Jump to content
Българският форум за музиканти

Може ли някой да обясни това?


Recommended Posts

Кой ти помни кви бяха ... На кутийката на еликсира пишеше Light :/ може да са били 10-49 . Никой нищо не е чул , не се изложихме :)

 

еликсирите са 10-46 и аз до скоро бях с такива но взеха много да се лющят

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да те поправя сега и аз: ако трябва да сме максимално коректни, грамотно е да говорим за C#-drop на D# или Db-drop на Еb :) .

 

Ами съжалявам, че трябва отново да те поправя :) Но наистина се пише първо думичката Drop и след това се означава кой тон е съответната дропната струна... Затова казах Drop-C# (Dropped C# tuning му е пълното "заглавие"), разгледай - навсякъде се пише така. Дори и в Guitar Pro :( И Wikipedia така казва... :bravo: Не знам защо си останал с такова впечатление.

 

А Gorer-e, ето за това говоря, с малка поправка, оказа се, че струните са 11-70 и са на марката GHS:

 

Ето ЛИНК, цената е $4,70, предполагам, че в България дори и да ги има, няма да са повече от 8-9 лв, да кажем, не съм запознат как вървят струните на GHS.

Редактирано от SomeoneElse
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отново на въпроса......по-добри ли са по дебелите долни струни(например10) за солиране?А за горните струни ми стана ясно, че най-добре мога аз да си реша какво ми трябва като изпробвам няколко :(

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А Gorer-e, ето за това говоря, с малка поправка, оказа се, че струните са 11-70

Олелеее! Точно ткавиз ми трябват!

 

PS:

Едж, как свириш стези 11-48 или 11-52 в D, бе човече? :surprise:

Аз съм с 11-56 и са ми супер хлабави.

Редактирано от the_gorer
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отново на въпроса......по-добри ли са по дебелите долни струни(например10) за солиране?А за горните струни ми стана ясно, че най-добре мога аз да си реша какво ми трябва като изпробвам няколко :surprise:

 

По-добри са, ако са ти по-удобни. Аз лично минах от 10ки на 11ки (в Ре настройка), защото явно не си знам силата и ми бяха прекалено меки при разни бендове и такива неща. Обичам да усещам струната под пръстите си и тя да се "съпротивлява" като се свири на нея, защото някои характерни звуци се получават като се удрят силно струните, пък 10ките ми идваха едни такива хилави в ръцете. Аз и по принцип си свиря с доста силни удари, така че по-дебелите струни са ОК при мен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А Gorer-e, ето за това говоря, с малка поправка, оказа се, че струните са 11-70

Олелеее! Точно ткавиз ми трябват!

 

PS:

Едж, как свириш стези 11-48 или 11-52 в D, бе човече? :surprise:

Аз съм с 11-56 и са ми супер хлабави.

На мен са ми идеално стегнати. Нямам идея защо при теб се получава така. Да споделят и други хора, но аз лично нямам никакви проблеми с това.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да те поправя сега и аз: ако трябва да сме максимално коректни, грамотно е да говорим за C#-drop на D# или Db-drop на Еb ;) .

Ами съжалявам, че трябва отново да те поправя ;) Но наистина се пише първо думичката Drop и след това се означава кой тон е съответната дропната струна... Затова казах Drop-C# (Dropped C# tuning му е пълното "заглавие"), разгледай - навсякъде се пише така. Дори и в Guitar Pro :D И Wikipedia така казва... ;) Не знам защо си останал с такова впечатление.

 

За диезите и бемолите ставаше дума бе, не за словореда :surprise: .

 

На въпроса: по-дебелите (визирам първа от 0.10 нагоре при основен строй Ми) струни категорично не са по-добри за солиране, освен ако не си отявлен джазмен или тежък блусар ... или искаш да си почупиш пръстите :) . Стив Вай казва, че свири на живо с десятки, но репетира с девятки, "to show my fingers some mercy", прави си изводите.

 

Всъщност аз съм с доста тънки пръсти и слаби (но не меки :) ) китки, та може и това да ми влияе на възприятията, но 11-ки в Ми съм пробвал веднъж и нивга няма да повторя.

Редактирано от sevenstring
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А Gorer-e, ето за това говоря, с малка поправка, оказа се, че струните са 11-70

Олелеее! Точно ткавиз ми трябват!

 

PS:

Едж, как свириш стези 11-48 или 11-52 в D, бе човече? :)

Аз съм с 11-56 и са ми супер хлабави.

 

 

Абе чесно да ти кажа малко ще се поизхвърлиш с комплекта дето е 70, и тоя дето е 60 е предостатъчно дебел че да има ясно осезаема разлика със един комплект 13-ки примерно, 70 според мен е прекалено. Аз като минах от някъф комплект 56 на ГХС 60 и при първото свирене получих някви схващания в мускулите на палеца от много натискане. Струните освен дебели са и от някаква по твърда сплав.

 

А и имай предвид че тия струни нямат особено добър звук, поне според мен. Това са струни за рок, не за метъл. Звукът им е бая тенеке и малко рехав по мое мнение.

 

инъче доколкото помня бяха към 12-13 лева струните

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^ Хммм, това за кофти звука е гадно.

Никак не обичам струни с въздушен звук. Но при дебелина 70 предполагам, че струните ще имат повече енергия. Дано това да кмпенсира млако.

По принцип ми трябват по-дебели струни, за да не хлабавеят в D и в по-ниски строеве, но е добре и да звучат метълски, де.

Мисля да взема един комплект и да видим как се държат. Все ще е по-добре от моите 11-56 ментета, с които съм в момента. :wallbash:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

определено се обърках вече с тези........ а принципно струните за стандартен строй(ми) как се водят? 9-11-16-26-36-46?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

определено се обърках вече с тези........ а принципно струните за стандартен строй(ми) как се водят? 9-11-16-26-36-46?

Ти май не четеш ... това са хибридни (light top - regular bottom).

Поразгледй наименованията и размерите из струнния раздел на този (http://www.musiciansfriend.com/navigation/...N=100001+304401) или някой друг сайт и ще ти станат ясни всичките :) .

Редактирано от sevenstring
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.