Jump to content
Българският форум за музиканти

Speedloader


musicman

Recommended Posts

Имате ли представа за какво служи това нещо освен, че е тремоло.

Speedloader

По-специално ме интересува дали може лесно да се минава в детюн и после да се връща обратно. Например искам да миня в Drop D и после да се върна в нормална настройка.

И не на последно място мога ли да го сложа на Ibanez-а ми без проблеми?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сега разбира се сме много повече хора във форума и много ще отговорят, но си спомням, че имаше такава тема доста отдавна и, каквото се е разговорило там, се ще е полезно. Ама нещо не можах да я намеря :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ми тремоло е и идеята е да нямаш ключове на китарата, а струните са с две "топчета" от краищата (като на Steinberger-ите) и смяната ставала мно'о бързо.

Не би трябвало да е проблем да се сложи D-Tuna - ама що не им пишеш да ги питаш най-добре?

 

са имай предвид, че струните са по-скъпички и ако не те кефят "Floyd Rose" или D'Addario (май почнаха да прозивеждат напоследък такива) струните като марка - друг голям избор май няма все още. А и ще си останат по-скъпички.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами това е новата мода сега.

От фирмата BC Rich ги слагат масово. Сори, че не мога да дам конкретно инфо, но си спомням, че в някакви интервюта музикантите ги хвалеха. Било почти невъзможо да се разстроят. Мен лично не ме кефи да нямам ключове по главата на грифа (а не дай-боже въобще да няма и глава :dance: )

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имате ли представа за какво служи това нещо освен, че е тремоло.

Speedloader

По-специално ме интересува дали може лесно да се минава в детюн и после да се връща обратно.  Например искам да миня в Drop D и после да се върна в нормална настройка.

И не на последно място мога ли да го сложа на Ibanez-а ми без проблеми?

Спийдлоудър-я е добра система.Относно твойте въпроси.Има шанс да можеш да го сложиш на Ibanez-а,но трябва да се вземе предвид размерите на старото тремоло,размерите на кухината за старото тремоло и размерите на Спийдлоудър-а.Ако Спийдлоудър-а не може да фитне директно ще трябва да режеш дърво от китарата,което не е много добра идея.Също така ще трябва да си смениш nut-a на китарата-с този нът дето е мезду тремолото и пружините на снимката:

FR-Trem.jpg

 

Относно D-Tuner-a,ако тремолото е флоутинг,няма да можеш да го направиш освен ако не ползваш и това нещо или поне нещо подобно main1.jpg

Ван Хейлън ползва D-Tuna-ра,но неговото тремоло не може да "вдига",то лежи на корпуса и само "сваля".

 

Владо

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

той спиидлоадъра май по дифолт е с некъв тремсетер, така че "това" го има :(

Не видях аз нищо на картинката с частите,което и бегло да прилича на тремсетър,но може и да ми е убягнало.Пък и доколкото знам последния път като пробвах една от новите Флойд Роуз китари в Гитар Сентър(един подобен хубавец):

 

147912.jpg

 

не забелязах да има тремсетър,просто като обикновено Флойд тремоло се държеше но беше Спийдлоудър.

 

 

Владо

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

може и аз да съм в грешка, но:

" The SpeedLoader tremolo also

features the new Floyd Rose TremStopper that

enables the player to block the tremolo

system with a simple turn of a screw" (http://www.floydrose.com/speedloader.html)

 

Освен, ако това не е това което ми се струва че е :( (хехехе много филмово прозвуча)

Но в крайна сметка ти си го "държал" в ръка, така че си видял по-добре.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

може и аз да съм в грешка, но:

" The SpeedLoader tremolo also

features the new Floyd Rose TremStopper that

enables the player to block the tremolo

system with a simple turn of a screw" (http://www.floydrose.com/speedloader.html)

 

Освен, ако това не е това което ми се струва че е :( (хехехе много филмово прозвуча)

Но в крайна сметка ти си го "държал" в ръка, така че си видял по-добре.

Ахаа,абсолютно си прав :exclaim: :idea: ,но де да го знаех това да го бях пробвал.Въобще и не съм забелязал каквато съм шматка.Между дугото китарите на Флойд нещо не ме изкефиха,не знам дали защото бяха по-евтините модели.Но ми беше интересно да пробвам,тъй като гледам че напоследък "хайпа" около тях е голям,даже на Лайв 8 масово се срещаха из изпълнителите.

 

Владо

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Винаги съм си мечтал за такава китарка

B0002T54L4.01-A2BHR2LKX9Q9BH._SCLZZZZZZZ_.jpg

 

B0002T54L4.01-A2BHR2LKX9Q9BH.PT03._SCLZZZZZZZ_.jpg

 

Не знам дали е същото за което говорите, но е голяма мания.

С подобна свиреше оня пич (сърбина) от Tangerine Dream :headbang:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Винаги съм си мечтал за такава китарка

B0002T54L4.01-A2BHR2LKX9Q9BH._SCLZZZZZZZ_.jpg

 

B0002T54L4.01-A2BHR2LKX9Q9BH.PT03._SCLZZZZZZZ_.jpg

 

Не знам дали е същото за което говорите, но е голяма мания.

С подобна свиреше оня пич (сърбина) от Tangerine Dream :headbang:

Един принцип,но различни системи са тези на Steinberger и Floyd Rose.

 

Владо

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

той спиидлоадъра май по дифолт е с некъв тремсетер, така че "това" го има :cheers:

Не видях аз нищо на картинката с частите,което и бегло да прилича на тремсетър,но може и да ми е убягнало.Пък и доколкото знам последния път като пробвах една от новите Флойд Роуз китари в Гитар Сентър(един подобен хубавец):

 

147912.jpg

 

не забелязах да има тремсетър,просто като обикновено Флойд тремоло се държеше но беше Спийдлоудър.

 

 

Владо

o това май е новата китарка с която Ри4и Самбора свири на концерта за подпомагане на Африка

явно това е последната мода

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако Спийдлоудър-а не може да фитне директно ще трябва да режеш дърво от китарата,което не е много добра идея.

Немога такива неща да правя :cheers:

Сърце не ми дава.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имате ли представа за какво служи това нещо освен, че е тремоло.

Speedloader

По-специално ме интересува дали може лесно да се минава в детюн и после да се връща обратно. Например искам да миня в Drop D и после да се върна в нормална настройка.

И не на последно място мога ли да го сложа на Ibanez-а ми без проблеми?

Мисля че търсиш ето това :ph34r: Не е флойд, ама то няма и как да бъде на принципа на флойда от чисто физична гледна точка. Пък и на кой му трябва флойд :ph34r: :green:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.