Jump to content
Българският форум за музиканти

Впечатления от Ibanez Grg170dx


Dream on

Recommended Posts

Здравейте нов съм в форума и нов при китарите.

Потъсих из форума, но не видях някъде да е споделено нещо по-подробно като впечатления, качество на изработка и дали е подходяща за начинаещи.

Харесал съм тази китара просто искам още 1-2 мнения от някой, който е свирил и докосвал такава китарка :P

 

Благодаря предварително!

 

Поздрави Мартин!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 66
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

И аз скоро мислех да си купувам такава китара, но се отказах... За това те съветвам да отидеш и да пробваш :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз скоро мислех да си купувам такава китара, но се отказах... За това те съветвам да отидеш и да пробваш :)

Не мога да свиря за да я пробвам :)

Мога само да я огледам добре...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Привет. Имам я от около 5 месеца. Преди това не съм имал ел. китара.

Не се е налагало да я настройвам, откакто я получих. Лесно се свири.

За мен най-добрият избор за начинаещи или непрофесионалисти от гледна точка съотношение

цена/качество.

Това съм записал в домашни условия, без кой знае колко компютърна обработка (само ехо тук-там).

 

http://forum.muzikant.org/index.php?showtopic=37903

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не се е налагало да я настройвам, откакто я получих.

 

:):):godbless::surprise::P:P

 

Айде сега, на мен пък не ми се е налагало да настройвам мойта от 7 години.

Макар, че ако не се свири на китарата, наистина може и година да издържи в строй, обикновено китарата се настройва поне преди свирене.....

При яко свирене, дори китарата да е перфектна, струната старее и се разтяга, както и влияе ефекта на "умора на материала". То пианото се разстройва леко за година, пък камо ли китара...

Редактирано от Evtim Djerekarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не се е налагало да я настройвам, откакто я получих.

 

Макар, че ако не се свири на китарата, наистина може и година да издържи в строй, обикновено китарата се настройва поне преди свирене.....

При яко свирене, дори китарата да е перфектна, струната старее и се разтяга, както и влияе ефекта на "умора на материала".

 

 

Прав си между другото защото и аз не си ползвах китарата много време и тя си беше супер и нямах проблем с настройката.А сега въпреки че не я мъча толкова

пак си се разтройва.

 

По темата аз имам същата китара със 100 единици на горе демек 270 бкн.Бе става ама сега м/у тази и Есп-та и Джаксън бих си избрал Джаксъна щото е със Сеймън Дънкан.А цената е същата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Все пак Ibanez. До сега не съм чувал тяхна лоша китара. :D

Редактирано от Feuermeister
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бе става ама сега м/у тази и Есп-та и Джаксън бих си избрал Джаксъна щото е със Сеймън Дънкан.А цената е същата.

 

абе нещо се бъркаш - джаксъните с дънкън са от 900-1000 нагоре и не са js30 :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Все пак Ibanez. До сега не съм чувал тяхна лоша китара. :)

 

 

Аз пък съм чувал ! Робуването на марки и модели, когато се отнася до музика е меко казано неуместно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Петък си купих точно такава китара, Ibanez GRG170DX. Много съм доволен от китарата, и от тогава най-малко 5 пъти съм я настройвал ;)

Другаря Нико1 сигурно не е свирил на китарата че да не му се налага да я настройва.

 

Китарата е супер удобна, звука си е перфектен :beer: Струните са много близко до грифа и лесно се свири. Моята оценка е 6 :wub:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.