Jump to content
Българският форум за музиканти

Custom кубе


Recommended Posts

Пичове, здраво и прочее неща.

Имам желание да си взема нещо около 30те вата комбо, но ми се струва, че къстъм ще ми излезе далеч по-добре (в почти всички аспекти). Така и така не търся визия, нито марка.

Въпроса ми е относно тази широка лента - http://www.vissokogovoriteli.plc.bg/produc...K-12251_351.htm

Или евентуално тези двете - http://www.vissokogovoriteli.plc.bg/produc...N-12213_313.htm - ниски и http://www.vissokogovoriteli.plc.bg/products/VKV-3734.htm за високи.

А този сладур http://constructor.bg/shop/product_info.ph...oducts_id=10716 за усилвател.

 

Някакви идеи и размисли? Благодаря.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Що не си вземеш просто един кадърен говорител, даже и на старо?

 

И по добре ползвай 1 говорител с подходящи характеристики от колкото 1 нисък и 1 висок. Ще стане малко като Hi-Fi колонка :greenangel:

Редактирано от AFTER-THE-RAIN
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Най-добре си купи някакво готово кубенце и сядай да свириш, вместо да се занимаваш с глупости. Тая приказка "къстъм ще ми излезе далеч по-добре (в почти всички аспекти)" определено не е вярна, особено пък ако това ще е първото кубе, което правиш.

 

Пък и кви са тия 200 вата, кво е туй чудо? :godbless:

Редактирано от fluti
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Послушай колегите! Нито ще ти излезе по-евтино, нито по-лесно, а за качество изобщо да не говорим. Вижда се, че нямаш опит, щом за китарно кубе си избрал крайно стъпало МК QUAD и високоговорители които никак няма да са удачни за твоята цел. Не споменаваш за дървенията - и тя иска своето - пари, време, труд... Ако наистина си вещ - ОК, но в твоя случай...

Гледам на втора ръка почти нови кубета за по 100-200лв във форума. Никога не можеш да слезеш под цената им.

Виж, ако търсиш "къстъм" - т.е. по-хубаво, по-дизайнерско, по-, по- най , тогава трудът няма цена и колкото и да излезе няма значение. Как беше - "Кеф цена няма".

Успех !

 

ПП. 200вата са в главите на псевдомайсторите. Нито температурно, нито по параметри може да стане в този вариант. QUAD-овете с такива мощности са с по 3 транзистора на рамо, огромни радиатори и друго схемно решение. Ама нали покрай китайците ватовете инфлираха.... Та по-лесно да се лъжат хората.

Редактирано от Parni_Valjak
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мислех, че вече всичко съм видял в тоя Форум, но уви... :recourse:

 

Послушай хората - купи си китарно комбо и т'ва е. Нещата които си избрал са си Хай-Фай и в никой случай няма да звучат дори прилично с китара... :godbless:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ок, решено е - комбо. Моля, не ме бесете. Всичко е наред, нарязах си сухожилията.

А идея за такова? Имам една rp350-ица, която искам да чуя по-добре. В микрофона на машината е чуваемо, със среден клас surround-creative, но преносимостта някак ... леко извращение.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не съм съгласен,че къстъм кубе не е удачно решение.Преди време на мен ми изпадна един трансформатор от регент задно с шасито.За крайно стъпало ползвах Lm3886,а преампа беше SansAmp GT2.Общо целия усилватле не ми излезна повече от 30-на лева,във вариант глава.Дървенията я скалъпих от една летва,задния "панел" изрязах от картонения гръб на едно лампово радио.Преампа го екранирах в една консервена кутийка.Смея да твърдя,че усивателя се получи доста прилично за почти нещожната си цена и целите за които ми трябваше(резервен усилвател,ако ламповия не ми е на разположение).За свирене вкъщи или за репетиции си е идеален,но ако говорим за излизане на сцена с него бих се замислил доста.

Само ако ще го правиш кубе просто тея благоевградските говорители ги отпиши.За вкъщи могат да се ползват,въпреки че са голям компромис от към звука,но за репетиции не стават изобщо(SPL :godbless: ).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди време на мен ми изпадна един трансформатор от регент задно с шасито.За крайно стъпало ползвах Lm3886,а преампа беше SansAmp GT2.Общо целия усилватле не ми излезна повече от 30-на лева,във вариант глава.Дървенията я скалъпих от една летва,задния "панел" изрязах от картонения гръб на едно лампово радио.Преампа го екранирах в една консервена кутийка.Смея да твърдя,че усивателя се получи доста прилично за почти нещожната си цена и целите за които ми трябваше(резервен усилвател,ако ламповия не ми е на разположение)

 

Тука искам да се намеся аз.

Ако имаш цялото време на света, ако мама и тате те хранят и живееш при тях - може да си правиш ампове наволя без пари - колкото искаш - лошо няма.

Не се заяждам и не говоря лично за тебе , а по принцип.

 

Времето е пари - скъпо е - труда също струва пари - материалите също са пари.

 

Ако твоя труд е безплатен , ако инструментите са ти безплатни , ако материалите са ти подарък - евала - твори на воля.

 

В живота на човек идват дни когато горните неща стават невъзможни ....

 

Така , че просто не подвеждайте някой младеж - как всичко е евтино разбираш ли.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не-не, струва ми се, че не разполагам с цялото време на света. Всъщност, кой ли разполага? Смея да твърдя, че от към време съм безкрайно ограбен. Дискусията отсноно къстъмизацията приключи.

Така, ако някой може да ме посъветва нещо (не баш панелно) - ще бъда бирено благодарен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Има най- различни китарни комба.

Тъй като не гадая и не хвърлям боб,(за това какво ти трябва и какви финансови възможности имаш)

а само предполагам че си китарист, който иска да си свири вкъщи и с ограничен бюджет,

пусни си обява в раздел купувам,

например, че търсиш комбо - 15 вата, на Маршал, Фендер, Пиви, Берингер

до 100 лв

и виж дали нещо няма да изкочи.

Редактирано от TONY
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

да и Лени (Laney) - ако изкочи.

Има 15 ватов фендер с много екстри за 400 лв - гледах някой го продава в обявите.

имал съм такъв - заслужава си.

А сетих се кой го продава. Един колега, дето предложи 230 лв за един Маршал.

Ти може да го избъзикаш с оферта за 120 лв за Фендера

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Metalhammer : Тази година съм кандидат студент,и за разлика от повечето ми съученици ходя и редовно на училище,така че повярвай ми не разполагам с много повече време от нормално работещ човек,нито съм по-малко изморен в края на деня.В случая говорим за нещо,което ми отнемаше по 2-3 часа на ден за 3-4 дена(горе долу толкова ми отне в случая).Има и друг момент - това на мен ми е хоби и го приемам като време,в което се разтоварвам.Така,че в случая тези 2-3 часа не ми струват пари,защото така или иначе трявба да ги отделям за почивка.

В момента,в който хобито се превърне в задължение,или пречи на работата,вече съм съгласен,че времето=пари. ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.