Jump to content
Българският форум за музиканти

Битката на боклуците


ConspX

Recommended Posts

супер е направо е върха - по-хубава няма :hysterical:

честно мен по-ме кефят евтините скуаери от тея :)

 

от ибанеца или от бс рич те кефят повече ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 39
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Taка свирил съм на такъв ibanez като за 450 лв е добре иначе.. Ръчката е прекалено ниско и опира в потенциометрите иначе като за тремоло сваля тона доста относително стабилна е и като цяло е една добра китарка по-добра от евтините скуаери :hysterical:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моят съвет е да обръщаш сериозно внимание на раздел "Продава" във форума. За 200-300 лв. има добър шанс да се намери китара втора ръка, чувствително по-добра от чисто нов боклук за същите пари.

+ 1, че един Squire Affinity е по-добро решение от Harley Benton, Jack & Danny и всякакви новоизмислени от нищото свръхнискобюджетни марки от типа "bullshit & bullshit":hysterical:.

На това ниво (съвсем начинаещ + много нисък бюджет) дилеми между сингли и хамбакъри и, особено, с тремоло или без тремоло (на коя китара за такива пари тремолото може да се използва пълноценно???) и т.н. според мен са абсолютно излишни - важното е китарата да става за свирене.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

гледал съм един скуайър за тея пари, по-добра идея ли е от харли бентън ? Кажете някви магазини освен IGS в Пловдив, барем кат купувам да го пипна, не да се доверявам на снимки

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Oт IGS-а бягай надалеч. Ако си от Пловдив отиди до филхармонията на площад Централен, там женицата е много добра и отзивчива, а ако свариш Веско Койчев той може да ти препоръча китара и да ти каже какво точно ти трябва. Rising ForЦe пък е в уличката на бирария "Пожарната" - там има повече китари от всички останали магазини в Пловдив взети заедно и можеш да пробваш всяка по отделно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

отаказах се от тея бентъни ли кви са там и днес си купих stagg I300BS като за първа китара, кажете си мнението

 

ето и малко снимки:

 

addf0713b7ee28a4.jpg

 

a1dba63da4bf5ab5.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...не са важни формата и цвета ами и адаптерите и дървото...

 

Малко офтопик, ама искам да попитам как точно дървото влияе на звука произведен от адаптерите. Не знам и моля за обяснение.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

отаказах се от тея бентъни ли кви са там и днес си купих stagg I300BS като за първа китара, кажете си мнението

Честито и със здраве! Само 2 неща: може и да се лъжа, но екшънът (разстоянието между струните и грифа) на снимката ми се вижда малко висок, може да пробваш да свалиш малко седлата (или някой да ти помогне за това, ако нямаш необходимия шестограм, най-добре в магазина); не я дръж подпряна само на грифа.

Няма какво повече да ти даваме мнения за самата китара - купил си си я, свири си на нея и не му мисли много!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

отаказах се от тея бентъни ли кви са там и днес си купих stagg I300BS като за първа китара, кажете си мнението

Честито и със здраве! Само 2 неща: може и да се лъжа, но екшънът (разстоянието между струните и грифа) на снимката ми се вижда малко висок, може да пробваш да свалиш малко седлата (или някой да ти помогне за това, ако нямаш необходимия шестограм, най-добре в магазина); не я дръж подпряна само на грифа.

Няма какво повече да ти даваме мнения за самата китара - купил си си я, свири си на нея и не му мисли много!

 

мерси за коментарите, кой знае някой ден може да се видим на някоя сцена заедно :punk_guitar: айде аз да почвам да се уча, че днеска цял ден съм в еуфория и само си дрънкам безмислици

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Малко офтопик, ама искам да попитам как точно дървото влияе на звука произведен от адаптерите. Не знам и моля за обяснение
Както вокала влияе на звука произведен от микрофона. :punk_guitar:

Има тема за тва,потърси!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

пич намери си някоя имитация на страт който да не ти шуми зверски като го включиш и да ти е по джоба и си опъвай жичката колкото искаш пък като ти потрябва след 4-5 години нещо хубаво вече ще си направил някакъв избор :punk_guitar: УСПЕХ !!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Малко офтопик, ама искам да попитам как точно дървото влияе на звука произведен от адаптерите. Не знам и моля за обяснение
Както вокала влияе на звука произведен от микрофона. :lol:

Има тема за тва,потърси!

:) Sorry, buth...

вокала влияе на звука произведен от микрофона, както струните влияят на адаптерите,дървото влияе на звука произведен от адаптерите, както стойката на микрофона влияе на звука произведен от микрофона.

Това е мое мнение, и имам предвид китари , които звучат през някакъв драйв или каквото и да е. Нямам предвид акустични китари и дори чисти китари , при СВРЪХ добро оборудване.

При нормалнои обстоятелства...

Струни -40%

Адаптери -25%

Оборудване/преамп ,амп/ -19%

Ефеци ( -8%

Акустика на помещението - 5%

Други (като материал на тялото на китарата) - 3%

такак ги виждам аз нещата.........

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.