Jump to content
Българският форум за музиканти

M-audio Audiophile 192


Nikifena

Recommended Posts

Някой знае ли дали има начин, или как да накарам карата ми да дава по-голямо изходно ниво

мерено с мултицет, сега дава 0.65 волта при макс усилване. Искаше ми се да вади поне 1-2 волта.

 

Някакви идеи ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:no: Включи я в контакта, адаш? Между 210 и 240 в зависимост от настроението на енергото :ban:

 

RME-то в контрол панела има селектор за -10дБ, +4дБ & хай-гейн, което е up to +19dB.

M-Audio няма ли нещо подобно? Пиши един ЛС на niki123bg - той имаше такова МАудио и го е разцъкал със сигурност. Иначе освен с някакъв линеен усилвател след изхода не виждам как може да стане.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пуснах я в контакта ! работи много добре. Мерси адаше :lol:

Дори присвятка в такт с блек метъла :no:

 

 

 

Ами няма опция да го е.. Не съм сигурен, но май има фиксирано максимално ниво :ban: Май е 0дб. до 4 или 19 дб има да си мечтая ;(

 

Ще питам другя адаш...аман от адаши адаше :recourse: Той може да поназнайва нещо

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По спомени, някъв джъмпер дали нямаше на платката ....ама питай другия адаш мдам...в ръководството не пише ли бе ман?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Изглежда няма начин да се променя входното/изходното ниво, включително и чрез бъзикане на софтуера използвайки SDK-то на Delta серията.

 

Нивото на сигнала на аудиофила (192) отговаря на това, което вади RME-то ми (9632) когато е настроен на +4 dB, балансирани кабели. Иначе RME-то има възможност за бууставне на изхода, но резултатът откъм качество на звука определено не ми допада. Предполагам, че и при Аудиофила-а ще има подобен неприятен резултат ако по някакъв начин успееш да го усилиш на изхода.

 

пс. Тези дни евентуално ще си пусна ICQ-то <_>

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На Аудиофил 2496 имаше опция в контролния панел за -10/+4 цБ. Я порови малко по-така, знам че са с нов дизайн, но може д аса го забутали из страничките някъде...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, за тази джвъчка говорех!

Сигурно е бъг нещо на стария контролен панел. Инак работеше като сменяш отметката...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аудиофил 192 за разлика от Аудиофил 2496 поддържа само +4дБ, специално си кореспондирах по този въпрос с М-Аудио, тъй като ме интересуваше дали може да се променя. SDK-то на Делта серията има методи,които позволяват софтуерно да се променя +4/-10, но в случаят с Аудиофил 192 функциите, които правят тази промяна не работят - от М-Аудио ми потвърдиха, че хардуерът няма такава поддръжка - т.е. има само про ниво (+4дб) и поради тази причина не мога софтуерно да го променям през API-то и съответно такива опции липсват в контролният панел.

 

Това, което виждам на скрийншота не ми прилича на контролният панел на Аудиофил 192, по-скоро предполагам е на 2496. Не мога в момента да погледна контролният панел на 192-ката, тъй като от известно време си стои мирно и кротко в кутийката след като я смених с едно RME.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На новия панел на аудиофила има 2 нива, или по-точно mode - профешънъл и консумър. Моето е на профешънъл, нали сме професионалисти :girl_witch:

 

 

Адаше пак мерси много. Изглежда остава така, или докато не си вземем някой ден едно РМЕ :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хмм, да не би гадовете да са забранили промяната на ниво драйвери (т.е. хардуера все пак да поддържа различните нива) и сега с новите драйвери и контролен панел да са разрешили тази функция...

 

То имаше една настройка pro/consumer, но тя до колкото си спомням се отнасяше до SPDIF/AES, а не за аналоговите входове/изходи.

 

Иначе ето един скрийншот който намерих от стария контролен панел (т.е. този който си спомням):

 

1hardwaresettingszr8.jpg

 

Честно казано никак не ми тряба -10, пулта ми праща/очаква +4, така че реално не ме касае, но просто така за спорта се бях заинтересувал.

 

Адаш - няма за какво :greenangel: Иначе РМЕ-то си е мания - при 96 Кхц, буфер 32 семпъла, т.е. латентност 0.66мс :thumbs_up: Аудиофила обаче също е добра карта и поради това си я пазя за резервна.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.