Jump to content
Българският форум за музиканти

Препоръчайте ми струни


ivivdim

Recommended Posts

Отговорено (Редактирано)

Виж нещо подобно дали не те устройва. Разкарваш една струна по избор и си свиркаш ;) Еликсирите сигурно и те имат подобен комплект, ама на сайта им не пише нищо за 7-струнни комплекти.

 

Между другото тия дни направих същия извод за дебелината на 6та струна! Сега се кефя, че си сложих 11ки в Ре, понеже се оказаха по-твърди от 10ки в Ми и съответно се кефя :offtopic-001:

 

Оф, досвири ми се :thumbs_up:

 

 

 

Едит: Относно горните две мнения - 10-52 са си стандартни почти, има ги на Earnie Ball, т.е. търси ги там където продават такива.

Редактирано от AXE
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 30
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Отговорено (Редактирано)

Здравейте! Горещо препоръчвам Стаг,десетки.Много евтини с изненадващо високо качество.Много по-добре от последните партиди/а/ на Дадарио/ако това може да е база за сравнение/.Поне не губиш нищо кой-знае какво,ако ги пробваш/5лева/.Продават ги,където е логично да се продава Стаг. Не може да се очаква,да са абсолютен връх,но все-пак си струва.

Редактирано от yotzzo
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това горното не го вярвам!!! Някой да препоръчва Стагг. За тел за простиране не бих ги ползвал дори...

 

Относно ФастФрет - МНОГО по-качествено и икономически издържано е закупуването на Дънлоп Формула 65 шишенцата. :punk_guitar:

 

За Еликсира нямам какво да добавя, освен че по-яки струни НЯМА. А къде има Еликсир...който не знае да ме пита на ПМ. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

има струни които ми звучат по-приятно от еликсир, но това е само за 1 седмица след слагането, докато с едни еликсир изкарах към половин година докато почна да се лющи покритието и след като половината изпада още звучаха добре - с други думи напълно си струва дадените пари - купуваш един път и забравяш :girl_witch:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 months later...
Отговорено (Редактирано)
Jimi Hendrix.Само че ги сменяй на 2-3 месеца.Използвам Jimi Hendrix от 3 години.

 

Искаш да кажеш. че не корозират ли, или просто искаш да покажеш с какво свириш?!?

Редактирано от Evtim Djerekarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Jimi Hendrix.Само че ги сменяй на 2-3 месеца.Използвам Jimi Hendrix от 3 години.

 

Искаш да кажеш. че не корозират ли, или просто искаш да покажеш с какво свириш?!?

Не корозират.Свириш яко (по 4,5 часа на ден и след 1 месец пак са като нови)

Какво повече искаш?!?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Просто ме съмнява. Тези струни не се рекламират като някакви със специално покритие, така че не виждам защо трябва да са по-издържливи от останалите никелово-покрити струни.

 

При мен струните(тънките) започват да пооранжевяват след около 4-5 часа, ако времето е топло и се потя повечко.

А това някой да обяснява как еди кои си струни са като нови след цели 120 часа(30 дена по 4 часа) свирене ми звучи като виц.

 

Елексир са струни със специално покритие(така и се рекламират) и поради тази причина издържат повече, въпреки че щом на някои хора им издържат година, значи тези хора просто не свирят по много, или свирят крайно внимателно. Реално ако човек пили(особено блус) по няколко часа на ден, след месец - два, ще ги скъса на прагчетата от бендове.

Редактирано от Evtim Djerekarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Просто ме съмнява. Тези струни не се рекламират като някакви със специално покритие, така че не виждам защо трябва да са по-издържливи от останалите никелово-покрити струни.

 

При мен струните(тънките) започват да пооранжевяват след около 4-5 часа, ако времето е топло и се потя повечко.

А това някой да обяснява как еди кои си струни са като нови след цели 120 часа(30 дена по 4 часа) свирене ми звучи като виц.

 

Елексир са струни със специално покритие(така и се рекламират) и поради тази причина издържат повече, въпреки че щом на някои хора им издържат година, значи тези хора просто не свирят по много, или свирят крайно внимателно. Реално ако човек пили(особено блус) по няколко часа на ден, след месец - два, ще ги скъса на прагчетата от бендове.

Първо ги пробвай пък после пиши.За свиренето свиря по 3,4 часа на ден (TRASH) и след месец,два са като нови.Като имаш предвид че се потя като прасе.Пък и кви са тея струне дето пооранжевяват след около 4-5 часа.

Китарата ти нова ли е?-важно е щото ако е нова или да кажем на година,две, грифът ти пуска байц,който оцветява струните :rolleyes:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Еми явно се храниш здравословно и потта ти е питейна :rolleyes:

Последните ми струни (ernie ball acoustic slinky 11-52 phosphor bronze) точно след седмица мръднаха доста. Все още стават. Месец ги ползвам.

 

ПП tHrash

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)
Първо ги пробвай пък после пиши.За свиренето свиря по 3,4 часа на ден (TRASH) и след месец,два са като нови.Като имаш предвид че се потя като прасе.Пък и кви са тея струне дето пооранжевяват след около 4-5 часа.

Китарата ти нова ли е?-важно е щото ако е нова или да кажем на година,две, грифът ти пуска байц,който оцветява струните :yes:

 

Не се обиждай, обаче звучиш несериозно и тийнейджърски. Точно грифа(който е без байц) пуска толкова много байц(оранжев) по струните, колкото асфалта пуска глюкоза(лилава) по гумите на колата.

 

За струните - може някой ден да ги пробвам, но се съмнявам да издържат повече от 2-3 дни в макс. "ново състояние".

 

Както се каза, оптималното време за свирене, в което струната звучи наистина добре е 20-ина часа.

След това вече свириш със стари струни - нямат блясък. Изключение е само когато китариста е с изкючително сухи ръце. Това може да удължи живота има "като нови" поне едно 4-5 пъти до 100-ина часа може би.

А за късането - това важи за всички струни.

 

Има малки разлики в струните - например моя опит показва, че Fender заминават най-бързо.

След това подреждаm D'Addario и Earnie Ball - те заминават може би 2 пъти по-бавно.

Cobra са евтини струни, които нямат точно най-добрия звук, но ми издържат сигурно 2 пъти повече от горните, затова често ползвам тях.

 

Но цял месец да се пили здраво с потни ръце и струните да лъщят - айде стига бе...

Ако си от София можеш да ми дойдеш на гости да си посвирим, ще ми вземеш едни и ще ти ги платя, пък да видим - ако до вечерта не са потъмнели, значи важат....

Редактирано от Evtim Djerekarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От цялата тема най-мъдрото изказване беше на предната страница: "не е от струните".

Издържливостта (и звук, и оцветяване, и корозия) зависи от адски много индивидуални фактори освен флуидите на съответния китарист:yes: - как свириш (с по-силна или по слаба атака, с повече или по-малко слайдове, вдигания и т.н.), какво свириш (което отчасти има отношение към предходното), колко свириш (5 часа на ден или 1 час седмично), къде свириш (едни са влажността и прахолякът вкъщи, съвсем друго е в репетиционна), как и къде съхраняваш инструмента (в калъф, куфар или просто подпрян на стената, прибираш ли веднага след свирене, или го оставяш да си стои на открито) ...

Така или иначе, факт е, че дори с китаристи, с които имаме сходен режим на свирене и ползваме еднакви марки, имаме тотално различен модел на смяна на струни - другият китарист в групата сменя 2 пъти годишно, аз - 6 пъти. Може и да има научно обяснение, може и да няма, но факт е, че универсално решение за всеки няма.

Другият безспорен факт, който много хора сякаш не могат да приемат, е, че струните са консуматив. Като всеки такъв те подлежат на смяна и колкото по-често, толкова по-добре!

Относно Еликзир - за едни и същи пари предпочитам да сменя три комплекта добри струни с нормално покритие, отколкото да карам с един, който корозира по-бавно, защото така за дадено време ще имам свеж тон на нови струни три пъти, вместо само един.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Първо ги пробвай пък после пиши.За свиренето свиря по 3,4 часа на ден (TRASH) и след месец,два са като нови.Като имаш предвид че се потя като прасе.Пък и кви са тея струне дето пооранжевяват след около 4-5 часа.

Китарата ти нова ли е?-важно е щото ако е нова или да кажем на година,две, грифът ти пуска байц,който оцветява струните :yes:

 

Не се обиждай, обаче звучиш несериозно и тийнейджърски. Точно грифа(който е без байц) пуска толкова много байц(оранжев) по струните, колкото асфалта пуска глюкоза(лилава) по гумите на колата.

 

За струните - може някой ден да ги пробвам, но се съмнявам да издържат повече от 2-3 дни в макс. "ново състояние".

 

Както се каза, оптималното време за свирене, в което струната звучи наистина добре е 20-ина часа.

След това вече свириш със стари струни - нямат блясък. Изключение е само когато китариста е с изкючително сухи ръце. Това може да удължи живота има "като нови" поне едно 4-5 пъти до 100-ина часа може би.

А за късането - това важи за всички струни.

 

Има малки разлики в струните - например моя опит показва, че Fender заминават най-бързо.

След това подреждаm D'Addario и Earnie Ball - те заминават може би 2 пъти по-бавно.

Cobra са евтини струни, които нямат точно най-добрия звук, но ми издържат сигурно 2 пъти повече от горните, затова често ползвам тях.

 

Но цял месец да се пили здраво с потни ръце и струните да лъщят - айде стига бе...

Ако си от София можеш да ми дойдеш на гости да си посвирим, ще ми вземеш едни и ще ти ги платя, пък да видим - ако до вечерта не са потъмнели, значи важат....

Най-добре да не спорим повече.Когато имаш възможност отиди в Dynacord,купи си Jimi Hendrix и тогава прецени.От Плевен съм.То в Плевенския Dynacord има същата стока и като в софийския.15 лв. са,поне при мен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.