Jump to content
Българският форум за музиканти

Въпрос за части в китарен кабинет. . . какво е това?


Recommended Posts

Това е 4х12 кабинет на Беринджър. На снимката се вижда плочката с жаковете и копче, което разделя кабинета на моно / стерео.

 

Въпросът ми е какви са тези джаджи, към които са свързани червеният и черният проводник и каква функция изпълняват? (тези, които приличат на бобини с медна тел)

 

30542_801.JPG

 

Правил съм си DIY кабинет 1х12 със Celestion. . . там направо свързах жиците от жака към терминалите на говорителя. Всичко си работи на 6. Не мога да намеря информация из нета за какво се ползват тези неща като на снимката.

 

Скоро ще сменям говорителите. . . трябват ли ми тези неща - аз мисля да ги заобиколя и направо да бодна изводите от говорителите в жаковете. Някой знае ли?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 40
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

На мен ми прилича на активен товар. Ама щом казваш че е в кабинета незнам. Какъв е шанса да е некакъв род филтър ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Какво е активен товар? Може ли да ми обясниш за какво се използва, защото не разбирам от електроника. В кабинета е точно след жаковете на входа.

Иначе ако е филтър бих го махнал без угризения. :greenball:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

хм може би е възможно говорителите заедно с този сандък да имат някакъв гаден пик и да се филрира с това

 

пробвай да ги откачиш и слушай за разликата :greenball:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тая индуктивност намаля високите честоти.Ако я махнеш е възможно звука да стане по-"harsh",ако изобщо тоя филтър е за честоти в чуваемата област,и още повече в честотната лента на говорителите.И да я махнеш няма да е фатално,а ако сменяш говорителите даже препорачително(в колоните на Marshall,примерно, няма такива филтри).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

10x. Ще ги прескоча, т.е. като сменям говорителите най-вероятно от цялата хава ще оставя само жаковете. А може и тях да сменя (най-вероятно). :offtopic-001:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Понякога в устройства се ползват Rf-chokes, бобини чиято цел е да филтруват радио честотите, но не знам дали това са такива.....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Що за радио вълни тярвба да са това,че да индуцират достатъчно мощен сигнал в проводниците за да се чува през говорителя?! :hysterical:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

ми знаеш ли - може някой китарист да свири на 2м от предаватела на хоризонт :hysterical:

пък и вече може да са пуснали нов тип нискочестотни радиовълни

Редактирано от Overdrive
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Възможно ли, да е предназначено за безжични там устройства. За свирене без кабел? По-точно точно да филтрира излишните шумове, а самото устройство да си се слага във жака отгоре?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Е добре, като е смешни и трагично, за какво служат тези бобини?

 

Ето статия за отстраняване на радио честоти от сдигнални кабели и захранващи:

http://www.sugardas.lt/~igoramps/article12.htm

Редактирано от liquid_death
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Ако са за филтриране на радиосигнал, би имало смисъл да се слагат такива джаджи в усилвателя според мен. . . не в кутията с говорители. Затова ми се стори странно и питах. А не съм виждал другаде в кабинет да се използва. Просто исках да се уверя, че няма да са ми нужни с новите говорители. Благодаря за мненията и моля запазете приличие. (и добрия тон :) ) ;)

Редактирано от Mu3epHuK
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето статия за отстраняване на радио честоти от сдигнални кабели и захранващи:

 

няма ли разлика между високоимпедансни вериги където напрежението е някакви миливолти (като преамп на китара) и вериги с ток няколко ампера и ниска честота???

що за смущение трябва да е за да се индуцира в кабела на говорител?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.