Jump to content
Българският форум за музиканти

Въпрос относно активните Emg адаптори


Deviator

Recommended Posts

Здравейте,

 

Тъй като тепърва навлизам в техническата част от инструмента, имам следните въпроси: Какво значи активен адаптор (и каква е разликата от пасивния), как точно се "зарежда", има ли някаква специфика при използването на активен адаптор и личното ви мнение за стандартните EMG 81/85 и EMG 81/60 (тъй като се чудя коя комбинация да си взема.

 

 

Благодаря предварително

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

замислял ли си се,че информацията която търсиш може би е в някоя отдавна съществуваща тема...форума има търсачка,използвай я.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Най-общо казано активните си имат предусилвателче и това основното, което ги отличава от пасивните. Но наистина с малко търсене можеш да намериш страшно много по темата дори тук във Форума и на БГ.

Инак 81/85 се ползва от доста известни китаристи като Зак Уайлд, Кърт Хамлет и т.н. (пише ги на сайта им на ЕМГ), а тях ги знаеш как звучат. В съответния гиър и със съответните пръсти (без КХ, офкорз :greenangel: ).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това, което каза колегата е 100% вярно.

 

Принципно, хубавите активни хъмбъкери имат по-малко шум от пасивните(осезаемо по-малко от единичните, и малко по-малко от хъмбъкерите). Звука им е доста ясен и малко "хай-фи" според много китаристи. Улавят доста добре всичко, което излиза от китарата. Обаче много хора не ги харесват - често нямат приятния и естествен звук на пасивните адаптери.

 

Пак е до вкус.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря ви много!

 

ПС: А относно темите, ровех се, ровех се в тоя сърч ама нещо не ми излезе късмета. Както и да е, извинявам се ако съм флъднал форума с преексплоатирани теми.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз пък бих казал нещо друго.

Идеята на активните адаптери е ,че при тях можеш да приближиш струните по близко до тях и така да изкараш повече

от звука на струните ,който те улавят.При пасивните адаптери това е невъзможно поради това ,че магнитите ''убиват ''състейна.

За шума -не съм съгласен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За шума:

Приблизителен "noise floor", когато сигнали, близки до 0dB се получават при доста силно удряне на всички струни,при средностатистичсеки(стайни) нива на електромагнитните полета.

 

Сингъл коил(пасивен) - около 55-65dB

Хъмбъкер(пасивен) - около 80-90dB

Хъмбъкер(активен) - от 80 до 100-105dB, в зависимост от конкретния модел.

Редактирано от Evtim Djerekarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.