Jump to content
Българският форум за музиканти

Звук тип Мetheny


kolio_k

Recommended Posts

Опитах се да наподобя звука и свиринето(доколкото мога и помня как става) на Пат Метани,което си е бая трудна работа.Надявам се да сзм успял до някаква степен

 

sample-metheny

звукът е от чистия канал на амп и има два дилея от компа.Очаквам мнения,критики и препоръки

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Доста правдоподобно звучи :)

 

Само ми се струва, че към високите струни като че ли се поизбистря звука, което не се наблюдава при Pat Metheny.

Пък и смятам, че една идея хорусче добре ще му дойде.

 

 

За свиренето...еми Кольо, кво да ти кажа...ти си знаеш ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мерси за коментара.Да прав си,на тънките струни сякаш изтънява,но мисля,че се дължи на особенното перо и пикинг на Метани,който аз не бих могъл да докарам наистина едно към едно с моята конвенционална техника.Пък и саунда е съвсем забързо направен,предполагам,че може да се докара доста по близо,но е свързано с много слушане на оригинала и сравняване

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Опитах се да наподобя звука и свиринето(доколкото мога и помня как става) на Пат Метани,което си е бая трудна работа.Надявам се да сзм успял до някаква степен

 

sample-metheny

звукът е от чистия канал на амп и има два дилея от компа.Очаквам мнения,критики и препоръки

 

 

отговора е ясен - с извинение, егати якия звук,,,кажи повече детайли, китара настройки др....молим..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Доста е близко и според мен,ма....кво значение има,звучи страхотно и без да е 1 към 1.Ако не се лъжа Пат използва solid state ампове,които не са толкова динамични като ламповите(предполагам с такъв си записал),което спомага за flat саунда,не знам един компресор как ще повлияe.Странното е,че той свири с 11-ки(уж),а нещата му звучат като да са записвани с дебели сетове,също бях чел,че тон контрола му е почти на 0.Предполагам е лично предизикателство да натаманиш звука му,но инак звучи супер,явно имаш набор от всякакъв тип звук :greenangel:

Редактирано от spongebob
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги,много се радвам,че ви харесва саунда.Но всъщност няма абсолютно никакъв пиниз(освен може би ,че съзнателно се опитах да имитирам стила на пикинг и фразиране на Метани(не съвсем успешно,защото не съм го правил от години).Иначе това,което използвах е

 

Китара Гибсън ЛП Лимитед Едишън с адаптори 57 класик,свирих на първия с волум на 8 и тон на около 5,струните са 10ки,преди време имах малки преоблеми с ръката и макар,че сега всички е ОК,не смея да и давам зор

Меса Буги Студио 22+,чист канал,усилено като за стая/мастер на около 3 и гейн на около 3

Микрофон Шур Брадърс(много стар,от началото на 70те)545 ,почти на обръча на говорителя насочен под 45 градуса към центъра(никога не го бях равил така,но резултата ми хареса.Благодаря на spongebob за идеята

От компютъра ползвам само два дилея(най обикновенни)единия е на 300 мил.с. ,а другият на около 500.

 

Мисля обаче ,че не използвам подходящо перо и затова както Chrysalid забеля,саунда на по тънките струни леко се избистря,което наистина не е много типично за Метани.Тия дни,като имам време,ще врътна още един с полуакустичната ми китара(Ямаха СА2200)тя е с 11ки,а и все пак си звучи по джазово от ЛП и сигурно ще стане по добре.Също ще се опитам да докарам и Стърн,преди съм се доближавал доста до саунда му

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.