Jump to content
Българският форум за музиканти

КЛЕНОВ ФУРНИР


Recommended Posts

Здравейте,знае ли някой дали има фирма,която да предлага кленов фурнир?Нужен ми е малко по дебел-1.5-1.7мм,а на ширина-минимум 20сантиметра.Мисля да си правя корпус за струнен инструмент.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за сайта,ще го погледна,дано колегата ''smartpeter'' не е прав че там не се намира такъв фурнир!

Поздрави...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На колегата "smartpeter" подобен род включвания са му особено любими .За съжаление нищо конструктивно не произхожда от това. :)

Погледни тази тема:

http://forum.muzikant.org/index.php?showtopic=29855

До колкото схванах си на прав път със спомената по-горе фирма,освен това просто пусни "кленов фурнир" в търсачката на форума /горе в дясно-search/ и излиза още доста информация.

Айде,стискаме палци.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря много за линка кам темата за фурнира в този форум!Ще погледна дали фирмите предлагат това,което търся...Написах няколко имейла,но ако не отговорят,ще потърся директен контакт!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На колегата "smartpeter" подобен род включвания са му особено любими .За съжаление нищо конструктивно не произхожда от това. :icon_shithappens:

Погледни тази тема:

http://forum.muzikant.org/index.php?showtopic=29855

До колкото схванах си на прав път със спомената по-горе фирма,освен това просто пусни "кленов фурнир" в търсачката на форума /горе в дясно-search/ и излиза още доста информация.

Айде,стискаме палци.

 

 

Явно едно от любимите неща на "колегата" Vihro е да се заяжда - но и от това не излиза нищо конструктивно!!!

Лятото пазарувах от споменатата фирма и не видях въобще фурнир със споменатата по горе дебелина при все , че разгледах целия склад!

Фурнирите бяха с дебелина 0,5-0,7 мм измерени лично от мен с дигитален шублер!Фурнири със дебелина 1,5 - 2 мм не се срещат често защото се използуват доста по рядко - за специални цели, произвеждат се в ограниченни количества и са значително по скъпи особено когато са от качествена дървесина!Споменатата фирма внася фурнири изключително за мебелната промишленост която е главният им консуматор а там се иползуват такива със споменатата по горе от мен дебелина - икономически е доста по изгодно за производителите на мебели!

 

Много поздрави и по малко заяждане...!

 

SP

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Изобщо няма никакав смисъл от заяждането,и двамата сте прави по един или друг начин...на мене не ми върши работа фурнир под 1.5мм.Затова наистина там в склада няма да мога да намеря такъв,но това не означава,че немогат да го внесат.Написал сам им e-mail,дано отговорят.

Приятен ден ви желая!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колегата Виолинс май беше помогнал на Горер /Светльо/ с издирването на подобен фурнир, а последния пък се стремеше да фурнирова и да постигне красив флейм на една китара. Пиши им директно по едно ЛС.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мисля, че от листа на Свет няма да има чак толкова голямо парче останало, а и отделно фурнирът май няма да свърши работа заради дебелината... Пробвай си късмета все пак де! Violins може и да ти намери нещо друго :)

 

Поздрави,

Влад

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колегата Виолинс ми беше писал ЛС,но до колкото разбрах тои предлагал само фурнир 0.6,което не ме удовлетворява...Ще потърся връзка с него де,за да разбера със сигурност!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

абе много сьм тьрсил фурнир над 1мм и е почти невьзможно да се намери.в бг всички фирми правят или внасят 0,6мм-стандарт за мебелно производство.на никои не давал акьл,но на мен ми отнема по-малко време да си го калибровам,отколкото да го тьрся готов.за сьжаление е доста трудно пак да се намери регален клен ,от които човек да си разбичи и калиброва.всьщност намира се лесно,ама е цифромания...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей! Ако ще правиш корпус на музикален инструмент /предполагам акустичен/ направи го направо от клен с необходимата дебелина - не ти трябва фурнир. Само в масовото производство се ползваха фурнири ЗА ВЪНШНО ЛИЦЕ - отвътре слагаха по евтини фурнири - всъщност правеха шпертплат за корпус, страници, а понякога правеха и такова лице . дека. Един инструмент може да си го направиш от масивни материали - няма да отиде кой знае колко. Само че питай, чети и карай бавно и внимателно да не съсипеш материала! Пази си ръцете! Успех - Рудолф.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами аз смятам да правя корпуса чрез матрица...така ще става огъването.Аз съм спец по изготвянвто на матрици и калъпи.Още при залагането ще сложа"лицето" .Вътре,разбира се ще сложа друг дурвен матерял,който ще е по-акустичен(имам предвид пълнежа между външното и "вътрешното лице".Проблема е че за идеята ми ми трябва клен между 1.5-1.7,но явно си е голям проблем...ПОЗДРАВИ!

Редактирано от NERREG
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами снимай я тая матрица да видим за какво точно става дума. На мен не ми стана много ясно как ще формоваш корпус с матрица? Може би става дума за калъп за китари? И пак ти казвам не ти трябват три слоя фурнир - ако корпуса, или страницата, е с дебелина 3 мм направи ги направо от 3мм масивен материал. Или, ако така по ти харесва, - формовай ги с твоя калъп направо от 3мм масивни материали, вместо да си губиш времето да търсиш нещо дето не се намира. Това е.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.