Jump to content
Българският форум за музиканти

съвет за Gear


kukls

Recommended Posts

Публикувано (Редактирано)

здрасти на всички китаристи , трябва ми съвет. значи реших се... ще почна да я уча таз китара,па да видим кво ще излезе. учител си намерих.. желание имам голямо, време също се намира. след консултации с няколко човека стигнах до извода че за да се развивия като китарист трябва да почна с сравнително добър гъир. затова си взех една Yamaha RGX-421d и кубе VMB classic 30 tube . китарата и кубето биват, радват ме. после от приятел си купих правен от никифена самп ГТ-2 . обаче аз ли нещо съм криф,не мога да изкарам саунд дето да ме кефи. не свиря метъл , ориентирал съм се към блус,рок... също много ме кефи звука от китарите на Nickelback или подобни. ясно че с таз техника и на тва ниво дето съм няма как да стане. епа въпроса ми е с какво да подменя или да добавя в гиъра си и да го вържа пред кубето. долемата ми е дали да си взема няколко камиончета(овердрайв,хоурс,дилей,евентуално компресор) или направо една педалиера ала boss GT5/6-ME30/50. искам да изкарвам плътен звук, а незнам дали ще стане с процесорите. по натам като се понауча може да взема направо преамп от тони, че гледам пуска интересни оферти.

Редактирано от kukls
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моите пет стотинки са да експериментираш докрай с нещата, които имаш. ГТ2-то принципно е много хеви метъл джаджа, но без проблем се изкарват и леки стилове, дай му втори шанс. С малко връткане се изкарват а ла пърпъл, а ла хендрикс неща, а за никълбек проблем не би трябвало да има - калифорна, хай гейн мод, гейн на 10-11 часа, ниски на 12, високи на 9 (на вкус, общо взето), и майк симулацията - на вкус. Дерзай!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бе ти бая хубав гиър имаш само за учене :). Иначе сансампа би трябвало да ти свърши работа за това, което ти трябва и може би не би имал нужда от процесори или други камиони. Требе ти точно малко ривърб и там виж кви настройки получи за сансампа (мързи ме да пробвам кво би излязло от тях) и те така. Иначе имай предвид, че китарата, ако е тази, която видях в гугъл с тея хъмбъкъри не като да не е подходяща за леки работи ама си имай 1 на ум, а и този флойд едва ли ще ти трябва за блус и рок :) Ама иначе мъчи сансампа пък ако ептен не успееш да искараш квото ти трябва тогава пробвай с нещо друго.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

китарата е тази 4011_7776_100_4688.jpg , да с 2 хъмбакера е,но си мислех че това е предимство понеже имам и един въшкав Square със сингъл адаптри под ръка. проблема явно е че издувам докрай гейна на ГТ2, ще викна някой по разбиращ да помага. иначе днес си взех изгодно един DOD DFX94 delay i DOD YJM308 . дилея много ме кефи ама овердрайва на инфви нещо куц ми се струва.поне ги намерих евтино. мерси за отговорите,явно на аналогови камиончета ще го карам

 

 

предлагат ми за 120лв Boss CS3 compressor-sustainer ,заслужава ли си според вас и каква работа би ми свършил

Редактирано от kukls
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хахахах ми естествено бе човек то ако бузиш драйва до край къв блус ше свириш :)! А относно хъмбъкарите...да добре е ама за метал. Трябвало е да се консултираш, защото си дал може би излишни пари за флойда и двата хъмбъкъра. Ама майната му кво ти пука яка е китарата. Не съм навътре в тея блусове и т.н., но до колкото знам има доста различно строеве дето са май малко по-специални, има тема за тва, та с тоя флойд няма как да си ги пробваш набързо ама карай. Па иначе пробвай да бучнеш и Скуаяра, няма да го назовавам с епитети, но пък може и да останеш по-доволен (в което се съмнявам :tomato: )... та играй си, пробвай и така ше стане работата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имаш лампов усилвател,така че си вземи някакъв буустер като Tube Screamer,ако гейна на кубето е недостатъчен и добър вариант е също пауър атенюатор за кубето,за да свириш тихо с усилен до край усилвател.За блус по-добро не се сещам.Ако не искаш пауър атенюатор е хубаво тогава да си вземеш здрава входна врата и газов пистоелт за самоотбрана.Кофтито на лампите,е че за да искараш наистина готиния звук трябва да се усилят.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)
Хахахах ми естествено бе човек то ако бузиш драйва до край къв блус ше свириш :girl_cray2:! А относно хъмбъкарите...да добре е ама за метал. Трябвало е да се консултираш, защото си дал може би излишни пари за флойда и двата хъмбъкъра. Ама майната му кво ти пука яка е китарата. Не съм навътре в тея блусове и т.н., но до колкото знам има доста различно строеве дето са май малко по-специални, има тема за тва, та с тоя флойд няма как да си ги пробваш набързо ама карай.

Хаха :icon_shithappens:

Ти що си луд бре пич ... Според мен проблема не в китарата ... Всичко е до усещането и настройките за звука, има хиляди примери за това ... Gary Moore(ако знеш кой е) дали не свири с хъмбъкери(друг е въпроса какви са) ...

Редактирано от Zlatanov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Гари Мооре свири с какво ли не - и със сингли, и с гибсъни, и с "метълски" китари с флойд... сигурен съм че и кремона да вземе звука му пак ще е убииствен

 

..това кубе за да се усили трябва някъде на сцена да се изнесе - в къщи ще падне мазилката :icon_shithappens:

наистина не надувай гейна много - и аз понякога се опитвам с гейн да докарам звук, но не става - получава се яко омазване

има някаква вероятност и адаптерите на тази китара да са много мощни (подходящи за по-твърди стилове) и за това да не можеш да изкараш звук също

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само аз ли отчитам факта, че ти каза, че учиш китарата ? Знай, че проблемът може да не е в наличната ти техника, а именно в правилното моделиране на звука, което само по себе си не е проста работа. Не зная до колко си напреднал, но ако не си, защо не помолиш някого, например даскала под твой надзор да се опита да ти настрои техниката до получаване на необходимия звук. Не си мисли, че подценявам възможностите ти за звукоизвличане, просто не зная на какво ниво си го усвоил самия ти. Все пак комбинациите от смяна на адаптери и различни врътки на потенциометрите, съчетани с нивата на гейн са меко казано доста.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:cheers2: Имам чувството, че в тази тема никой не чете какво е писано преди него..

 

Както и да е, kukls, вземи извикай при теб някой твой познат китаристче да дрънне за половин час да изкара някакъв звук, който те кефи. Най е лесно когато някой ти обяснява на живо. Съмнявам се да нямаш познати китаристи, гледам си от Варна, а това не е малък град. :surprise:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...
здрасти на всички китаристи , трябва ми съвет. значи реших се... ще почна да я уча таз китара,па да видим кво ще излезе. учител си намерих.. желание имам голямо, време също се намира. след консултации с няколко човека стигнах до извода че за да се развивия като китарист трябва да почна с сравнително добър гъир. затова си взех една Yamaha RGX-421d и кубе VMB classic 30 tube . китарата и кубето биват, радват ме. после от приятел си купих правен от никифена самп ГТ-2 . обаче аз ли нещо съм криф,не мога да изкарам саунд дето да ме кефи. не свиря метъл , ориентирал съм се към блус,рок... също много ме кефи звука от китарите на Nickelback или подобни. ясно че с таз техника и на тва ниво дето съм няма как да стане. епа въпроса ми е с какво да подменя или да добавя в гиъра си и да го вържа пред кубето. долемата ми е дали да си взема няколко камиончета(овердрайв,хоурс,дилей,евентуално компресор) или направо една педалиера ала boss GT5/6-ME30/50. искам да изкарвам плътен звук, а незнам дали ще стане с процесорите. по натам като се понауча може да взема направо преамп от тони, че гледам пуска интересни оферти.

може ли да ми каже6 откаде взе Ямахата ? мерси

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Запиши нещо, след което пак си задай въпроса.

Не е възможно да ти дадем еднозначен отговор(или предположение) кое не ти е блусарското в звука, при положение, че не си ни дал звук :) .

 

Запиши едно семпълче да чуем как звучиш в крайна сметка, та да коментираме.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.