Jump to content
Българският форум за музиканти

The Trooper & Losfer Words


TONY

Recommended Posts

single40_trooper2005_small.jpg

 

представям Ви един опит за Кавалеристи (работна версия)

http://media.putfile.com/The-trooper-v1

 

не смятам да е окончателен, но спрямо първата версия от началото на седмицата, мисля, че звукът доста повече отива към това, което ще бъде.

Има един тон, който ме дразни, просто е неубедителен, последният на солото - следващият път ще е с вибрато и слайд даун.

Миксирал съм на хай-фай колони, имам тенденция да вдигам нивото на солото повече от необходимото,

а и честотно не съм сигурен, дали соло китарата трябва да е точно така, ако има съвети и критики ги приемам. (сега слушайки на компютъни колонки - смятам, че трябва да сваля нивото на ритъма малко, а на солата малко повече)

И без това ще коригирам записа.

 

 

тук един стар кавър пак на Айрън Мейдън , правен преди няколко години

http://media.putfile.com/losfer-words-59

 

смятам и него да презапиша някой ден (най-малкото защото не пазя отделните тракове), микса не съм го правил аз - и солото ми се струва ниско в него.

 

UP THE IRONS

;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Последния тон от мелодията след интрото ми се струва фалшив - май е половинка нагоре. Иначе като цяло е доста добре. На китарите може да им се изрежат малко средите и баса леко да се вдигне (все пак е кавър на Мейдън ;) ). Китарите и баса ми се сториха малко асинхронни накрая. Солото е много добре.

 

И добър вокал :greenball:

Редактирано от AXE
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Последния тон от мелодията след интрото ми се струва фалшив - май е половинка нагоре.

НЕ ми звучи фалшиво ,

ноTONY, мисля че точно на тая мелодия едната китара трябва да е на терца разстояние от другата

и така се получава едно от много специфичните Мейдънски хармонизирани рифчета...

Не съм слушал парчето от години, но почти съм сигурен, опитай и така ако искаш...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Оригинално е на квинта.

Пробвах и трета китара ( демек Яник Гърс, какво евентуално свири в новите версии) на терца и на октава, горе долу октавата се връзва. Стигнах до извода, че както си е на записа си е най-добре.

Ако реша да включвам трета китара - ще са някакви пенизи - украшения.

 

АКС - наистина накрая малко се разминават китари и бас.На предният запис е по добре. Това ще го внимавам следващият път.

 

Като говорим за честотно стоене, разделяйте ритъм звученето от солистичната бленда за да знам какво да пипам. Разликата при солистичната бленда е , че съм вдигнал средите и съм сложил басбуст.

 

Тоест да намаля средите на солото ли? Защото на ритъма ми се струват добре.

Да вдигна басите на ритъма?

 

В момента слушам МАЛМСТИЙН - You dont remember - i'll never forget.

Тоя е сам, а как свири и с какъв тон. :hysterical::band1::):cheers2:

Едва ли някога ще се осмеля да му правя кавър...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не, не - говоря за ритъм китарите - да им се резнат леко средите, за да станат по-здрави. А под бас имах предвид самия инструмент бас да се чува по-силно. Ма тва си е мое мнение, не претендирам за нищо и не ангажирам никой :hysterical:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много добре звучи :hysterical: ! Може би може да вдигнеш нивото на бас китарата мъничко.... или да и сложиш малко компресия. Но... и така бива! Браво!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много добре звучи :P ! Може би може да вдигнеш нивото на бас китарата мъничко.... или да и сложиш малко компресия. Но... и така бива! Браво!

 

Това е готов "jam track" и няма как да вдигне само баса.

Иначе евала! Голям фен на Мейдън съм! Това е едно от любимите ми парчета и винаги си го свиря с голям кеф! Спомних си първия път като го свирихме на сцена през 1993-та.

 

Браво! ;)

Редактирано от npokonu
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

http://media.putfile.com/The-Trooper-78

 

Нова версия. Почти окончателна.

Поне на мен ми се струва по-добре от първата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

А бе не знам, аз съм я свирукал тая песен и първото соло ми се струва че много го бързаш спрямо ритъма и малко накъсано иначе като цяло е добре :greenangel:

 

P.S. Басиста издиша малко.

Редактирано от zigi
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сега определено е по-добре.Има го и двугласа и баса е по-ритмичен.Но солата на места бягат ритмически.Вокала ми напомня за Blaze :)

Иначе инструментала е супер. Баса и барабаните да не са от бекинг трак?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^ от теб критика се приема на драго сърце.

чувал съм, че го свириш това парче доста добре и си съвсем наясно с него. :)

 

ОК, ще направя нов вариант, в скоро време.

Критиката дава стимул.

Да - бекинг трак е и не може да се оправя.

zigi- и аз си мисля, че трябва по- добър басист.

Та по-този повод, търся за запис барабанист, басист и певец.

Да запишем -

The trooper, Somewhere in time, Aces high, Runing free, Fligh of Icarus.

Ако са в София по-добре, защото нямам някакъв опит с онлайн проекти,

което едва ли е голям проблем.

Ще се радвам, ако някой иска да работи с мен и ми гласува доверие.

Може и за отделни парчета, кой каквото му се свири, знае и може да направи.

 

Лосфер уърд, ако ми пазят записа в стидуото, само ще искам да вдигна нивото на солото,

като гледам няма критики за него.Пък може и наново да го направя...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вокала нещо не е този така ми се струва на мен. Акцентира където си иска мисля че някой импровизации не са на място иначе всичко друго си е ОК .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.