Jump to content
Българският форум за музиканти

Диката


Recommended Posts

Преди малко си получих китарата, която беше на ремонт при Диката (за смяна на позиции). Адски съм доволен - перфектна работа (както очаквах и както ми бяха казали)!

 

Наздраве брадаре и мерси още веднъж !! :topicsux: Ето и малко снимки:

 

repair.JPGrepair0.JPG

repair1.JPGrepair2.JPG

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Без такива Майстори, след като се износят оригиналните прагове, ще бъде язък за хубавите китари.

Поздрави на Диката за Отношението (Етидюда) и Постиженията в работата му.

Цитирам самият Дика - ако един Майстор, не може да смени праговете по - добре или поне на ниво на фабричните - трябва да си ходи от бизнеса.

Най - вече за такива китари, където няма място за "упражнения".

Дика, кип он уъркин! :punk_guitar:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Щом сме тръгнали да го хвалим...

 

Свиря с американски страт. Те имат едно парче от друго дърво точно на тръсрода. Преди 2 години парчето се поизметна и поразду. Нищо фатално, но дразнеше леко на пръстите.

 

Както и да е, да не задълбаваме в подробности. Видяхме се, даде ми всички възможни варианти за оправяне от най - евтиния и лесния до най - скъпия (смяна на парчето дърво).

 

Изрично ме предупреди, че според него най -скъпия вариант не е задължителен. Оттам нататък знаех че си имам работа с човек на място и му казах направо да смени парчето.

 

Когато я върна лака и парчето дърво бяха по - добре отколкото когато си я купих нова.

 

Златни ръце имаш, Дика !

 

П. П. Каза ми че ще му отнеме 10 дни и на шестия вече ми се беше обадил да отида да и я взема...

Редактирано от fLiSk
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Безмълвен съм - това е най-якият рефрет, който съм виждал някога.

Баси безупречно точното ювелирно изпълнение!!!

Диката за пореден път доказва, че няма по-голям Майстор от него. И то не само в България.

Накратко: Диката - президент!

 

ОФФ: Този Ибанец с какъв екшън на струните е (в милиметри)?

Изглежда ми страшмо нисък, което е много добре и вероятно също е резултат от прецизната работа на Диката.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^ Всъщност Диката ме предупреди да вдигна струните - сега (след рефрет-а) са много, ама много ниско. Но въпреки всичко си свири - няма дзън, няма бръм, няма дразнещо бръждене никъде !!

 

Перфектна работа ...

 

:punk_guitar:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

еее,пичове,4ак пьк...,мерси за добрите думи.

сьс скьпи инструменти е удоволствие да се бачка.в случая тоя абанос беше супер,ама трудно се работи,не дава да го пипнеш.чисто черен,густо.

горер,на 1-ва можеше да се свири и на 0.5мм на 24 прагче,обаче при такава акция си губиш саунда.при китарите с 16" радиус не е особено трудно да се направи.

иначе отстрани фингьрборда си е вьв фабричния вид(е свирено е бая),там не се пипа в такива случаи,разбира се.

още веднаж-данкешоин

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^ Всъщност Диката ме предупреди да вдигна струните - сега (след рефрет-а) са много, ама много ниско. Но въпреки всичко си свири - няма дзън, няма бръм, няма дразнещо бръждене никъде !!

 

Перфектна работа ...

 

:punk_guitar:

Да, вижда се, че са адски ниско, брутално нисък екшън, граничещ с невъзможното - точно както го обичам. :)

А имаш ли идея колко точно е в милиметри?

Мери се на 12-то прагче между долната страна на струната и върха на прагчето.

Предполагам е под 1 милиметър.

 

На моето Менте с триста зора и хиляда изравнявания на прагчетата успях да смъкна екшъна до 1,1 мм, но ми е Много. :(

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^ Ами беше около 1 мм на 12 праг, може би и по-малко :punk_guitar: Но вече не е :( Вдигнах флода докато струните дойдат на височината удобна ми за свирене, можер би милиметър и нещо на 12 праг.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.