а някой по-назад спомена нещо за песни от 4-5 акорда - има някои великолепни песни които се свирят така, все пак при акордите може да се обърка само прогресията, другото си звучи хармонично :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

а някой по-назад спомена нещо за песни от 4-5 акорда - има някои великолепни песни които се свирят така, все пак при акордите може да се обърка само прогресията, другото си звучи хармонично :D

Примера беше за песнички в стил Д2...аз лично такива не ги смятам за особено великолепни :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе, знаете я оная приказка: "Музикант къща не храни!"

[Off/]една бивша даскалка като ми го истърси и й казах "абе има и една, който не може друго става учител". А замислете се сега колко са верни двете...[/Off]

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А-а, Feniks, недей така... Мисля, че ще обидиш някои хора, които са учители!

Може би те сами ще се обадят!

 

А, иначе си прав... От учител до учител има разлика... Повечето сега са само ПРЕПДАВАТЕЛИ. Искам да кажа, че преподават, а не те учат! Тогава съм съгласен... но Учител е съвсем друго, дано ме разбираш!

:read:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами да драсна и аз нещо... Хората са в заблуда за много голяма част, свързана с понятието комерс и не на място според мен го използват. Ако комерс е :green: на "бачкане"- така не го одобрявам. Обаче ако полагаш труд, влагаш собствените си идеи и оставяш своя следа в творчеството защото това ти е отвътре- на 100000 процента го одобрявам. За мен много по- истински е Майкъл Джексън отколкото един вокал на местна пънк банда. И ще кажа защо. Значи първо този пънкар се крие зад понятието "ъндърграунд" и му е позволено да не прави качествена музика, второ имиджа, който той изгражда за него се явява много по- комерсиален фактор, имайки в предвид влиянието му върху околните чрез него. Не ме разбирайте погрешно- слушам и много комерсиални банди, и много ъндърграунд банди! :green:

"Комерсът" е лесносмилаема музика, предназначена да забавлява хората по лековат начин, необременяваща и леснозапомняща се. Такъв вид музика се печата на конвейр и фактът, че има безброй еднодневки, които никой вече не помни е доказателство за качествата на комерсиалните продукти. Обикновено нещата там умишлено се свеждат до елементарни хармонии и "мелодийки", които хората да си тананикат в банята.

В метъла комерсът се проявява като елементаризиране до 3-4 power chords или вкарване на "мелодични" елементи (справка - Korn, In Flames, SOAD...)

За ъндърграунда - не мисля, че пънковете са по-комерсиални от Aqua или Ace of Base. Освен това, в ъндърграунда са най-музикантските банди и всички правят музика, защото им е кеф, а не защото издателите от лейбъла им дишат във врата и им сочат, че по договор вече трябва да са записали албум.

Тези хора наистина ходят на работа.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

e не може една песен да се помни завинаги освен ако не е нещо наистина изключително, а тези се броят на пръсти

как една бритни фенка знае всички песни?

така излиза че единствената хубава и истински ъндърграунд музика никой не я слуша ама никой, най-много 1-2 човека знаят 1 песен :godbless:

всеки жанр си има аудитория

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.