Jump to content
Българският форум за музиканти

Въпросче относно ненужния шум при свирене


Stelian Tomov

Recommended Posts

Малко се откланям от темата, обаче май трябва да си взема хубава звукова карта, поне по-хубава от моята сига.

Спрях се на тази незнам, обаче дали е толкова

добра, тези парички до 400 лв. ще намеря. Тъка че, ако някой е запознат с нея, моля го да драсни два три реда, дали

става картата или ако не да предложи друга.

Благодаря!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няколко човека имат такава или са ползвали. Но не знам защо ти все си мислиш, че ВСЕКИ чете темата ти... :music:

 

Отговорът за АС'97 е много прост - сложи едно слушалки и ми кажи нямаш ли шумотевици? От моята излизат звуци като от сайънс фикшън сериал... :)

Доста по-прилично е с Аудиджи 1 да речем, но пак е МНОГО различно...кое как влиза и как излиза (по аналоговите пътища)....

M-Audio Audiophile 2496 обаче е съвсеееем друга работа, а и можеш да намериш такава или подобна за около 150-200 лева във форума. Не знам дали е оправдано да си купиш нова 1010ТЛ...

 

Много добър тест за наличие на шум от самата карта е ако тя има И цифров изход, а ти се намира и ресийвър. Пускаш през аналоговия и цифровия изход и плачеш. :)

На Аудиджи и на АС'97 е така! На М-Аудиото - едно и също, не можех да повярвам!!!

 

П.П. Давам за пример тези карти, защото точно с тях имам конкретни впечатления...

Редактирано от Baby Thomas
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...
....Значи трябва да си взема тоя Behringer Ultra-G Model Gi100.

И някаква звукова карта обаче, къв модел незнам, неми трябва с много екстри, просто искам да нямам проблеми като свиря

и като записвам китари...

 

 

...много неща ти трябват - за много пари...

...трябват ти Хубава Китара,добри кабели, DI Box, и най-вече добра DAW (Digital Audio Workstation)

...общо взето истината е проста - за да звучиш ,както си чувал ,че звучат любимите ти китаристи по емпетритата ти ,които си слушаш, трябва да работиш с нещата с които работят и те (и пак няма да е същото)...останалото са компромиси...и надлъгване със самите нас си...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Проблема е че звуковата карта не е за такива работи. Сега като взема 8 ядрен комп 8 гб рам xp 64 звукова карта M-AUDIO DELTA1010LT и съм готов.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Проблема е че звуковата карта не е за такива работи. Сега като взема 8 ядрен комп 8 гб рам xp 64 звукова карта M-AUDIO DELTA1010LT и съм готов.

 

Не ти трябват нито 8 ядрен-процесор нито 8гб мемори, нито 64-битов уиндоус! Всеки двуядрен процесор от 2GHz нагоре ще ти свърши идеална работа, 2гб мемори също са ти напълно достатъчни, просто не си взимай 2гб мемори за 50 лева защото такива просто никога не работят както 2гб мемори за 150 лв!!! Аз тези дни направих точно такъв ъпгрейд на рам-а ми и буквално се хванах за главата като видях за каква разлика в изпълнението става дума, братко, наистина разбрах защо едни мемори платки са с много пъти по-скъпи от други (независимо че са с еднакъв размер в мегабайти!!!) и защо наистина си заслужава да се дадат повечко пари за това :) ......!!! Трябва даже да ти кажа че понякога си струва повече да купиш 1gb за 100 кинта отколкото 2gb за 30/40!!!!!! Тези неща + една сравнително добра саунд карта (било Е-MU било M-Audio било дори нещо друго от сорта, но в никакъв случай Creative!!!!!!!!!) която да ти подсигури ниска латенция, или пък някакъв друг аудио интерфейс за мобилно студио (пълно е с такива на пазара!!!) -> voila ;)! Готов си за домашни занимания без никакви проблеми с перформенс на системата ти, разбира се освен ако не я ползваш твърде много и за друг тип занимания като лов на вируси в нет-пространството примерно :thumbup: !!!!!! Мисля че не е толкова важно с каква оперативна софтуерна система работи човек колкото как си я подържа и чисти.....!!!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.