Jump to content
Българският форум за музиканти

рекламата във форума


Recommended Posts

Не знам кой е тъпия в ситуацията, ама не се разбрахме.

 

Соло, ако ти под музикант имаш предвид човек, който си изкарва хляба с музика - добре.

Аз под музикант имам предвид човек, който взима музиката насериозно.

Ако не я взимаш насериозно - да си ми жив и здрав. Обаче с друго впечатление съм останал от постовете ти.

И то не просто МУЗИКАТА, а нейното СВИРЕНЕ изпод СОБСТВЕНИТЕ си пръсти.

Достатъчно изчерпателно ли го обясних?

Всеки, който започва да се занимава с музика си има представа с какво чудо му предстои да се сблъска.

Митове се носят и сред простосмъртните, дет инструмент (музикалена) не са барали що мъка е да се научиш да свириш.

Докато при фотографията е коренно различно, ама коренно.

 

Искаш ли да ти начертая схемичка, нещо презентацийка на пауърпойнт, за да разбереш какво искам да ти кажа?

 

За да отделиш 200-300-400 лева за интсрумент (което е един миминум), и трябва да взимаш музиката насериозно, поне до известна степен, да я приемаш за хоби, или нещо по-сериозно.

 

За да си купи едно семейство фотоапарат - ами ти семейство без фотоапарат виждал ли си? На 10 семейства - 1 да е.

На 20 семейства - един музикален инструмент да има.

 

Като включиш към тази статистика и пазарния дял на инструментите втора ръка, сравнен с пазарния дял на фотоапаратите втора ръка, картинката е повече от цветуща.

 

И 40 лева за три месеца смятам, че са му предостатъчни на форума. Нямам намерение да поя и вода на паша админите.

Сам ши плащам хостинга ко трябва, аз тука музикални лиглювци ни ща. :P

 

Всеки си има приоритети.

 

А ние малко като нероден петко.

нито някой се е засилил да рекламира, нито някой да зима пари, нито някой да купува студио.

Затва каквото сабя покаже.

Админите имат думата.

А ако смятат да комерсиализират форума, моля да ми пратят едно предупреждение две седмици преди влизането на решението в сила, да мога да си обера партакешите от тук и да се местя в някой сериозен чужбински форум.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 39
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

ок :P

разлаяхме кучетата :D

исках да кажа, че "всичко е пари приятелю"

(префразировка на една известна песен на Лили Иванова) :D

не е нужно да се "джафкаме" за глупости :P

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Зависи какво разбираме под реклами. Ако става на въпрос за банери на които пише - кликни ме тук за да си купиш вамп2 за 99,99 лв... това си е дразнещо.

 

Ако става на въпрос за секция във форума където човек да може да отиде да поразгледа и да си хареса нещо - съм много за :P

 

Наскоро си взех по един брой от списанията guitar techniques и guitarst. Ами те са кажи-речи 50% само реклами. Но на мен това не ми пречи, даже ме кефят - ефекти, усилватели, китари и т.н със снимки, цени, описания.

 

Нямам икономическо образование, но и без него мога да си представя, че магазините за музикални инструменти не работят на загуба. След като оборотът е толкова нисък, ясно е че това се компенсира с високи цени. Колкото до целевата група - в същност хората за които музиката е хоби са далеч по апетитни, отколкото професионалистите. Причината е проста - аматъорите винаги хвърлят пари като замаяни, защото не разбират и защото повечето неща си ги купуват просто за да задоволят някаква страст към притежаването на тези вещи, докато професионалистите инвестират основно в неща които са им 100% необходими и винаги търсят икономическата обосновка в съотношението цена/полезност - разбира се винаги има изключения.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Я, кво да видя: стигнахме до феномена, който превръща музикални инструменти в прашасали боклуци "Асеказавам Мария и съм на 5 години и половина. Вече ходя на английски, шведски и таекуондо! След пуллвингодинъ имам рожден ден и мама и татко решиха, че ще ми купят пиано, за да свиря като имаме гости"... И после Ваня Костова реве на два гласа "Колко мъъъничка е тя, а пиното голямоо, уоуооооо". :cheers:

 

30 години по-късно: "Все още млад, запазен пенсионер-вдовец, горд баща на една дъщеря, собственик на няколко имота, с чувство за хумор и добро положние в обществото продава пиано Петров в идеално състояние, много запазено, почти не е свирено на него".

 

:green:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За сега няма тенденция да се плащат рекламите. По-скоро ще направя така, че рекламите да са приятни за окото отколкото грозни.

За това си има и съответните причини. Ще ви дам за пример факта, че повечето продажби осъществени чрез форума са от частни лица към частни лица. Правете си сами сметката защо е така.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

при положение, че не съм само аз тоя, дето си купува основно на старо, основно от чужбина и единствено и само струни от БГ, което скоро ще се промени, начи как си представяте магазини за муз инструменти, които едва кретат, които перат пари, или, които изобщо не ги интересува какво се пише в този форум - ще рекламират тук. Само веднъж съм си взимал муз инструмент от голям хипермаркет и то, защото беше по-евтин от същия - в музикален магазин, музикалния магазин фалира преди няколко месеца и на негово място ще има кафенце или нещо друго. Положението хич не е розово, по-скоро некъде около сивото отива

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

ще се огранича с едно ....офф пак ли...:(

Таз тема няма да я дискутирам във форума, защото ще се напоявят един куп ощипани г-ци...от типа "ти като толкова много знаеш - го направи по-добре"...

 

Прекалено много хора си мислят, че знаят какво е бизнес с музикални инструменти и как работи таз работа (ще ме прощавате за тафталогията)....научават го малко късно, когато негативните последици са се натрупали и превишават по тежест възможните изходи и резултати и това в бизнес с относително ниска възвращаемост във времето (със сигурност по-ниска от на кебапчийница например...)...

:happy:

Ама нещата горе долу вървят напред поне според мен... бавно, но сигурно.

Аз специално предпочитам да си давам парите в БГ, но за съжаление не винаги се получава и по-голямата (и по-скъпа техника) съм си взел от чужбина...

 

п.с. а по темата - има доста чужди форуми, които са на доста добро ниво, които просто имат линкове тук там (платени от рекламодателите), за да се поддържа форума...няма нищо лошо в това.

Редактирано от synchu
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ем да де, просто в БГ няма подходящи рекламодатели за нещо по-сериозно (за този форум говорим), щото такъв и пазара.

А колкото да се издържа от реклами - едва и ще е голям проблем, лошо няма.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.