Jump to content
Българският форум за музиканти

Въпросче относно ненужния шум при свирене


Stelian Tomov

Recommended Posts

Имам проблем, който много ме дразни когато свиря. Значи имам китара електрическа Squier Starocaster Standart, имам кабел

с преходник, пъхам го в line in, оправям настройките на WINDOWS миксера, сичко нормално, имам няколко програмки за

свирене: Amplitube2, Guitar RIG 3(от тази съм най-доволен) Guitar Combos, и Revalver MKII.

Тъка въпроса ми е, като си правя чейна или като избера готов пресет, примерно нещо по Хард излиза ненужен шум, който пречи и за записи и изобщо за всичко, много почва да стържи и шуми, това се получава когато слагам по тежки ефекти.

Има ли начин да го няма тоя шум, единственото което да се чува е само когато свиря, да излиза с ефект.

Сигорно ще има хора който ще оплюят китарата, че била боклук, незнам си кво! Не е проблема в китарата, дори като я изключа пак го има тоя шум, то тоя проблем не го имам само аз, много хора го имат, незнам как се оправя.

Дали случайно, ако си взема някой USB интерфейс, ще се махни тоя шум, търсих LINE 6 Toneport GX, но го нямат в ДИНАКОРД

предложете някой друг, който изобщо няма да се чуват такива лайняни работи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

здравей има два начина за решаване на проблема ти в guitar rig 3:

 

1 това трябва да го правиш винаги щом почваш да свириш:

В input при threshold има бутон learn. натиска се когато китарата не звучи , но е включена.

2 това се прави ако има остатъчен шум:

вкарваш един noisegate ето и пътят до него-> Components->vol->noisegate.Вече си го настройваш както искаш. Ако и тогава има шум (защото се случва потякога при повече distortion) ще трябва да намериш трети начин за решаване на шума.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

първото което е тази китара и в истинска техника да я пухнеш пак ще има много "ненужен" шум, просто е нормално за сингъл адаптери ;) а тоя който и като я изключиш го има е от кофти звукова карта

аа и за да звучи що годе добре китара в лайн ин трябва съгласуващ предусилвател или активен DI box, което и да е от двете с високо входно съпротивление - примерно 1мегаом

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е да това лесно се прави, обаче все се чудя във готови миксове, където има мноо дисторшън няма шум, може би при

истински амп не е тъка, или има начин да се махни шума.

Примерно LINE6 TONEPORT GX, няма ли да махни тоя шум.

 

 

 

Хора, това май ще оправи работата, неможе със обикновенна звукова карта AC'97, и кабел с преходник в line in. Естествено,

че ще има нещо гадно. Обаче за тая работа, ще трябва по яка звукова карта а ТОНПОРТА работи като такава мощта карта,

няма латенция, няма шум.

Ето в тоя клип, ако го набримча аз този ефект, ще ми гръмне компа, а пича няма такъв шум.

 

yotube movie

Редактирано от Stelian Tomov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Squier = Single Coil адаптери = адски много шум

колко пъти искаш да го напиша , че да го разбереш ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи аз нямам проблем относно шума на адаптери, или както го наричате там :cheers2: ами със фоновия шум, който дори китарата да не е включена към компа, като пусна програмата и като дам на пресета - VAI SOLO(за амплитюб2) направо ще гръмни, гледах едно видео в Ютъб, един пич демонстрира AMPLITUBE 2, с подобна китарка на моята, обаче първо кабела на

китарата влиза в някаква машинка и тя после в компютъра, и човека показва, избира AMP TUBE LEAD, в ефектите слага FUZZAGE, после донего OVERDRIVE, после CRUSSHER, DELAY и няма никъкъв шум.

Аз мисля, че работата тука не е от китарата толкова, ами от това нещо в което той си слага кабела преди да влези в компа.

Ако е тъка, айде давайте акъл и ми препоръчайте такава машинка, която прави тая работа, тарсих TONEPORT, ама в БГ го няма. Кажете нещо друго което ще го има по нашите магазини, от Варна съм!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хора, това май ще оправи работата, неможе със обикновенна звукова карта AC'97, и кабел с преходник в line in. Естествено,

че ще има нещо гадно. Обаче за тая работа, ще трябва по яка звукова карта а ТОНПОРТА работи като такава мощта карта,

няма латенция, няма шум.

 

АМи преди време и аз разполагах точно с такава вградена в дъното на компютъра звукова карта. Имах китара Пълдин, от незнам си коя година и я ръгах директно в лайн ин и беше ужас. flash_max ти дава правилен съвет ,така доста намалява шума(специялно при ГРИГ със сигурност). Обаче сравнително задоволителни резултати като за това обрудване(АС97+евтина китара) се постигат. И за да не бъда голослов ето един запис(Не че се гордея с него де) :

 

Запис правен през АС97

 

Правен е със старата ми китара Пълдин, Звукова карта АС97, ГитарРиг2(3 не беше излязъл тогава)

 

Аз мисля, че работата тука не е от китарата толкова, ами от това нещо в което той си слага кабела преди да влези в компа.

Ако е тъка, айде давайте акъл и ми препоръчайте такава машинка, която прави тая работа, тарсих TONEPORT, ама в БГ го няма. Кажете нещо друго което ще го има по нашите магазини, от Варна съм!

 

Overdrive ти обясни за активния ДИ бокс , който е добре да имаш, но тти все едно не си го прочел това и пак питаш, кво ти трябва. ДИ бокс има във музикалните магазини във Варна:cheers2:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Берингер...има ги в Динакорд, мисля, че имаха и специален модел за китара, но мисля, че това няма да ти реши проблема тъйкато шума го има и при изключена китара...провери контактите в които са включени компютъра и монитора дали имат зануляване, ако нямат трябва да ги занулиш...това може да е една от ветоятните причини...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Шума го има дори и без да е включена китарата, и то е само когато избера по тежките ефекти, във всяка програма. Незнам

защо тъка и на друг компютър съм тествал тези програми там пък още повече шуми, защото латенцията беше към 30-40,

а пък сига при мене ми е 20 латенцията, а в гитар рига ми е 10, щото съм я пуснал на незнам си колко хиляди Херци :cheers2:

 

 

 

 

Ето погледнете го тоя пич, нито му бави нито има background noise на тоя лаптоп.

Редактирано от Stelian Tomov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Behringer Ultra-G Model Gi100 - продава се в Динакорд . Има си virtual 4x12 cabinet simulation.

 

По горе ти казаха , но пак ще повторим :cheers2: с кофти звукова карта е нормално, да имаш високо ниво на шум и латенция. Да си купиш по сносна такава карта е най- ефикасното решение.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Шумът е от картата и софта.

 

Минал съм по твоя път, даже навремето имаше обширна тема по въпроса, прерастнала в бой.

Никакви DI BOX-ове и никакви предусилватели не те оправят, ако имаш шум при изваден от компа кабел - в такъв случай очевидно шумът идва от АС97-то.

 

Бръмченето може да се намали до известна степен чрез вградениете в софта шумоподтискащи модули и нойз гейтове, но това осакатява звука на каитарата - демек, положителния сигнал.

 

Изводът е, че трябва да се бръкнеш за безшумна звукова карта, а тя струва Много Пари и до някаква степен обезсмисля свиренето с краден софт, защото за тези пари може да си вземеш цяло кубе на Line 6.

 

За записите:

Моите неща са правени изцяло със софтуер с отвратителна карта и по начало имат тонове шум.

Ето защо аз процедирам така:

1. Записвам чистата китара с първия рекордер модул в Гитар Риг.

2. След това вкарвам записа в SoundForge и му махам тоновете шум с нойз ридъкшън плъгина на Sony.

3. След това пускам изчистения от шум запис в Cubase SX и му слагам VST ефекти.

 

По този начинс е спестява шума поне при записи.

 

При живо свирене винаги имам Много Шум и няма как да го разкарам, без да осакая звука на китарата.

Хрумвало ми е и съм пробвал да слагам нойз редъкшън плъгин преди Гитар Риг и да свиря в реално време, но машината ми е слаба и не се получи.

При по-мощни компютри може би това е решение.

Редактирано от the_gorer
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да може да е и проблема в звуковата, защото като отворя настройките и избера не да излиза от ASIO4ALL, тоя шум пада,

обаче пък закасняма сас 1 сек., апък при ASIO, не бави а шуми. Значи трябва да си взема тоя Behringer Ultra-G Model Gi100.

И някаква звукова карта обаче, къв модел незнам, неми трябва с много екстри, просто искам да нямам проблеми като свиря

и като записвам китари.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.