Jump to content
Българският форум за музиканти

Питане на начинаещ


xYz

Recommended Posts

Здваейте, от известно време имам желанието да свиря на електрическа китара, но сега дойде моментът в който това може да стане реалност. Отделил съм си 600лв, като знам че по-високата цена отговавя на по-високо качество, но мисля че за първа китара е добре. Какво можете да ми предложите, може нещо по-хубаво втора ръка за същите пари. Искам да свиря метъл основно.

Редактирано от xYz
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Щом ще е метъл основно - тогава китара с хъмбъкери.

 

В тоя ценови клас можеш да погледнеш марки като Jackson, Ibanez, ESP /LTD/, Washburn. Има и други.. за такива се сещам сега... 600 лв. не са малко, като за първа китара. Повечето хора започват с 300-400 лв. за китара. Е, сега всеки според джоба си, но това си е една доста добра сума и можеш да вземеш и добра китара за тея пари. (което е относително, понеже различните хора имат различни критерии за думато "добро", "качествено").

Също така, китара по-висок клас, но втора ръка също е вариант.

 

Отиваш и пробваш вече кое ще ти хареса. :music336:

 

Не забравяй само, че ще ти трябва и техника, освен китара. Усилвател, ефекти... Там също ще заминат много пари, имай го в предвид.

Редактирано от Slide
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имаш няколко посоки за размисъл

 

Откъм насочеността на китарата:

 

1. Искаш китара без тремоло(с фиксиран мост) за свирене на метъл.

2. Искаш китара с тремоло стил фендер страт, за свирене на леки неща.

3. Искаш китара с флойд роуз(сложно тремоло, което действа в двете посоки, заключва се и т.н.).

 

Откъм електроника:

 

1. Искаш китара само с единични адаптери(single coil) -звучат по-звънливо, но пък улавят брумовете от уредите и ел. инсталацията, и при повече дисторшън брумят силно - за по-лека музика са по-подходящи.

2. Искаш китара само с двойни адаптери(humbuckers) - те звучат по-плътно и не чак толкова ясно, като брумят значително по-малко, което го прави подходящи за свирене на по-тежка музика с повече дисторшън, без отчайващо силен брум.

3. Искаш китара с комбинация от единични и двойни адаптери - компромис между двете.

 

 

Като марки можеш да вземеш OLP, Yamaha, Squier, Stagg, Ibanez, Jackson, Vintage, Richwood, Jackson, Slammer, Peavey, LTD......

 

Има някои от марките, които са малко по-качествени от други, но при евтините китари има и късметлийски партиди, и не чак-толкова добри партиди.

 

В общи линии, обиколи магазините(най-добре с приятел-китарист), и пробвайте.

Не слушайте продавачите - те си гукат за каквото им плащат.

Важното е ти да си харесаш китарата.

Внимавайте и за дефекти.

 

 

От по-евтините китари, аз лично предпочитам LTD, Yamaha, Vintage и не много известните Richwood, пред останалите изредени, но това си е моята преценка за мен. Друг може да мисли другояче.

 

ПС:

Ако искаш класическа метъл тупалка(като външен вид), може да избереш LTD, Ibanez, Jackson,някои китари на Yamaha...

Редактирано от Evtim Djerekarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

не прави моита грешка. не си отделих пари за ефекти, и кубе. сега съм свързал китарата към много мощен усилвател но той не е за китара. сега дрънкам на Акустиката на самата китара. тоест не че ми трябва втози момент дисторжъна , при положение че сега тепърва уча нотите:music336:

след 2 месеца ще си взема кубенце

Редактирано от 9teen8t9
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за бързия отговор. Мисля си за китара с двойни адаптери без тремоло. Доколото се интересувах няма китари с качествено заключване на струните в този ценови клас, пък може и да греша. Бихте ли ми предложили някакви модели на посочените фирми.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

на този въпрос трябва да отговори варненец които е обиколил магазините наскоро. изкупиват се, зареждат нови , местят ги. динамичен е пазара.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Човек ако искаш другата събота може да обиколим нагазините ;) хем аз да пообиколя че отдавна не съм ходил хем да ти помогна с избора ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Човек ако искаш другата събота може да обиколим нагазините ;) хем аз да пообиколя че отдавна не съм ходил хем да ти помогна с избора ;)

Навит съм, само да се уточним за час и място ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вземи си нещо дето ти харесва на теб и не му мисли много, ако се занимаваш сериозно така или иначе след някоя друга година ще си вземеш друга...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

пич не се зимай нова китара това е излищно набутвъне най-добрв си вземи на старо нещо по-готино за тези пари и така ще имаш хубава китара поне а понататака ще копуваш кобе и ефекти те не ти трябват сега

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за бързия отговор. Мисля си за китара с двойни адаптери без тремоло. Доколото се интересувах няма китари с качествено заключване на струните в този ценови клас, пък може и да греша. Бихте ли ми предложили някакви модели на посочените фирми.

 

Аз бих ти препоръчал от ямахите аес серията. Навремето като зимах мойта(аес420) беше близо 600лв. Сега май са я дигнали, но нищо не пречи да провериш :Р.

 

Айде успех!

 

ПП нз какво стана ама поста ми е излезнал 3 пъти

Редактирано от Traktorist
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А и още нешо, кое ще ми е по-необходимо, процесор или кубе, ако си взема процесор мога да свиря през компа и от там в уредбата.

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не се заяждам, но би ли прочел темите в разделите Хардуеър и Софтуеър относно въпроса ти. Там има адски много информация за новобранци.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.