Jump to content
Българският форум за музиканти

Препоръчайте ми


axxess

Recommended Posts

What's Up - Four Non Blonds

Don't Cry- Guns'n'Roses

Knocking On Heaven's Door

Another Cup Of Coffee - Mike and The Mechanics

Richie Valens - всичките му песни са с 3,4 акорда(C,F,G + Dm(понякога))

Give Me One Reason - Tracy Chapman

Scorpions - разните му балади... започни с напр: "Always Somewhere" (елементарна)

 

...и се учи да слушаш, да вадиш сам, в противен случай си губиш времето...

 

П.П: Всички тия сайтове за табс и акорди са ташак. Много рядко(да не кажа почти никога) съм попадала на нещо, извадено както трябва.

 

Успех!

 

Guitar Pro табовете, както и Power Tab ( които могат да се отварят с Guitar Pro ) са екстра, имат си рейтинг - ако е добър,значи хората са ги оценили по достойнство и са верни. Пожелавам ти успех в намирането на Та*ак, изваден както трябва :):)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 30
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Guitar Pro табовете, както и Power Tab ( които могат да се отварят с Guitar Pro ) са екстра, имат си рейтинг - ако е добър,значи хората са ги оценили по достойнство и са верни. Пожелавам ти успех в намирането на Та*ак, изваден както трябва :):)

 

Нямам наблюдение върху Guitar Pro и Power Tab табовете, но това че си имат рейтинг принципно не е никаква гаранция.

А това, че Пенчо от 4-тия етаж, който вчера за сефте е помирисал китара твърди, че дадена хармония е извадена вярно, нали се сещаш колко ме грее...

Успехи относно ташаците не са ми нужни, защото не ги търся. Да се радват тези, които ги мързи да си вадят сами. :music:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дюд, моя съвет е да почнеш уроци(ако имаш визможност) Това е наи лесния начин да научиш много за малко време. Това ти го казвам от личен опит. Навремето, ако имах кинти нямаше да си изгубя година в дрънчене, а щях да почна уроци!!! Даскала, коио ще ти преподава ще те научи на най-важното - акорди,скали...в последствие и техниката ти на свирене ще развие, теория ще научиш(нещо, което малко хора , които свирят на инструменти знаят, колкото и да са велики(лично мнение - аз също съм хабер с теорията))...те така УСПЕХ!!!

 

Инъче да ти отговоря направо на въпроса - Infinity@ е дала примери какво можеш да свириш - Гънс , Гънс, Гънс, Нирвана беше казал някои...Това е - почваш от наи лесното и бавното....

 

 

 

Поздрави, Рендаков!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дюд, моя съвет е да почнеш уроци(ако имаш визможност) Това е наи лесния начин да научиш много за малко време. Това ти го казвам от личен опит. Навремето, ако имах кинти нямаше да си изгубя година в дрънчене, а щях да почна уроци!!! Даскала, коио ще ти преподава ще те научи на най-важното - акорди,скали...в последствие и техниката ти на свирене ще развие, теория ще научиш(нещо, което малко хора , които свирят на инструменти знаят, колкото и да са велики(лично мнение - аз също съм хабер с теорията))...те така УСПЕХ!!!

 

Инъче да ти отговоря направо на въпроса - Infinity@ е дала примери какво можеш да свириш - Гънс , Гънс, Гънс, Нирвана беше казал някои...Това е - почваш от наи лесното и бавното....

 

 

 

Поздрави, Рендаков!!!

Ходя на уроци, ама са ми скучни упражненията правя ги де ама ми се свири и за кеф ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

еми аз от скоро хода на уроци и успявам да свира на Eric Clapton някои пар4ета например:Sunshine of your love и Leyla

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Братле, директно почни да опитваш неща в стил Dimebag :)

Аз съм басист и почти не съм хващал 6 струнка. После като хванах скваера на един приятел (без флойд) му направих пинч хармониите :(

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Guns N' Roses - Used to love her - ритъм китарата.

Много е лесна ритъм китарата (даже аз успях да я науча :rolleyes: )

Ще ти помогне да се научиш на смяна на акордите A D G.Прогресията е горе-долу така : D A G A .Има там някой места в които има Asus4 или Dsus4 или A5 и D5.Ама ще свикнеш.Ако искаш да ти пратя таб-а пиши на ЛС.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Черно фередже и стари градски. След 10 години на ФСБ, разни такива, колкото да свикнеш да хващаш основните акорди.

 

Също всичко на Нирвана :rolleyes:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^ :thumbs_up: :thumbs_up: :thumbs_up: :thumbs_up: Много си прав 7thString, учи всичко на Нирвана с тях много лесно се почва и се задобрява (почни с някой песни от ънплъгда). Пробвай и Mama Said на Metallica. Главната идея е да научиш акордите и Power Chord-овете което ще стане с песните на Нирвана.

 

 

Rock On!! :thx:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ходя на уроци, ама са ми скучни упражненията правя ги де ама ми се свири и за кеф :hysterical:

 

 

Никой не е казал, че не можеш да свириш за кеф. В твоя случай това още повече ще те убогати и ще те направи по добър музикант - принципа е колкото повече, толкова повече, но да не е прекалено!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.