Jump to content
Българският форум за музиканти

Drum Tuner


Recommended Posts

Искам да си взема тунер за барабаните,но се чудя кое от двете да избера?

 

аз имам торк кий, само че не на Еванс, Memo Cles се казва, от Томан си го бях поръчал, горе долу е същото като Еванс, общо взето става за някаква бърза настройка, но съжалявам че не си взех Тама Теншън-а, който вярно е двойно като пари, обаче е по-доброто решение, зашото е много прецизно, докато торк кий-то не е така прецизен, все пак той измерва торк-а в самия винт, не на кожата, а и ринг-а и винта си оказват някакво влияние. Точно днес се чудих на тая Тама Теншън, дали да не я поръчам :hysterical: обаче съм набелязал един Алесис електронен дръм сет :cheers2: и ще ми дойде преразход :happy:

Дано съм бил полезен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 years later...

От много време се колебая дали да си взема това- http://www.musicstore.de/de_DE/EUR/Drums/Sonstiges-Zubeh-r/Tama-Tension-Watch-TW100C-inkl.-Case/art-DRU0025136-000

 

 Прегледах доста видеа в тубата и останах доста голямо впечатление. Въпроса ми е някой тука има ли такова нещо и да ли си заслужава парите.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

До колкото знам Ненчо има и го ползва редовно. Аз също мисля да си взема - не че не може и без него, но го намирам за доста полезно нещо.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мен за смотани барабани няма да върши работа. Може и да не съм прав, но за това се отказах да си взема (мойте са от 1000 лева и имат тук-там некое дефектче).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не ти трябва! Това, което е важно е шела да е "true" и носещите ръбове на барабаните! Ако са направени както трябва ще ги настроиш за 1 мин. Ако са зле и тва няма да ти помогне.

Просто си спести 200 лв.

9_zps17cbc4af.jpg

p.s. Бях си го купил преди 12 години от щатите. Така и се изгуби някъде, въобще не опрях до него! Просто моето мнение.

Редактирано от rosautomatic
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 weeks later...

От няколко дена имам такъв тунер и трябва да призная, че е особено полезна вещ, но само при условие, че можеш да си настройваш барабаните добре и без него. Според мен е абсолютно безполезен за начинаещи в настройването. С еднопластови кожи е доста прецизен, с пинстрайп на Ремо не толкова. С него си настроих супер резо кожите на томовете.

 

Поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.