Jump to content
Българският форум за музиканти

Каква дебелина ви са перцата с които свирите?


Recommended Posts

Всеки да каже със каква дебелина на перцето му е най-удобно за свирене. :)

Аз имам перца от най-тънкото до най-дебелото ама въртя най-тънките защото преди ми беше удобно с дебело а сега с тънко.

Кажете вие как ви е удобно и дебелината им?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 91
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Отговорено (Редактирано)

пауер-корди - твърдо от 0.9 нагоре /до граничещо с такова за бас 2мм, това агресията е лошо нещо.../

акорди - 0.6

 

Но, когато не се гъзаря с перца по левче /демек, в 90% от времето/ - Перца от фоно карта. Меки, но и достатъчно твърди/дебели. Лесно се ронят и се чисти след тяхната употреба.

Редактирано от bai-goku
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На мен най-удобни са ми 1.13 - Дънлоп Тортекс, или Фендър в краен случай. Другите марки, които съм пробвал, все са ми терсене нещо.. Иначе за класическа китара с тънко и меко (за да скапвам струните възможно най-малко) - 0.5-0.6, въпреки че там рядко ползвам перца.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С каквито има!

 

Теми като тази са любопитни, и понякога стават за четене, но ползата от тях е 0%, тъй като на всеки му е удобно по различен начин.

 

Това е тема "ФУКНЯ", специализирана за перца.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С каквито има!

 

Теми като тази са любопитни, и понякога стават за четене, но ползата от тях е 0%, тъй като на всеки му е удобно по различен начин.

 

Това е тема "ФУКНЯ", специализирана за перца.

Така си е...  ама няма лошо :lol::)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Зависи какво свиря и на каква китара. За джаз предпочитам дебели и твърди перца, среден размер (междинен между обикновен и малък). За целта използвам една малко разпространена марка, но е точно това, което търся. Иначе за рок, блус, кънтри, поп - ползвам Дънлоп Джаз III - хем са малки и удобни, хем са твърди, хем имат едно много специфично плякане и остър и отчетлив тон. За акорди на кухарките използвам възможно най-мекото перо, което ми попадне, без значение от марката, тъй като са с доста кратък срок на годност, поради дебелината си.

 

 

Поздрави,

 

Петър

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честно казано, мисля, стотинката, при свирене с дистер, изкарва доста хармониции. Иначе за клийн не върви кой знае колко, поне в моите ръце:

http://www.picvalley.net/v.php?p=u/140/34970_517.JPG

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.