Jump to content
Българският форум за музиканти

Китара,Грифът И по точно(Издирва се Евтим Джераков)


Recommended Posts

Свърши - тафнал ти е китарата и ся се крие, като умел, изпечен мошеник! Тва е, друга причина не може да има и НЯМА!

 

Просто пичът сигурно си има проблеми или грижи и може би обръща повече внимание на това как да си набави Насъщния, отколкото каква подложка да сложи на грифа ти. Това са естествено чисти предположения, но все пак доста логични и достоверни! Затова не се шашкай, ми се свържи с него по някакъв друг начин, а не чрез форума, защото така нагледно му отправяш някакви обвинения.

 

Поздрави,

Влад

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе на пича не мога да му направя подходяща подложка на грифа(няма подходящ материал).

Направих една от 8! слоя фурнир, която обаче не мисля, че е удачно да лепя.

И в дупката за грифа, и самата пета е ужасно крива, като бука от който е направен грифа се обработва ужасно трудно.

Поизправих малко нещата с длета, но пак проблема с подложката остава.

 

Сагата с материала беше голяма, като специално за китарата ми пращаха фурнир от Пловдив, който обаче се оказа твърде тънък. След това потърсих готин чам, но намерих единствено нестабилен и неизсъхнал такъв.

 

2-3 пъти казах на момчето(доста време мина), че може да вземе китарата ако иска, но той все ми я оставя.

Е, сега пак повтарям, че може да я вземе, понеже продължавам да нямам подходящ материал.

Трябва да отбележа, и че правя услугата в общи линии за опита, не съм взимал пари за нея, както и исках смешна сума за нея, в случай че стане добре(тя и самата китара е взета за 50 лв).

 

Принципно един лютиер на акустични китари би могъл да я оправи доста добре, особено ако си има всички машинки и материали. Ако е симпатяга, може и да не ти вземе пари. Така че ако искаш ела да си вземеш китарата.

Редактирано от Evtim Djerekarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Което пък ми напомня, че съвсем го заебахме нашия бас:music336: До къде стигна с грифа бе Ефо, че аз съвсем забравих за тая работа.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ае ся карахте ми се ;) аз питах за лютиер някой да каже да отида и да я занеса.Ае сега кажете някой лютиер в София и да отида да скокна да я взема китарата и да я нося при него.Благодаря.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В София се сещам веднага за двама лютиери: Валери Градинарски и Петър Давидов. Първият е точен човек, аз съм що-годе доволен от него (бях му давал да ми свърши нещо, но просто беше в общи линии невъзможно и осуетено от материалите, тъй че той вина няма). За вторият не смея да говоря толкова - това е smartpeter от форума тук - чувал съм доста кофти неща, аз лично не съм ползвал услугите му, но честно казано не съм впечатлен от снимките на един негов рефрет и инлей реплейсмънт, които беше пуснал тук, даже обратното - останах малко разочарован. Но в крайна сметка тва е лично мнение и се надявам да не се пръкне да ми скочи на главата да ми се кара колко съм бил некадърен аз и как можело да му говоря такива неща, защото му е леко навик, въпреки че човек може да е естет и наблюдател, без да има 60 висши и 3 доктората ;) Успех!

 

Поздрави,

Влад

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ае ся карахте ми се ;) аз питах за лютиер някой да каже да отида и да я занеса.Ае сега кажете някой лютиер в София и да отида да скокна да я взема китарата и да я нося при него.Благодаря.

Ако си мислиш,че друг лютиер ще ти я направи за по-малко време си в грешка.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така и така е що-горе тема за ремонт.

 

От София съм, къде може да ми сменят прагчетата на ел. китарата /всемогъщата лефт кремона/? И естествено на каква цена ще бъде. От къде може да си намеря прагчета? Нарязани или на жица /за собствени цели/.

Впечатленията ми от 27 кинта за нарязани прагчета не ме устройва, като гледам по нета разни жици на метър /казват "един гриф дължина"/ за по 7 лева /долара е ефтин ;) /.

Предварително благодаря за отделеното внимание.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.