Jump to content
Българският форум за музиканти

Комерс?


Recommended Posts

Абе не знам да ли е засягяна тая тема във форума ама вчера с басиста на мойта банда я обсъждахме.

Та бихте ли правили комерсиална музика за да пробиете?

Има едно мнение на един "виден" барабанист че може да пробиеш и с чалга и после да си наложиш стила. Да ама аз се си мисля че в един момент човек яко ша пропадне ако не оправдае мнението на феновете.

Ит'с тру!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 40
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

На мен пък ми е интересно,к`во разбираш под комерсиална музика?Щото според мен некомерсиално е да си свириш вкъщи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Никога не бих правил музика само за парите, най-малкото защото не съм професионален музикант и музиката ми е малко или много хоби...Ако трябва да правя комерсиална музика къде ще отиде удоволствието да свиря това, което искам и харесвам?! Ако има хора, които да слушат с кеф музиката ти, без ти да правиш постоянни компромиси с нея, това вече си е пробив...

 

А има и друго нещо - според мен когато правиш музика заради самата музика, хората, които те слушат усещат, че нещата са истински...С други думи, за да харесва музиката ти на другите, трябва първо ти да я харесваш. Когато правиш музика само за пари, тогава това усещане започва да се губи...

 

Това мнение, разбира се, е от позицията на човек, който не си изкарва хляба с музика...от другата страна съм убеден че нещата стоят по-сложно...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ами прав си да ти кажа честно.истината е да правиш комерсиална музика,но да я правш както се хареся на теб,защото ти си този,който налага стилове!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

То в този живот без компромис не може. Въпросът е до колко е съвместим с ценносната ти система. Аз пред това да свиря чалга избрах да карам такси. :metalist:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

а кое те/ви кара да мислите, че да правиш комерс е лесно и успешно ? :metalist:

Никой не е казал, че да правиш комерс е толкова лесно...Но се съгласи, че повечето от комерса в момента, а именно да свириш песнички в стил Д2 с 4-5 акорда и без ни едно солце, не е от най-виртуозните и композиционно-невъзможни неща :D А за успешното - ако го правиш като хората, ще е успешно, нали затва е комерс в крайна сметка - нещо, което се продава!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това е щото никога не са свирили в група Такси. :D

Мисля,че е хубаво да ги наричаме дует Такси,за да няма грешки и невинни жертви :D

 

Владо

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Никога не бих правил музика само за парите, най-малкото защото не съм професионален музикант и музиката ми е малко или много хоби...Ако трябва да правя комерсиална музика къде ще отиде удоволствието да свиря това, което искам и харесвам?! Ако има хора, които да слушат с кеф музиката ти, без ти да правиш постоянни компромиси с нея, това вече си е пробив...

:D :D ;):D :D ;)

Абсолютно вярно, ако комерса беше определящ фактор, нямаше да ги има групи като Death, Atheist, Necrophagist и кажи-речи почти всички метъл и кор групи.

Истинските музиканти се кефят на това, което правят, другите просто ходят на работа.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)
Никога не бих правил музика само за парите, най-малкото защото не съм професионален музикант и музиката ми е малко или много хоби...Ако трябва да правя комерсиална музика къде ще отиде удоволствието да свиря това, което искам и харесвам?! Ако има хора, които да слушат с кеф музиката ти, без ти да правиш постоянни компромиси с нея, това вече си е пробив...

:D :D ;):D :D ;)

Абсолютно вярно, ако комерса беше определящ фактор, нямаше да ги има групи като Death, Atheist, Necrophagist и кажи-речи почти всички метъл и кор групи.

Истинските музиканти се кефят на това, което правят, другите просто ходят на работа.

много ОФФ/ са като спомена Некрофагист си спомням, че техния китармен беше постнал в некъв форум оригиналния PowerTab файл на едно техно парче, както той си го е писал....щото "много народ го бил бъркал"... ;) голям маниак... ;)

Парчето е Only Ash Remains....never не съм ги слушал тез юнаци...ама ми направи впечталение, някъде другаде в некъв форум един познат (и много зъл китарен гении) беше дал линк...

Редактирано от synchu
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Даа, това е във форума на групата.

Понеже, по подобие на този форум, им направих акаунт в Gmail.com и постнах там един компилаж от събирани табове на Necrophagist и Мухамед решил, че табовете са пълен ташак и постна таба, който е ползвал за написването на песента. Човека първо композира, па после мисли дали е физически възможно нещото да се изсвири.

В повечето случаи е възможно, стига той да е зад китарата, а също и другото лудо копеле - Крис. Оня пък е дипломиран магистър в Китарната академия :D

И двамата твърдят, че в Necrophagist свирят на 40% от възможностите си. :D;):D Ако тези момчета искаха да правят комерс, щяха да свирят на 1% от възможностите си.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.