Jump to content
Българският форум за музиканти

Търси се каса като на John Bonham за Molotov!


Recommended Posts

Въпросният незаменим тип, Ранди Ебрайт, наричан “Ел Гринго Локо” или “Лудия Гринго”, който е единственият американец в групата, свири на комплект барабани, в който огромно впечатление прави 26-инчовата каса. Обикновено барабанистите използват 22-инчова каса, а този по-голям барабан има значително по-плътен и гръмотевичен звук... Задължително е да се спомене, че 26-инчовата каса е една от емблемите на легендартия Джон Бонъм от Led Zeppelin. Друг много типичен използвател на 26-ица е Йън Пейс в ранните си години, както и Кози Пауъл, който през цялата си кариера е отказвал да свири на друго, освен на две огромни 26-инчови бъчви.

 

Тангра Мега Рок се свърза за консултация със сериозните промоутъри, но те бяха единодушни - такъв инструмент в България няма! “Само барабанистът на Пейдж и Плант дойде с такава каса през 1998 г.,” сподели Димитър Ковачев-Фънки от Sofia Music Enterprises. “Не, най-много с 24-инчова каса са свирили на нашите концерти,” допълни Мартин Стоянов от Joker Media.

 

 

оригинала тук:

http://radiotangra.com/?page=newss&lng=bg&nid=4525

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз пък се сещам за един гринго, дето живее до женския пазар,

свирил е в Хърватско дълги години, блусар.

има тамън 2 такива.

веднъж си правихме джем с него - отнесе ми главата.

 

колкото до Молотов - чух първото парче ( докъдето го изтрях), което ми изкара Тубата и съм в недоумение за чий им е такава каса и изобщо защо, предявяват каквито и да е претенции.

давайте им там едни Амати да млатят и толкова.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^

 

Браво, пак се изказа подготвен...

 

Иначе, това си е малко и маркетинг от страна на Тангра, но е добре измислен. Да се договорят с някой музикант, който има и да прекратяват драмата :greenangel:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

така е - плексигласовите инструменти имат много "качествена" акустика и звучат "супер" - 1000 пъти по добре от тези от екзотични дървета

сигурно е само въпрос на традиция че все още се правят дървени, вместо да си палят печката с дървата :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Плексигласа е фешън,но НЯМА акустичните характеристики на дървото,въпреки твърденията в по-горен пост.За барабанчета, също и бонгоси е супер /разбира се зависи какъв звук търсиш/ , но за останалите барабани в комплекта не е добра идея.Иначе всеки в студио щеше да записва с плексигласови корпуси.

А за направата на барабани от плексиглас повече от 8" в БГ е невъзможно,поради 2 причини:

1.По-големи тръби от 20 см. в диаметър не се продават.

2.За лепене на плексиглас никоя фирма работеща с този материал не иска и да чуе.Това значи,че трябва да си оформяте корпусите като извивате плексиглас на ръка използвайки пистолет с горещ въздух,а изработването на матрица с точния "under size" е ужасно трудно.Но все пак може да попитате Пепи Славов,мисля че е единственият човек който някога е правил това и резултата не е бил много добър.Той беше човекът отказал ме да си правя барабанче от плексиглас като го лепя. Скоро в раздела за изработка и ремонти на музикални инструменти,ще постна тема-туториал как да си направим барабан от масивно дърво.

Редактирано от vihro
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При добро желание може да се направи от епоксидна смола. Трябва само да се намери матрица, около която да се оформи тръбата.

Преди време така си направих тръба за телескоп с диаметър 250мм.

След като изсъхне, епоксидната смола има доста добри характеристики.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Но не и акустични,ако питаш мен.Другият негатив е,че е крехка - като си инсталнеш лъговете и започнеш да натягаш болтовете за обръчите ще се счупи.Разбира се до това не може да се стигне,защото ще се строши още щом се опиташ да направиш носещите ръбове на фреза.

Хората са открили,че корпуси за барабани могат да се правят само от следните изкуствени материали:

1.Акрилно стъкло/плексиглас/

2.Стъклопласти/фиберглас/

3.Графитни влакна

4.Разбира се и различните видове метали-алуминий,месинг,бронз,стомана,мед,титан.

Мислил съм и за текстолит,някой ден може и да пробвам ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.