Jump to content
Българският форум за музиканти

Чистене на чинели?


Recommended Posts

имам няколко чинела които са доста мръсни и се опитвах да ги почистя със парцалче напръскано с парфюм, но не се почистиха както трябва.. бихте ли ми казали със какво да ги почистя така, че да светнат ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

a древния пиниз за лъскане на жълти ст'инки - сода + оцет, дали ше им е.е мамата. Ей така от любопитство. Иначе за месинг и др. видове патина работи със сигурност

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Наш'то барабанистче беше почистил и лъснал чинелите с цимент, без да се мокри, само на сухо...и със здраво триене с парцала...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако са стари чинелите може с Медикс,а за нови просто трябва да се внимава-Медикса върху памучен парцал и се оставя по-малко време от написаното на опаковката.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

имам няколко чинела които са доста мръсни и се опитвах да ги почистя със парцалче напръскано с парфюм, но не се почистиха както трябва.. бихте ли ми казали със какво да ги почистя така, че да светнат ?

 

http://www.musiciansfriend.com/navigation/...N=100001+304828

Най-добре си купи че да има на кой да се сърдиш после, че е кофти сам да се прецакаш. :)

А това го има в Райзинга :

http://www.musiciansfriend.com/product/Dun...-Kit?sku=425272

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

с цимента верно помага... преди 7-8 години някой ме беше светнал за тоя номер и го провах на първите си чинели някакви пайст 404 или 402 вече не помня каква серия, обаче свърши работа, лошото е че месец след тази интервенция отново потъмняха.

Редактирано от kukls
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Почистването на чинелите ставало и с шлайф паста за автомобили...:-)

 

...а с цимента: може все пак да се намокри парцала, поръсва се на цвят с цимент и после триене :-)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз отдавна се чудех с какво да почистя мойте.Не ми се ходеше чак до софия или враца само за една паста,и с циф ги лъснах,ама този за гладки повърхности,защото внимавах да не ги издраскам.Отиваш до магазина,купуваш си циф за 2 лв.,слагаш върху чинелите,но го оставяш леко да поизсъхне и яко жулене с памучен плат.

Редактирано от AbLaZe
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Метал се чисти с някаква слаба киселина- примерно оцет или лимонова киселина. След това старателно се изплаква с вода, и най-важното- се подсушава добре, за да не се окислява метала. Понеже не съм привърженик на "тайната секретна магическа формула на фирмата Х", четейки съдържанието на няколко такива продукта- вътре просто има някаква кисела съставка и още няколко незначителни мазила. Някои по-скъпи съдържат и някакъв род емулсия, която трябва да защитава метала, но тези емулсии ги има по-добри и по-евтини в автомагазините. Лично аз не препоръчвам полирането с полирпаста за кола, тъй като директно яде от метала малко или много. Освен това не забравяйте, че в/у ламарината на колата има боя, която всъщност се полира, а тук става въпрос за метал.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.