Jump to content
Българският форум за музиканти

тренировка на ръцете и краката


Recommended Posts

И на мен като абсолютно начинаещ ми е интересна тази тема. Преди 15-тина годинки ходих за много кратко (около 1 - 2 месеца) на уроци по барабани и в последствие забелязах, че китките ми сякаш са "отслабнали"/"разхлабили". Това наблюдение се появи покрай тренировките ми по карате, тъй като за демонстрации се подготвяхме да трошим тухли (обикновенни четворки) и след уроците по барабани се чувствах доста дискомфортно при трошенето. Не знам дали това е резултат от уроците или от трошенето на тухли и вероятно никога няма да разбера. Сега усещам едно щракане в китките, когато завивам винтове с отверка.

 

Иначе забелязвам добър ефект от физически упражнения - изглежда по-доброто състояние на мускулите по някакъв начин помага. Преди време ми подариха една много интересна играчка - Powerball. Това е една пластмасова топка, в която има някакъв механизъм използващ жироскопични сили. Върти се или от китката или с цялата ръка и изисква добър захват, иначе трудно се удържа като достигне по-високи обороти механизма (мисля, че до към 16 000 оборота може да стигне стандарната версия). До колкото може да се вярва, въпросният уред е конструиран за NASA за тренировка на космонавтите. Според упътването: "It is great for musicians too! Drummers, guitarists, pianists (in fact most musicians) will benefit from the increased strength and dexterity that an NSD Powerball will give them!". Това е официалният сайт: http://www.powerballs.com/ . В youtube има доста видеота на разни ентусиасти опитващи се да вдигнат високи обороти с това животно, като за целта трябва да се държи страшно здраво и при по-високите обороти топката е удържима основно с две ръци. В БГ може да се купи от тоя сайт: http://www.bezpanika.com/index.php?option=...9&Itemid=49

 

Колкото до тендовагинита - това е проблем свързан с възпаление на сухожилията и се получава при тяхното претоварване. Доста често срещано явление при китаристи, пианисти и прочие музиканти.

 

"В началото лечението е неоперативно и включва покой, избягване на провокиращите болката движения, противовъзпалителни медикаменти, шиниране на китката, физиотерапия. Ако тези лечебни мерки са се оказали неефикасни, предприема се оперативно лечение."
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Еми тия дейности са на двата противоположни полюса ако ще трошиш тухли много естествено че ръцете ти трябва да бъдат стегнати, при барабаните китките на ръцете трябва да са отпуснати и да се движат свободно .

 

То даже има такова упражнение подпираш си ръката на масата така че да стърчи малко на вън и замахваш със палката целта е да се изолира каквото и да било движение от лакът и всичко да идва само от китки.

 

:punk_guitar: Така че в общи линии правилно си забелязал! :greenangel:

Редактирано от A-L-A-D-I-N
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 year later...
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето и нещо друго много полезно. Като влезете в сайта , долното клипче (ставна гимнастика).

http://oggin.net/video/norbekov-video/

Редактирано от joto
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хубаво е по 5 мин. със палките да свири6 парадири по краката си или както аз правих веднъж - на документите ми . Свири отпуснато ! Това може да изглежда сме6но - но повярвай ми - добро е.

 

:thumbup:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добър ден,бихте ли ми помогнали отскоро свиря на барабани(самоук съм) и искам да знам с какво да се разсвирвам и с какво да разгрявам.отделно бих искал да попитам, на една друга тема беше писано, че свиренето на барабани е сериозен спорт с което съм напълно съгласен,но аз имам един проблем, за който нямам обяснение.И на двете ми китки ми излиза кокалчето като си я наклоня, не ме боли като свиря но ми е излязло откакво започнах да се занимавам с барабани.а и китките са ми станали по уязвими,няква идея как да си закаля китките,или трябва ли да отида на лекар.посъветвайте ме с нещо.

Намери си учител който да ти покаже плавилната постановка за свирене на барабани......А за кокалчето което ти излиза на китките повечето хора му казват "мъртва кост", или напиши в Гугъл Ganglion cyst.... мисля че за това става дума

И моля не използвай думи като тренировка и спорт за свиренето на барабни.

Успех

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ако не можеш да си позволиш да ходиш на учители и имаш огромното желание сам да се учиш .. първо ти препоръчвам да си купиш ДВД-то на Венко Поромански ... намери си школи .. в нета има всичко и ако нещата се правят както трябва не виждам смисъл да се ходи постоянно на уроци ..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^^Е,хайде пък ти-объркало се е момчето,но всички го разбрахме :)Да,барабаните са музикален инструмент,на който се свири,но като цяло изисква добра физическа подготовка -от крайниците,които пряко участват в процеса на свирене,до цялото тяло -гръбните, кръстните, коремните и гръдните мускули за поддържането на правилна стойка.

Редактирано от vihro
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^^Е,хайде пък ти-объркало се е момчето,но всички го разбрахме :)Да,барабаните са музикален инструмент,на който се свири,но като цяло изисква добра физическа подготовка -от крайниците,които пряко участват в процеса на свирене,до цялото тяло -гръбните, кръстните, коремните и гръдните мускули за поддържането на правилна стойка.

Физическа подготовка :) незнам дали си виждал какви тюлени барабанисти има, нищо против тях , дано не ме разбере някой ПАК погрешно. Според мен бъркаш физическата подготовка с координацията между крайниците но както и да е не ми се спори просто защото съм 100% сигурен в това.......

А направих забележка, защото може би утре ще пита от каде да си вземе хубави "капаци" което ще ре фус или hi-hat или ти си знаеш......

Аз лично се дразня......

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всички бъркаме понякога,но щом ти си сигурен,ще си взема бележка:bravo:

И по-леко с дразненето,че тук има доста "дразнещи" се на самохвалковци:)

Мда и аз бъркам и като го правя си признавам, хубаво е че и ти си признаваш :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

Ако търсите някакви упражнения за загрявка преди свирене, погледнете тук. Пичът си ги показва доста добре.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.