Jump to content
Българският форум за музиканти

Проблем с ефектите


JimBeam

Recommended Posts

Абе хора защо някой сола ми звучат като детска мелодия през дистр?Да кажем записах си солото на една песен с чиста китара,даже не беше включена към компа просто ей така,и си звучеше точно както трябва да си е,обаче сложа ли и ваобще някакъф ефект почва да звучи като детска мелодия.Настройвал съм е по 3 разлини начина пак така,проверявах си бендовете чрез запис не ги бъркам,сменях ефекти пак нищо.Имам предвид,че някой работи си звучат както трябва макар и на същите позиции,а други звучат като детска мелодия независимо как ги свиря.Пратих на един приятел мелодията с ефект каза ми също,че звучи като детска мелодия,записах я с чиста китара и ми каза,че си звучи както трябва.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе хора защо някой сола ми звучат като детска мелодия през дистр?Да кажем записах си солото на една песен с чиста китара,даже не беше включена към компа просто ей така,и си звучеше точно както трябва да си е,обаче сложа ли и ваобще някакъф ефект почва да звучи като детска мелодия.Настройвал съм е по 3 разлини начина пак така,проверявах си бендовете чрез запис не ги бъркам,сменях ефекти пак нищо.Имам предвид,че някой работи си звучат както трябва макар и на същите позиции,а други звучат като детска мелодия независимо как ги свиря.Пратих на един приятел мелодията с ефект каза ми също,че звучи като детска мелодия,записах я с чиста китара и ми каза,че си звучи както трябва.

 

Как записваш?

 

И "обаче сложа ли и ваобще някакъф ефект почва да звучи като детска мелодия"

Ефекта после ли го слагаш с друга програма в/у чистата, записана китара вече?

 

Китара -> Кабел -> Кубе ли свириш или с някакъв software?

 

Ако слагаш допълнителен ефект в/у вече готовия запис на чистата китара - то ше е голямо мазало. :crying:

 

Преди бях записвал кухарката с микрофон и от CoolEdit Pro слагах дист, който звучеше като Guitar PRO, без RSE функцията... :thumbs_up:

Редактирано от Slide
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами вкарвам китарата и С-ампа към компютъра микрофона малко над колонката и записвам с Абсолют саун рекордър.Не съм ползвал компютърни ефекти щото нямам звукова карта.Сега пак записвам и пак на доста места фалшивее.Незнам напоследък много често почна да се разтройва и китарата.На репетицията 3 пъти прекъснах посредата на песента щото се налагаше да я настройвам.Може и това да има нещо общо с проблема.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

за с камионче към компютър ,за да звучи хубаво мисля ,че ти трябва предусилвател...нека се изкажат другите..

Редактирано от ukeil
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мерси за коментари,обаче разбрах каде е проблема.Преди малко се прибирам от уроци и пробвах на Джс 100 същото соло,даже му оплесках бендовете на 1 2 места и пак си звучеше добре.Модератора ако иска да изтрие темата или да я заключи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.