Jump to content
Българският форум за музиканти

Процесор срещу кубе


aleks

Recommended Posts

Здравейте,създавам тази тема поради факта че не намерих такава.

Питането ми е такова.Имам група която има участия в България но и по западни фестивали.

Мобилноста е задължителна но тогава идва и компромис с звукът.

Та въпросът ми е такъв за тази цел кое е по подходящо,и кое е за предпочитане,как се справяте вие с тези неща,

1-Кубе с външни ефекти,класически звук,но трудно преносимо.

2-процесор с дигитален звук лесно преносим но компромис с звука.

Тоест ако излизаш извън страната и разполагаш с кубе и външни ефекти,добавиш и ръчен багаж,китара,и всичко това трябва да го качиш на кораб,автобус и тн.за да имаш класически звук.

Или просто процесора в сака с дрехи и си универсален дори пуснат в централното,но тогава правиш и компромис с звукът!

Споделете,благодаря.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 32
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Вземи си хубав процесор щом не ти се влачи :Piano: и не се извинявай на публиката че звукът ти не е добър щото си с влака.

Има разни симулации на кабинети и т.н. екстри.

Аз съм си зел Фендер 15 вата щото си ме кефи и го носа където се сета,но в твоят случай не ти върши работа.

Иначе първото такова не ме задоволяваше,обаче сега е с реверб и иска само свирене. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

на мен ми се налага да бъда мобилен и прилагам варианта процесора в сака с драхите и съм готов.просто кубе по самолетите - не благодаря.не знам доколко съм направил компромис със звука,защото съм доволен от процесора си-за тази ми работа е перфектен,като се има предвид,4е съм от лютите противници на процесорите.

няма да споменавам марки и да сравнявам кубе с процесор,защото ще настане се4 в темата/то май е неизбежно/

 

бтв. пове4ето кораби разполагат с готини кубета

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

на мен ми се налага да бъда мобилен и прилагам варианта процесора в сака с драхите и съм готов.просто кубе по самолетите - не благодаря.не знам доколко съм направил компромис със звука,защото съм доволен от процесора си-за тази ми работа е перфектен,като се има предвид,4е съм от лютите противници на процесорите.

няма да споменавам марки и да сравнявам кубе с процесор,защото ще настане се4 в темата/то май е неизбежно/

 

бтв. пове4ето кораби разполагат с готини кубета

Неизбежно е!-кажи с какъв процесор си?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мога да ти споделя как аз съм се борил с проблема:

 

1. ползвах процесори но не ме кефеха като звук и се отказах

 

2. минах на системата камиончета + местно кубе по участията. Резултата беше променлив и от това се се отказах.

 

3. купих си свое кубе. Звука беше готин но ме плашеше мобилността.

 

4. пак минах на процесори. Смених няколко вида и осъзнах че са долнопробни всичките до един.

 

5. взех си стак. Никога не съм звучал по-добре. В момента може да си позволим с групата ми да пътуваме с ван и общо взето мога да го мъкна по участия. Но има няколко проблема. От една страна изгори ли лампа и аз изгарям като звук. От друга ако свирим някаде далеч за едно участие наемнето н ван става икономически нерентабилно. И затова следващата стъпка в еволюцията е следната:

 

6. Стак & процесор за бекъп. Когато има възможност се мъкне Стака + процесора за бекъп. Когато няма възможност се ползва само процесорчето и се примиряваме с лайняния му звук.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

на мен ми се налага да бъда мобилен и прилагам варианта процесора в сака с драхите и съм готов.просто кубе по самолетите - не благодаря.не знам доколко съм направил компромис със звука,защото съм доволен от процесора си-за тази ми работа е перфектен,като се има предвид,4е съм от лютите противници на процесорите.

няма да споменавам марки и да сравнявам кубе с процесор,защото ще настане се4 в темата/то май е неизбежно/

 

бтв. пове4ето кораби разполагат с готини кубета

Неизбежно е!-кажи с какъв процесор си?

 

с P.O.D. съм Жоро

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

на мен ми се налага да бъда мобилен и прилагам варианта процесора в сака с драхите и съм готов.просто кубе по самолетите - не благодаря.не знам доколко съм направил компромис със звука,защото съм доволен от процесора си-за тази ми работа е перфектен,като се има предвид,4е съм от лютите противници на процесорите.

няма да споменавам марки и да сравнявам кубе с процесор,защото ще настане се4 в темата/то май е неизбежно/

 

бтв. пове4ето кораби разполагат с готини кубета

Неизбежно е!-кажи с какъв процесор си?

 

с P.O.D. съм Жоро

:)

Редактирано от KKertev
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От една страна изгори ли лампа и аз изгарям като звук.

 

ми носи си една за преампа и една за пауър ампа в джоба :) колко често изгаря лампа според теб?

всъщност би могла да изгори ако е ползвана 30 години, но обикновено се сдухват преди да изгорят

 

аз съм САМО ЗА ЛАМБИТЕ никакви процесори и симулации - всичко друго си е шит не ми обяснявайте че имало висок клас процесори и те са боза

 

преди една две години имаше много такива теми които ставаха по 10 страници спор и свършваха със заключване - и тази май на там ще тръгне

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

overdrive,абсолютно съм съгласен с теб за звука,но колегата е писал,4е мобилността е задлжителна.

ли4но на мен ми се налага по някога да прехвъплям по три самолета,за да стигна до там където трябва да ба4кам.

съгласи се,4е няма как да мъкна любимото си кубе :lol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма такова нещо компромис със звука- аз не знам кой музикант би стискал зъби и свирил "с удоволствие" докато наум псува колко отвратително звучи цялата работа. Всичко си зависи от публиката- ако са някви пияни свини на предгробна възраст по корабите- иди-доди- и с някое зуумче пак ще минеш :music336: Ако обаче си на място, където могат да ти се присмиват с основание заради кофти звук, еми няма начин.

 

Ще споделя от съвсем скоро едно наблюдение- ходихме в едно новооткрито заведение да слушаме малко местни групи- та китариста на групата имаше интересни идеи -беше сравнително добър и като техника, и като представяне. Обаче тва го забелязах "на сухо"- след като се плъгна в един гаден зуум, който, освен това, не беше много добре сетъп-нат, всичко, което се чуваше беше една грозна мазня. И тъй, онази приказка, дето ако Сатриани бил седнел с един гаден смотан орфей, щял да отвее пак всички- ми вярна е, ама в известни граници

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От една страна изгори ли лампа и аз изгарям като звук.

 

ми носи си една за преампа и една за пауър ампа в джоба :) колко често изгаря лампа според теб?

всъщност би могла да изгори ако е ползвана 30 години, но обикновено се сдухват преди да изгорят

 

аз съм САМО ЗА ЛАМБИТЕ никакви процесори и симулации - всичко друго си е шит не ми обяснявайте че имало висок клас процесори и те са боза

 

преди една две години имаше много такива теми които ставаха по 10 страници спор и свършваха със заключване - и тази май на там ще тръгне

 

:music: ...звука на всичките процесори е много или малко но винаги лайнян...за бекъп обаче не мога да се съглася че не ставт...тук не си говорим за това колко често изгаря лампа...по-добре е въобще да не изгори...обаче бекъп си трябва...аз примерно на живо смо веднъж съм късал струна...но от тогава винаги мъкна по две китари...от бекъп глава не боли... :offtopic-001:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Aбе разлика в звука има, ама не прекалявайте де :music: .

Чувал съм немалко добри китаристи, как си свирят с хубави процесори (POD XT, POD 2.0, Roland VG-88, Variax) когато работят, и звука им няма нищо общо с неприятен, лош, или лайнян.

За мен това са неща с които твърде много се спекулира.

Редактирано от Evtim Djerekarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.