Jump to content
Българският форум за музиканти

задължително ли е ?


stratevcaster2

Recommended Posts

Аз смятам че не е нужно да се започне с акустична но пък е добре да научиш акордите и да ги сменяш бързо на акустична и след това да си земеш ел китара.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Aбе...класическата, акустичната и електрическата китара са различни инструменти - всеки със собственото си звучене, собствените си похвати и особености! Точка. Глупост е да се мисли, че първо трябва да се почне на акустична китара, щото разбираш ли, на акустичната по-трудно се свирело и после на електрическата ставало по-лесно. Таратанци... Някой от форума беше казал скоро "Защо да си купувам Мерцедес, като и Фиатчето ми върши същата работа...", риторично, разбира се...

 

Ако ще се свири на електрическа китара се започва с елетрическа китара.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

поне в 5-6 такива теми си спомням да съм писал и ще кажа и аз същото като почти всички преди мен

 

имам чувството че мнението "задължително се почва на акустична" го казват хора незапознати с нещата, които си мислят че на ел. китарата се свири само метъл и нищо друго (хм и аз така мислех преди - включваш китарата и почваш да свириш траш :cheers2: )

почва се да се свири на квот ти е кеф - а също ми е много неясно какво е трудното като си бил свикнал на електрическа да хванеш на кухарката да си дрънчиш - ако акустичната е Орфей със струни на 10см от грифъ много ясно че ще ти е трудно - но защо трябва някой да се тормози на такава дъска не мога да разбера - само ще се мъчи ненужно

 

Аз като се зарибих у нас се моташе една орфейка - естесвено високите струни са задължителни за орфейките и се мъчих на нея да свиря 1-2 години, много трудно хващах барета и естествено ми казваха "първо се научи на тая пък после ще ти купим електрическа", но накрая ми омръзна, събрах си пари и сам си купих електрическа - е направо се размазах от кеф като изведнъж без никакъв зор почнах да си свиря всичко което знаех :thumbs_up:

Редактирано от Overdrive
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако хипотетично приемем, че разползгаме с хубава електрическа, и хубава акустина китара, трябва да можем да свирим и на двете, ако искаме с право да се наричаме китаристи.

 

Темата е абсолютен абсурд, и е все едно клавиристите да питат: Вярно ли е, че първо трябва да почна да свиря на пиано, или може да започна направо със синтезатор.

 

Всеки уважаващ себе си ел. китарист добре се спрявя и със пръстовото свирене с дясната ръка, както и може да изкара добър звук от акустичната китара. Човек който никога не е пипал акустчна китара, ще му дойде нанагорно, ако трябва да изсвири нещо на такава. Също така, човек, несвирил на ел. китара(особено с дисторшън) ще изкара голяма боза от нея в началото. Освен това, на акустична китара са свири И с перо.

 

Както в предната тема, смятам, че подобни допускания(ел. срещу акустична китара) могат да бъдат само допускания на хора, които еди какво си ги кефи, и гонят еди какви си цели, за собствен кеф. Човек, който гледа на себе си като на сериозен китарист, не би трябвало да заобикаля акустичната китара.

 

Примери не давайте - изключения винаги има - но те не правят правилата по-малко верни.

 

Като финал, мога да кажа, че колкото и хубава ел. китара и усилвател да имате, при свирене на хармонии, и мелодична музика, нищо електрическо не може да се сравни с кефа от приятното и естествено звучене на хубавата акустична китара, при нещата, предназначени за нея.

 

От там нататък - всеки си предценява.

Редактирано от Evtim Djerekarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като финал, мога да кажа, че колкото и хубава ел. китара и усилвател да имате, при свирене на хармонии, и мелодична музика, нищо електрическо не може да се сравни с кефа от приятното и естествено звучене на хубавата акустична китара, при нещата, предназначени за нея.

 

Ей тва е много вярно.Няма по - хубав звук от акустичния... :thumbs_up:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.
×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.