Jump to content
Българският форум за музиканти

Ibanez Ts-9 и Ibanez Ts-10


Slide

Recommended Posts

2mm ламарина не е чак пък толкоз много. Трябва да има хава за всеки случаи- кутийките виждал ли си колко са дебели? Има причина за туй. А и си е готино да си е като педалче, което да настъпваш, вместо да има копче.

 

Колкото до ефекта донор- дори да си вземеш някой кирлив ефект от СФ чисто нов за 30-40лв, пак ще ти излезе на далавера спрямо оригиналния ТС ;)

 

А и ако помолиш някой от форума, може и да се изкопае някой Лел

Редактирано от 7thString
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 44
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

2mm ламарина не е чак пък толкоз много. Трябва да има хава за всеки случаи- кутийките виждал ли си колко са дебели? Има причина за туй. А и си е готино да си е като педалче, което да настъпваш, вместо да има копче.

 

Колкото до ефекта донор- дори да си вземеш някой кирлив ефект от СФ чисто нов за 30-40лв, пак ще ти излезе на далавера спрямо оригиналния ТС ;)

 

А и ако помолиш някой от форума, може и да се изкопае някой Лел

 

Разбирам какво имате в предвид.

 

Аз ако си взема чисто нов ефект за 30-40 лв. (пак ми се струват малко де, ама не знам), дори и кирлив, както каза, то аз ще го си го ползвам, а няма да го изкромвам само за да ползвам кутията. :)

 

Сега ще кажа защо - не свиря в група, не свиря и с хора, свиря в къщи, главно за разпускане. Не съобразявам програмата за деня си със свиренето - т.е. не си казвам, че днес, както и всеки ден трябва да свиря поне по 2-3 часа на ден. На седмица я ми се събират 4-5 часа свирене, я не.

Ефекта си е изцяло за домашно ползване. :-( Нямам басист, който да стъпче ефекта без да иска. :rocker:

Ако след време се променят нещата, тогава ще търся кутия донор, дори и от нов ефект, но такива изгледи няма на тоя етап. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

2mm ламарина е предостатъчно.

На купешките педалчета кутиите не са много по-дебели, пък не са и железни, а са от разни по-меки сплави.

Да не говорим, че дори и Ibanez имат и пластмасови - както са и повечето по-евтини процесори.

 

За копчето - на една камара скъпи педалиери има точно копчета - не мисля, че педала има мякакви явни преимущества пред копчето.

 

Проблема не е със здравината, с тия ефекти няма да играеш футбол. Проблема е с външния вид.

Ако си направиш кутия от ламарина, то тя, преди заваряването, трябва да е добре огъната - процес, който на ръка става трудно. След това, заварките ще са криви, и трябва да изпилиш излишъка и да зашкуриш всичко, докато кутията стане идеално права отвсякъде. Прискането със спрей върху некадърно направена, и недобре почистена кутия ти гарантира плачевно - смешен резултат.

Редактирано от Evtim Djerekarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

2mm ламарина е предостатъчно.

На купешките педалчета кутиите не са много по-дебели, пък не са и железни, а са от разни по-меки сплави.

Да не говорим, че дори и Ibanez имат и пластмасови - както са и повечето по-евтини процесори.

 

За копчето - на една камара скъпи педалиери има точно копчета - не мисля, че педала има мякакви явни преимущества пред копчето.

 

Проблема не е със здравината, с тия ефекти няма да играеш футбол. Проблема е с външния вид.

Ако си направиш кутия от ламарина, то тя, преди заваряването, трябва да е добре огъната - процес, който на ръка става трудно. След това, заварките ще са криви, и трябва да изпилиш излишъка и да зашкуриш всичко, докато кутията стане идеално права отвсякъде. Прискането със спрей върху некадърно направена, и недобре почистена кутия ти гарантира плачевно - смешен резултат.

 

И аз си мисля, че 2мм са напълно достатъчни.

Колкото до педала - според мен той придава просто по-естетичен вид на самия ефект, отколкото един мързелив ключ с метална капачка. :)

 

Кутията мисля да занеса за огъване, рязане и заваряване при специалист човек - на машина. :-(

Хубавото е, че Разград е малък град и половината сме познати, а другата половина сме роднини, както е лафа, което значи, че в крайна сметка, нещата могат да ми излязат доста евтини, като цяло. :rocker:

 

Колкото до самото боядисване или т.нар. "finish" на кутията - няма да пръскам директно върху ламарината. Аз също много държа да има добре изпипан естетически вид, за което намеква Евтим. :)

Ще има подготовка преди пръскането. ;)

 

Днес ще принтирам схемата и утре в даскало ще я дам на преподавател по ел.техника, с който имам устна договорка (до някъде..), че ще ми изготви платката, щото тука станаха 2 страници писане и нищо повече, а мен взе да ме хваща срам от многото говорене вече и никакво развитие... :D

 

Поздрави.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За естетическия вид аз писах да се тапицира отвън с кече за тапициране на озвучителни тела, ама....струва 12 лева на линеен метър а с тоя метър ще облепиш бая кутии....мислете.А и под кечето не е нужно всичко да е перфектно, дори хич.

 

A за двата милиметра тенекия....луди ли сте!Предостатъчно са.Лист с размери 40/60см не можеш го огъна с ръце, а камо ли малък лист, заварен в краищата си, фиксиран за други такива на 90 градуса.Невъзможно!Това е 2мм плътно здраво желязо!!!

Аз планките дето ми се хваща задната ос на мотора ми съм правил от такъв лист, но с дебелина 4-5мм, а натоварването там при друсване в дупка, движейки се с 100км/ч при твоя тежест 90кг, пътник отзад 90кг и мотор с тежест 200кг --->колко ли е?

А от години си го карам и не е мръднал....

Редактирано от liquid_death
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе кече за педалче..... май по-хубаво без.

Когато човек иска да докара външен вид, всякакви подобни компромиси изглеждат странно.

Не може с кече, криви неизпилени зварки, и подобни средства да се докара вид, който да е близък, ако не идентичен с този на купешките педали.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

за тс-9 знам, че е много добър!!!Ноо този тс-10 не съм го и виждал даже и ще помоля ако може да ми дадете снимки,линк ако има,та да го разгледам(на лс)....но като избор щом е ибанез тс-9/10 значи ще е добре

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Темата не беше ли за сходствата и различията между ТС9 и ТС10? Има ли хора които да дадат мнение от първа ръка?

 

Здрасти, имал съм 4 (ТС808 ,ТС9, ТС10,ТС7 ),в момента имам само ТС9 и ТС808.ТС808 и ТС10 са много близки като звук, само десятката е с по лява кутия и жаковете са запоени на платката и имат склонност да прекъсват.Разликата между 808(а също и 10ката) и ТС9 е първите имат много малко повече гейн и леко по вдигнати среди, 9ката звучи леко по изчистено понеже поради леко рязнатите среди изглежда ,че има малко повече баси и средно високи.Аз лично предпочитам 808 пред всички останали

 

Поздрави

Кольо

 

п.п.Исках да ти пратя ЛС,но се обърках :icon_shithappens: ,сори

Редактирано от kolio_k
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здрасти, имал съм 4 (ТС808 ,ТС9, ТС10,ТС7 ),в момента имам само ТС9 и ТС808.ТС808 и ТС10 са много близки като звук, само десятката е с по лява кутия и жаковете са запоени на платката и имат склонност да прекъсват.Разликата между 808(а също и 10ката) и ТС9 е първите имат много малко повече гейн и леко по вдигнати среди, 9ката звучи леко по изчистено понеже поради леко рязнатите среди изглежда ,че има малко повече баси и средно високи.Аз лично предпочитам 808 пред всички останали

 

Коле мерси много за подробното инфо, добре че си се объркал защото така всеки може да прочете така поднесената полезна информация :recourse:, всъщност въпросът ми беше насочен към теб защото знаех че свириш с ТС, но не знаех точно с кой модел, до колкото знам Бейби Томас също има опит с ТС-рите нека и той да сподели мнение. Ако има други потребители нека също да дадат мнение, защото мисля да се сдобия с един ТС ...винаги съм искал да имам...пробвал съм с ТС9-ки на мои приятели които ги имат и много ми харесват...но другите модели не съм ги пробвал...гледам че има един TS9DX който има и допълнителен Mode потенциометър...а за 808 като цена гледам че е най скъп от всички и сигурно си има защо - което съвпада май и с предпочитанията на Кольо. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Полезна информация синтезирана както си трябва както обикновено :recourse: (това за поста на Кольо)

 

@ Телериг бих ти препоръчал да се поинтересуваш също от Firesound на Никифена. Не знам дали държиш да бъде Тюбскриймър, но аз също съм пробвал няколко и играчката на Ники не отстъпва, но има някои разлики в саунда. В същото време обаче доколкото гледам от други хора които са си взели Ники би могъл да ти направи някои полезни мод-ове както ти би ги искал за огнения звук, а предполагам че и на Тюбскриймър ако решиш да вземаш такъв.

Редактирано от fLiSk
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Полезна информация синтезирана както си трябва както обикновено :hysterical: (това за поста на Кольо)

 

@ Телериг бих ти препоръчал да се поинтересуваш също от Firesound на Никифена. Не знам дали държиш да бъде Тюбскриймър, но аз също съм пробвал няколко и играчката на Ники не отстъпва, но има някои разлики в саунда. В същото време обаче доколкото гледам от други хора които са си взели Ники би могъл да ти направи някои полезни мод-ове както ти би ги искал за огнения звук, а предполагам че и на Тюбскриймър ако решиш да вземаш такъв.

 

Мерси за инфото братле заинтересуван съм винаги от нещо ново, особено откъм дистри и овърдрайв ефекти мисля да си направя обширна колекция, но въпроса е че това е свързано с пари, а тук в бг е абсолютен шит в това отношение благодарение на едно крадливо управляващо племе както знаем всички :icon_shithappens: Тъй че в момента в който имам някой друг лев веднага без да се замисля грам си взимам някоя нова джаджа ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

КОЦЕ АЗ СВИРЯ С ТС9 -МНОГО СЪМ ДОВОЛЕН !!! ТС808 Е С НАЙ-МЕК ЗВУК ,НАЙ- НАТУРАЛЕН ,НО ИМАЙ ПРЕДВИД И ЧЕ Е С НАЙ-МАЛКО ГЕЙН - НЕ СЕ ЛЪЖИ ОТ САУНДА НА СТИВИ РЕЙ ВОН - ТОЙ СВИРИ С 2 ТС 808 ПОСЛЕДОВАТЕЛНО ВКЛЮЧЕНИ -ОТКЪДЕТО И ЗВУКА МУ СТАВА ПО-МАСИВЕН ( ДА НЕ ГОВОРИМ ЧЕ ТОЙ НАВЪРЗВА НЯКОЛКО КОМБОТА ЕДНО СЛЕД ДРУГО -А ВИБРОВЕРБА МУ Е С 15 ИНЧОВ ГОВОРИТЕЛ КОЙТО СПОМАГА ЗА МАСИВНИЯ МУ ЗВУК ОТ ГЛЕДНА ТОЧКА НА НИСКИ ЧЕСТОТИ - ВЗЕМИ СИ ЕДИН ТС9 И НЯМА ДА СЪЖАЛЯВАШ!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.