Jump to content
Българският форум за музиканти

Китаристи,които свирят на ел.qmaha


DeadWing

Recommended Posts

Ямаха

Какво не ти харесва по-точно, защото аз лично мисля, че са невероятно добри китари за парите, които струват. Много добре направени, с добра електроника.

И ако за Виктор Смолски да речем Ямаха RGX420 е добра, не виждам защо и за други да не работи, но все пак всичко е въпрос на вкус нали така :) Аз лично смятам, че това е една от най-добрите китари в този ценови клас, да не кажа най-добрата (не говоря само в БГ).

 

A за Mike Stern, Gambale & Ty Tabor signatures въобще да не говорим, Pacifica 812 също перфектен инструмент...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С изключение на адаптрите в по-ниския ценови клас - нямам забележки. Не бих я сменил, бих си купил още една но няма да си продам Pacifica-та.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^А на каква си свирил? Питам от чиста проба интерес? Нямам претенции да съм пробвал всички :)

Редактирано от synchu
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте!

 

Притежавал съм няколко различни модела китари Ямаха, а в момента имам две китари на тази марка - Yamaha SLG100S и F310. И от двете съм доста доволен. Генерално за тази марка бих изказал ЛИЧНОТО СИ МНЕНИЕ, че те предлагат едни доста оптимални варианти в нисък ценови клас (под 1000лв), и доста интересни решения в среден и висок клас, които на някой може да допаднат, на друг - не. Но това определено е марка, която е извоювала мястото си сред производителите на музикални инструменти. За разлика от доста други марки, които се предлагат по магазините в БГ.

 

 

Поздрави,

 

Петър

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това за Victor Smolski не го знаех. И наистина на неговата страница си го пише, че даже е сниман с един RGX420. :)

 

Като ползвател на RGX420-S мога да кажа, че по-добра китара за тези пари (под 1000лв нова) не се намира. Електрониката специално, от която се оплаквате толкова според мен е на много високо ниво и е напълно сравнима с DiMarzio и SD. Аз смених моите адаптери с EMGта и честно казано разликата е много минимална в полза на EMG. Имам предвид <10% подобрение в звука за хай-гейн драйв и около 60% влошаване на чистия звук. :) Не споменавам качеството на изработка, удобния гриф и истинската елша, от която е направено тялото.

 

За мое голямо съжаление моделът вече не се произвежда, но предполагам и моделите в обращение не са лоши.

 

ПП: Също много ми харесва Ymaha AES720

yamaha2.jpg

Махагоново тяло и адаптери DiMarzio Super3. Нека да е зле. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

AES серията много ме кефат. Сега в раздел продажби се предлага една доста изгодно.

Ty Tabor, който имаше и собствени сигничър модели на Ямаха, сега свири с AES.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

да си кажа и аз,от няколко години имам yamaha-RGX 420s,-860лв

и наистина за тези пари по качествена китара не можах да намеря тогава

много добро качество на материали и изработка ,наистина единствения недостатък който намерих бе звука от адаптерите но те се сменят лесно

но например ибанеците от същия ценови клас бяха доста по зле като цяло,макар че и аз тогава бях маниак по ибанеците

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

http://www.promenademusic.co.uk/details.asp?sku=450 Yamaha Rgx420s

продава ли се в България ?

Не се произвежда вече, както спомена Мизерник :)

В Динакорд мисля, че не видях да има останала, доколкото погледнах последните няколко пъти, но знае ли човек.

 

Има модел 520 (клик тук), но честно казано не знам каква е разликата. Иначе 420-ката е убиец мдам (вкл. и със сток адаптерите)

Редактирано от synchu
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.