Jump to content
Българският форум за музиканти

Колко добър искате да станете?


Recommended Posts

Умението на китариста се изразява, в неговата музика!Ако можеш да твориш албуми с качествена музика без да ти се изчерпва музата значи си добър....поне за мен това е да си добър!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 46
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Отговорено (Редактирано)

Не ми трябва да съм добър, щото съм добър човек!

 

Няма добър китарист. И на Ингви Малмстийн ще му се узорят някои български хора в бързо темпо. Въпросът е, че той по-бързи ще ги схване и научи, отколкото някой български китарист например. Затова могада кажа, че е добър китарист, но не толкова добър като МУЗИКАНТ! А тук разликата е огромна!

 

Пианисти, комсомолци, цигулари, тъпанджии... колкото искаш!

Аз искам да съм толкоз добър китарист, че да кажат след 200 год.:

 

-А-а-а, да бе, тва е на оня българин... ;)

 

Това ще ми е достатъчно!

Редактирано от adXok
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз имам следното мнение - сигурен съм, че повечето китаристи възприемат себе си като добри, когато достигнат нужната техника, бързина и т.н. да свирят без проблем нещата, които ги кефят(чужди) или им идват на акъла.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ми колкото-толкова. Искам да съм достатъчно способен, за да изсвиря нещата, които ми идват в главата... а когато те надминават възможностите ми, това е причина да се упражнявам, за да ги направя...тоест да вървя на горе :unsure:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 months later...

Виждам, че темата е стара, ама все пак бих искал да се изкажа.

Бих искал да мога да си импровизирам без проблем. Мисля, че за да може някой китарист да се нарече "добър", той трябва да може да импровизира. За пример ще дам Джими Хенрикс. Човекът не е знаел нотите, но е бил виртуоз на китарата.

Може да ми е много кеф да свиря, но ще съм доволен от себе си, чак когато стана и аз виртуоз. :godbless:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ми когато мога да изсвиря сички работи дето ме кефят и започна да композирам по-изкривени неща :) но няма да е скоро с това несвирене ... :killyou:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ми от гледна точка на техниката - колкото повече, толкова повече :)

а иначе от гледна точка на композиране и импровизиране - колкото да мога да мисля нещата и за барабани и клавир например...

всъщност като се замисля уменията ми се развиват според нуждите - когато ми хрумне нещо бързо не оставям докато не мога да свиря толкова бързо например.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не ща да ставам добър, не искам и да ми разправят, че съм добър когато знам, че не е така. Искам да си свиря, когато и колкото си искам, ако свиря и каквото искам нема да имам ядове.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Точно толкова, че да мога да изсвиря това, което ми идва на акъла. И лошото е, че пътя хич не е къс :)

 

AdXok "отколкото някой български китарист "

Не е уместно да използваш определението българин като знак за некадърност. Не мисля, че средностатистическия китарист от която и да е страна с лекота ще достига нивото на ингви, пък ний- патки пасем :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

хм Колко добър искам да стана??? :think: :think: :think: много хубав въпрос.....

Ааааамиии може би....айде да не се изсилвам....ми може би 5!!! :):D:):P:):P:D:):):D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз па не знам точно колко..."Всичко тече, всичко се променя." - нали съм водолеец. :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

еми аз още не мога да свиря толкова колкото искам. искам да мога да изсвиря това което ми идва като идеи ма все още не само като скорост а и като тонове не мога да го нацеля точно така че съм далече :violin: ама си мисля че еидн ден ще мога да го достигна това ниво :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мен да си добър (китарист) означава достатъчно хора да те разпознават лесно и пак достатъчно (макар и по-малко) да харесват това което правиш.

Излишно е да споменавам, че присъствието ти във втората група е повече от задължително! :no:

Сега естестевено, че "достатъчно" си е доста субективна дума, а и в тия гладни годинки често има силно финансов отенък, но това е положението...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз пък искам да съм много добър! ;)

Ама май само с искане не става ,вече пробвах така ,ама нещо не се получи :no:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.